VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILETÍN

Miletín, městečko v Miletínské kotlině, severovýchodně od Hořic. Připomíná se od roku 1124, kdy ve vodním hradu kníže Vladislav I. vítal sv. Ottu biskupa Bamberského. Ves vznikla v podhradí. Od roku 1241 majetkem řádu německých rytířů až do husických válek roku 1410. Z těchto dob se zachovaly podzební místnosti a chodby. V dalších dobách se vystřídala řada majitelů mezi nimi rod Valdštejnů. Roku 1560 ves povýšena na město, které roku 1846 vyhořelo a po požáru bylo znovu obnoveno.

Miletínští se skládají na bustu prezidenta Masaryka. Přidáte se?

Miletín - Výročí vzniku Československa se chystá oslavit také Miletín. Jednou ze společenských událostí se stane odhalení busty T. G. Masaryka na Městském dvoře, kterou již zhotovuje umělecká slévárna bronzu z Horní Kalné.

Matějova šance na život. V Miletíně se bude hledat vhodný dárce

Miletín - Z malé akce se stala velká událost. Už zítra se v Miletíně bude pomáhat. Od 13 hodin začne na fotbalovém hřišti akce s názvem Matějova šance na život, kde se bude hledat vhodný dárce pro vášnivého fotbalistu Matěje Kučeru, kterému byla ve třinácti letech diagnostikována rakovina krve.

Dočká se nejhorší chodník v Miletíně rekonstrukce?

Miletín - Nejhorší stav chodníku a veřejného osvětlení se nachází v ulici Jiřího z Poděbrad v místě zvaném U Bytovek.

Pěšky je to o strach. Vznikne na nebezpečném úseku chodník?

Miletín - Miletín a část obce Horka spojuje silnice č.300. Součástí této komunikace je pozemek, na kterém se nabízí možnost vybudovat chodník.

„S podzimní částí jsme spokojení“

Miletín – Kromě toho, že je předsedou fotbalového oddílu, běhá na zeleném pažitu jako aktivní hráč a kapitán A mužstva v 1. B třídě. Devětatřicetiletý stoper Miletína ONDŘEJ MACHAČKA pomáhá týmu k dobrým výsledkům v 1. B třídě.

Sucho může vystřídat velká voda. Obezřetnost před povodněmi je na místě

Miletín - Už jste to možná viděli na vlastní oči. Stačí prudký déšť a jindy nenápadný potok se valí ze svých břehů. „S nepředvídatelnými výkyvy počasí nic neuděláme, ale je dobře, že se hledají cesty, jak minimalizovat škody, které by velká voda mohla napáchat," konstatuje obyvatel Jiří Hložek.

Příprava: Osm statečných nemělo šanci na úspěch

Miletín – Tak to se vidí jen málokdy. Pouze osm miletínských hráčů odjíždělo v neděli k utkání Zimní ligy v Lomnici nad Popelkou. Fotbalového účastníka 1. B třídy zde totiž čekalo přípravné střetnutí s týmem SK Semily.

Miletínští mají možnost zadarmo získat domácí kompostér

Miletín – Město společně s lázeňskými mikroregiony se rozhodlo zapojit do projektu, jehož cílem je snížit náklady na sběr a svoz komunálního odpadu, ale také ochrana životního prostředí.

Kemp Na Vyhlídce letos nabídne několik novinek

Miletín – Zdejší autokemp Na Vyhlídce letos projde modernizací.

II. Zimní hry olympijské Miletínské

Miletín - Dne 21.ledna za ideálního zimního počasí se uskutečnily po sedmileté přestávce, způsobené nedostatkem sněhu, II. zimní olympijské hry Miletínské, které pořádalo Město Miletín a Sportovní klub Miletín.

Miletínská sokolovna po pauze hostila vánoční turnaj

Miletín – Po letech strávených v sále Sousedského domu se vrátil dne 29. prosince 2016 tradiční vánoční turnaj ve stolním tenise, tentokrát s pořadovým číslem 34, do opravené miletínské sokolovny. Posledních pár let se turnaj koná pro neregistrované, vloni dostali výjimku hráči C a D družstva, letos tuto výjimku obdrželi až do čtyřher.

Silvestrovská Zvičinská výzva s cílem v miletínském Sousedském domě

Miletín – Závěr roku patří obvykle oslavám, které zároveň vítají rok nadcházející. Jedna taková oslava proběhla v osobitém duchu v Miletíně, malebném městečku Podkrkonoší.

Hasiči zasahovali při požáru sazí v komíně

Úhlejov - V neděli 1. ledna vyjeli profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína k požáru sazí v komíně rodinného domu v obci Úhlejov.

Město Miletín se snaží zachránit drobné sakrální památky

Miletín – Ve městě se letos podařilo opravit několik drobných sakrálních památek. Nedávno došlo k zachráně dvou Božích muk, která byla v havarijním stavu.

Vánoční akademii žáků miletínské školy zakončily vánoční trhy

Miletín - V základní škole se konala školní akademie spolu s vánočními trhy. Celý program byl 8. prosince časově zárámován do probíhajícího Štědrého dne jedné české rodiny, kdy televizní pořady, vstupy jednotlivých tříd, vnesly do divadla vánoční atmosféru.

Dřevěné a tmavé šatny ve škole nahradí moderní kóje

Miletín – Zastaralé, tmavé a nevyhovující. Takové jsou šatny ve zdejší základní škole, které nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Ulice by mohla být opravena už v příštím roce

Miletín – Město se připravuje na druhou etapu rekonstrukce ulice Jiřího z Poděbrad, která se nachází ve velmi špatném stavu.

Hasiči čistili vozovku u Tetína od oleje

Miletínsko - Profesionální hasiči z Hořic byli ve středu v 11:34 hodin přivoláni k úniku provozních kapalin na silnici v obci Tetín.

Dávejte pozor na silnicích v Miletíně

Miletín – Bohužel ani našemu městu se nevyhne ukázka lidské hlouposti a omezenosti. Jak jinak nazvat to, že neznámý blb naházel na silnici v Havlíčkově ulici před domy č.p 59 a 61 svařence hřebíků (viz obrázek).

Za pomoci dotace se podařilo se zrekonstruovat dvoje ,,boží muka“

Miletín – Městu se podařilo získat pro tento rok dotaci od Ministerstva zemědělství ČR na rekonstrukci dvou drobných sakrálních památek, a to ,,božích muk" na Chrasti, respektive na miletínském hřbitově.

Cyklistický orienťák opět v Miletíně

Miletín – Opět po roce přivítalo město vyznavače netradičního orienťáku, kde nezáleží na projetí všemi body, ale na co největším počtu získaných bodů v určeném časovém limitu.

Miletínský scorelauf již dnes!

Miletín – Prasklej Řetěz Bike Team Miletín společně s VOTO Zelená Stopa Miletín pořádají již dnes druhý ročník cyklistického závodu dvojic – Miletínský Scorelauf, což je obměna klasického orientačního závodu.

Miletínský Scorelauf se kvapem blíží

Miletín – Prasklej Řetěz Bike Team Miletín společně s VOTO Zelená Stopa Miletín pořádají dne 3. září 2016 druhý ročník cyklistického závodu dvojic – Miletínský Scorelauf.

Kola pro Afriku sbírají v Miletíně

Miletín – Město se opětovně připojilo k akci ,,Kola pro Afriku", kterou pořádá obecně prospěšná společnost.

Nováček 1. B třídy z Nové Paky přivítá Hostinné

Miletín – O nadcházejícím víkendu je na programu předkolo poháru krajského fotbalového svazu. A do boje vstupují čtyři okresní zástupci, přičemž dva z nich se střetnou ve vzájemném utkání.

Hasiči zasahovali u požáru sena i likvidace roje vos

Miletínsko - Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína byli v pondělí v 18:31 přivoláni na louku mezi Miletínem a Zvičinou, kde hořel balík sena.

Derby ovládl Bělohrad. Miletínští sestupují

Miletín – Fotbalové soutěže měly na programu další mistrovské kolo.

Miletín zahájil dětský den vernisáží výstavy

Miletín – Díky iniciativě učitelky Markéty Fojtíkové se 4. června uskutečnila vernisáž ve Spolkovém domě v Miletíně. Hlavní myšlenkou této akce bylo, aby každý žák školy měl vystavenou alespoň jednu svoji zdařilou práci a aby rodiče viděli, jak nejen jejich děti, ale i ostatní jsou zdatní umělci.

Miletínští fotbalisté opět blíže sestupu

Miletín – Nedělní duely dokončily další mistrovské kolo. V 1. A třídě si značně zkomplikoval situace vzhledem k záchraně Miletín, který jasně podlehl na hřišti Třebše.

Nové stromy zpevnily břeh Bystřice v podkrkonošské Rohoznici

Rohoznice – Nové stromořadí lemuje od minulé neděle řeku Bystřici, která protéká obcí. Listnáče koryto řeky efektivně doplní, zpevní a zároveň zpříjemní celé místo a současně okolí místního dětského hřiště.

Miletínské Hry třetího tisíciletí

Miletín – Základní škola K.J.Erbena a Mateřská škola Korálka Miletín pořádají Hry 3. tisíciletí.

Pozvánka pro veřejnost na poutní mši

Miletín – Město Miletín a Farníci Miletín srdečně zvou širokou veřejnost na Poutní mši svatou na Svatojánskou pouť do nedalekých ,,Miletínských lázní" , a to v neděli 22.května.

Zabojuje Miletín o záchranu? V derby hostí Hořice

Miletín – Jednomu týmu jde o záchranu, druhému o udržení třetí pozice, případně o boj o druhou pozici v tabulce. V sobotu je na programu okresní derby krajské 1. A třídy mezi domácím Miletínem a hosty z Hořic (17.00).

Mladí hasiči opět na Podzvičinském záchranáři

Miletín – V sobotu se již potřetí sešli mladí záchranáři z kolektivů Mladých hasičů. Tentokrát se do Miletína sjelo celkem 18 hlídek tří okresů Královéhradeckého kraje.

Rohozničtí hasiči rozhodně nežijí jen minulostí

Rohoznice – Založení SDH Rohoznice se datuje k roku 1892. Na pomoc proti požárům byla zakoupena koňská stříkačka firmy F. Smekala ze Smíchova vyrobená roku 1885.

Zapojte se do sbírky brýlí pro Nepálce

Miletín - Město se připojuje ke sbírce ,,Brýle pro Nepál".

Pozor na podvodné textové zprávy

Jičínsko – Také od čtenářů dostáváme výzvy podobné těm od Policie ČR:

O víkendu začíná Miletínská pouť

Miletín – Oblíbená Miletínská pouť proběhne jako obvykle 14 dní po Velikonocích, takže těšit se na ni můžeme od soboty 9. do středy 13. dubna. Atrakce budou jako vždy na náměstí K. J. Erbena.

Ivo Šmoldas besedoval v Miletíně

Miletín – Říká se, že smích léčí a prý i prodlužuje život, což jistě ocenili návštěvníci čtvrtečního podvečerního setkání s Ivem Šmoldasem ve Spolkovém domě v Miletíně.

Do jarního Miletína dorazili ochotníci

Miletín – Slavnostním zahájením v sále Sousedského domu začal v pátek 14. ročník východočeské přehlídky venkovských divadelních souborů Miletínské divadelní jaro. Místní spolek Erben byl tentokrát pouze v roli pořadatele.

Turnaj v badmintonu se v Miletíně vydařil

Miletín – Minulou sobotu se konal v rekonstruované budově sokolovny další z turnajů, tentokrát v badmintonu dvojic. Celkem se přihlásilo 11 dvojic, které byly losem rozlosovány do dvou skupin. Z každé skupiny pak postoupily čtyři nejlepší dvojice a pak následovala vyřazovací část, ze které vyšly čtyři nejlepší dvojice.

Potomek vyhnaných sedláků bude rehabilitován, řekl soud

Jičínsko - Potomek selského rodu z Chroustova u Miletína Václav Šedivý má nárok na soudní rehabilitaci, i když mu v době vysídlení jeho rodiny z domovského statku bylo teprve šest let. Pondělní rozhodnutí jičínského okresního soudu je pravomocné.

Erbenovu tajnou zpověď představí osobně autor románu

Miletín – Vřeteno osudu – Tajná zpověď Karla Jaromíra Erbena je název nového románu Otomara Dvořáka. Slavnostní představení knihy proběhne v miletínském Sousedském domě už tento čtvrtek za účasti autora.

Igor Ročín: „Cíl je jasný. Chceme soutěž udržet“

Miletín – Nový impuls byl třeba. Fotbalisté Miletína, jenž před touto sezonu postoupili podruhé v historii klubu do druhé nejvyšší krajské soutěže, mají před sebou těžkou jarní část sezony.

Spisovatel Otomar Dvořák přijede do Miletína

Miletín – Ve Spolkovém domě bude 25. února od 16 hodin představen pozoruhodný román Otomara Dvořáka Vřeteno osudu aneb Tajná zpověď Karla Jaromíra Erbena.

Seznamte se s knihou Otomara Dvořáka Vřeteno osudu

Česká beletrie: Tajná zpověď Karla Jaromíra Erbena

Po nehodě mladíci vyskákali z auta a rozutekli se do lesa

Miletínsko - Ve čtvrtek 11 února dopoledne jel sedmnáctiletý mladík osobním vozidlem Škoda Felicia ve směru od obce Trotina na Miletín.

Fotbalisté Miletína a Lázní Bělohradu si v přípravě připsali vítězství

Miletín – Vydařená vystoupení v zimní přípravě mají za sebou dva okresní zástupci v krajské 1. A třídě. Nováček z Miletína absolvoval další utkání na umělé trávě v Chudonicích.

Příprava: Miletín má za sebou dvě zápasové prověrky

Miletín – Zimní přípravné období fotbalistů je v plném proudu.

Nad miletínským muzeem divadla se vznášejí otazníky

Miletín – Deset let po otevření Muzea českého amatérského divadla se nad jeho dalším fungováním vznášejí otazníky. Přitom očekávání byla v době jeho vzniku velká.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT