VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LÁZNĚ BĚLOHRAD

Žákovský parlament - aktivní součást školního prostředí

Lázně Bělohrad – Základní škola Karla Václava Raise je druhým rokem partnersky zapojena do projektu Respektující žákovský parlament.

Před Vánoci v Bělohradské mateřské škole

Lázně Bělohrad – Začneme tím, že si společně rozsvítíme ve vstupní hale mateřské školy ozdobený stromek, u kterého si zazpíváme.

Hořické šachisty domácí porážka mrzí

Lázně Bělohrad – V krajské soutěži, skupina západ, si udržuje těsné vedení Jičín D, ovšem body jsou vydřené. Nedělní kolo přineslo radost Lázním Bělohrad, nespokojenost je ale v Hořicích, kde místní rezerva těsně podlehla B družstvu Vrchlabí.

Město chce požádat o obnovení lázeňského statutu

Lázně Bělohrad – Od roku 1963 má Bělohrad přiznán statut lázeňského města. Nový lázeňský zákon z roku 2001 ale ukládá, že lázeňské obce musí mít statut uzavřený podle nových kritérií.

Po stavbách zůstal kráter. Sto milionů skončí na skládce

Lázně Bělohrad – Z firmy Deprag, která je výrobcem pneumatického ručního nářadí, kleštin a upínacího nářadí mizí v těchto dnech kontaminovaná zemina.

Nový chodník se už rýsuje

Bělohradsko - Do konce roku si obyvatelé Horní Nové Vsi u Lázní Bělohradu budou vyšlapovat po novém chodníku.

Po parcelách ve městě je žízeň, uhasí ji jedině vyřešené restituce

Lázně Bělohrad – Prezident Václav Klaus nechal projít zákon o církevních restitucích. Stát by se tak měl od ledna finančně vyrovnat s církví, které komunistický režim po roce 1948 zabral majetek.

Cestujícím už za krk nepoteče, investice půjdou i do centra města

Lázně Bělohrad – Ještě před závěrem roku chtějí zastupitelé v lázeňském městě schválit rozpočet na rok 2013.Bělohradským by v příštím roce měly vzrůst daňové příjmy o 9,5 milionu korun, což je pro město s rozpočtem dvacet pět milionů výrazná posila.

Hořičtí fotbalisté udělali pěknou tečku

Lázně Bělohrad – Nedělní dohrávky 13. kola udělaly definitivní tečku za podzimní částí krajského přeboru. Jičín už měl volno, a tak pouze čekal na výsledek Libčan.

Ital Angelo si zvyká nejen na českou kuchyni

Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. V rámci projektu AFS letos pečuje o studenta Angela z Itálie.

Na Pecce můžete mít vystrojenou i 'zelenou' svatbu

Jičínsko - Deník přináší čtenářům rozhovor s kastelánkou hradu Pecka Věrou Kociánovou o završené sezoně.

FOTO: Strašení? To v Šárovcově Lhotě rozhodně umí

Šárovcova Lhota – Ve staré cihelně se v sobotu děly věci! Opanovaly ji od sklepa až po půdu pohádkové bytosti a strašidla.

Žena využívala prodejnu jako spižírnu

Lázně Bělohrad – Ve čtvrtek zavítala do jedné ze samoobslužných prodejen nepoctivá zákaznice, která zde odcizila balení instantní kávy Gold. Při krádeži si ji všimla vedoucí obchodu a obrátila se na policii.

Chotči vládly o víkendu stroje

Choteč - Dobrovolníci společně s hasiči uspořádali již pošesté na místním hřišti motosraz.

Snad už se Angelo u nás cítí jako doma

Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. V rámci projektu ASF letos pečuje o studenta Angela z Itálie.

Pět minut oddechu je na přestávku příliš krátká doba

Lázně Bělohrad – Nový školní rok započal na Základní škole K.V.Raise přivítáním rekordního počtu 59 žáků do prvního ročníku.

Helena Hronová: Můj rok s Angelem

Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. Přihlásila se do projektu ASF a pečuje po celý rok vždy o jednoho zahraničního studenta. První byl Marko, pak Onur z Turecka, letos je to Angelo z Itálie.

Nesmířil se s exekucí svého pozemku, říkají o vrahovi

Bělohradsko - Již jsme informovali o střelbě v obci Tetín. Stále však zůstává nejasné pozadí tété šílené sobotní střelby. 

Motorkář se strojem skončil v poli, těžce se zranil

Bělohradsko - Ve čtvrtek 30. srpna odpoledne jel řidič motocyklu Kawasaki Ninja ve směru od obce Lukavec na Lázně Bělohrad.

OBRAZEM z bělohradského Bigbítového minifestivalu

Lázně Bělohrad - V sobotu se v zámeckém parku konal další ročník Bigbítového minifestivalu.

V Bělohradě opět bigbítový minifestival

Lázně Bělohrad – V dalším ročníku Bigbítového minifestivalu v sobotu 25. srpna v zámeckém parku zahraje Silent Session, Araxa a Orient rock.

Cyklista vjel přímo pod kola automobilu

Lázně Bělohrad - V pondělí 30. července jel cyklista v dopoledních hodinách po místní komunikaci v Lázních Bělohradě na náměstí K. V. Raise ve směru jízdy od Hořic na Novou Paku.

Bělohradští fotbalisté prvenství neobhájili

Lázně Bělohrad – Jubilejní 35. ročník oblíbeného turnaje Lázeňský pohár se vydařil. I když víkend doslova v Bažantnici propršel, účastníci odjížděli spokojeni. Domácí skončili druzí, loňské prvenství neobhájili.

Gustav Nosek: Dělá mi radost, když mi někdo práci pochválí

Lázně Bělohrad – V útulném domečku s malou kůlnou, provoněnou vrbovým proutím, a upravenou zahrádkou bydlí košíkář Gustav Nosek. Řemeslo bere jako koníčka, ale jaký má k němu vztah, jak je s ním propojen kořeny?

Vernisáž obrazů Jaroslava Kuglera neunikla pozornosti

Lázně Bělohrad - Před čtyřmi lety se představil v Památníku Karla Václava Raise v Lázní Bělohradě se svými obrazy rodák z tohoto města, žijící svůj dospělý život v Nové Pace, Jaroslav Kugler.

Z patnáctého sletu ultralehkých letadel na letišti v Chotči

Choteč – Po dvou nočních bouřkách se nedělní počasí slušně umoudřilo a na místním letišti nadešel čas pro báječné muže na létajících strojích.

Na rok mimo domov: klidně

Jičín – Delší studentské pobyty v zahraničí se těší stále větší oblibě. Co přináší cizinec hostitelské rodině a jak se cítí sám student?

Bělohradští vzpomínali na rodinu Vojtíškovu

Lázně Bělohrad – Stalo se tak v neděli dopoledne před domem rodiny Vojtíškovy při pietním aktu, jímž si Bělohradští připomněli památku sedmi obětí heydrichiády – Vojtíškových a Jaroslava Trojánka – zatčených před 70 lety v době tvrdého útlaku našeho národa.

Tanečníkům patřilo celé lázeňské město

Lázně Bělohrad – Na čtyři dny ožilo město Mezinárodním folklorním festivalem Pod Zvičinou, na který zavítaly tuzemské i zahraniční soubory.

V centru Bělohradu narazilo auto do domu

Lázně Bělohrad - Zřejmě nepřiměřená rychlost jedenadvacetiletého řidiče osobního vozidla Škoda Yeti stála za středečním karambolem v centru Lázní Bělohrad.

Nikde se netančí tak krásně jako pod Zvičinou

Lázně Bělohrad – Ve dnech 14. až 17. června se v tomto malebném podkrkonošském městě uskuteční 38. ročník mezinárodního folklorního festivalu „Pod Zvičinou".

Exkurze bělohradských žáků dárkem k svátku dětí

Jičín / Lázně Bělohrad - Základní škola K. V. Raise, třída 4. B uvítala naši výzvu k návštěvě redakce a školáci se přišli podívat na naši práci.

Sjezd osmdesátníků, již pamětníků v Bělohradě

Lázně Bělohrad – Od svých padesáti let se každoročně scházejí v krajině svého dětství a mládí – v Lázních Bělohradě.

Budovy v bělohradském Depragu půjdou k zemi

Lázně Bělohrad – Od roku 1998 bojuje firma Deprag, tradiční český výrobce pneumatického ručního nářadí, kleštin a upínacího nářadí, za odstranění ekologické zátěže, která ohrožuje zdroje pitné vody Jičínska.

U Bělohradu se srazila dodávka s dacií

Bělohradsko - V pondělí 14. května jel krátce před polednem pětapadesátiletý řidič nákladním vozidlem Mercedes Benz Sprinter ve směru od Lázní Bělohrad na Miletín.

Bělohradští fotbalisté za další překážkou

Lázně Bělohrad – Přes hokejový zápas s Ruskem se přišlo do Bažantnice podívat 170 věrných diváků na důležitý duel krajského přeboru.

Renault narazil do betonového sloupu

Lázně Bělohrad - K vážné dopravní nehodě, která si vyžádala jedno těžké zranění, došlo v úterý 8. května v Lázních Bělohradě.

Bělohradští fotbalisté řádili ve Skalici

Lázně Bělohrad – Nedělní zápas krajského přeboru byl středem pozornosti příznivců fotbalu. Hrály dva týmy, které bojují o udržení. Čekal se spíše úspěch domácích, ale body nakonec putovaly do lázeňského města.

Cykiista se při odbočování střetl s motocyklem

Bělohradsko - V neděli 28. dubna jel pětaosmdesátiletý cyklista na jízdním kole v Horní Nové Vsi, kde náhle odbočil vlevo ke svému domu.

Na bělohradském sídlišti si děti budou mít kde hrát

Jičín – Stejně jako v ostatních menších městech i v Lázních Bělohradě občané doufají, že město získá dotace na své projekty.

Jedna branka na bod nestačila

Lázně Bělohrad – V dalším kole krajského přeboru čekal svěřence Josefa Košátka velice nebezpečný soupeř v městě safari.

Knihovník v Tetíně oslavil životní jubileum

Tetín – Dnes se podíváme do místní knihovny v obci. 

V Bažantnici řádil Sadílek

Lázně Bělohrad – Nedělní utkání dvacátého kola krajského přeboru fotbalistů se hrálo v Bažantnici za nepříznivého počasí. Chladu a deště využili zejména hosté ke střelbě ze střední vzdálenosti. 

Hattrick Rycheckého zmrazil naděje Dobrušky

Lázně Bělohrad – O víkendu se hrály další zápasy krajských fotbalových soutěží. Do bojů zasáhli zástupci okresu, cenná jsou vítězství na hřištích soupeřů, Jičín, Lázně Bělohrad i Libáň, doma nezaváhalo Kopidlno.

Závěr projektu přinesl úspěch bělohradské základní škole

Lázně Bělohrad - Poslední březnové dny znamenaly pro devět základních škol Královéhradeckého kraje zapojených do projektu „Učíme interaktivně I.stupeň“ loučení s tímto dvouletým projektem zaměřeným na zkvalitnění práce s interaktivními tabulemi.

Choteč se možná dočká nových chodníků

Choteč – Obec s dvěma sty obyvateli protíná frekventovaná komunikace II. třídy z Lužan na Lázně Bělohrad.

Celostátní akce v bělohradské knihovně poprvé

Lázně Bělohrad – Letos se v městské knihovně spalo během Noci s Andersenem vůbec poprvé.

Bláznivá klasika má své posluchače

Lázně Bělohrad – V pátek 6. dubna v 19 hodin se v bělohradském kulturním sále lázní představí oblíbená formace Two Voices Trio, která naprosto netradičním způsobem interpretuje tzv.vážnou hudbu a díky textům Jany Rychterové dala vzniknout úplně novému hudebnímu stylu. 

Rozhodly dva góly Míry Rycheckého

Lázně Bělohrad – Nedělní zápas krajského přeboru fotbalistů byl očekáván s velkým napětím. Počasí sice nepřálo, ale fanouškové se chtěli přesvědčit, zda jejich mužstvo po nevydařeném vstupu do jarní části bude ve třetím zápase bodovat. Podařilo se, a tak odcházeli spokojeni.

Knihovna nese jméno spisovatele Stanislava Rudolfa

Svatojanský Újezd – Dnes navštívíme místní knihovnu v obci u Lázní Bělohradu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT