VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LÁZNĚ BĚLOHRAD

Prvňáčci se představují: ZŠ Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - Místní Základní škola Karla Václava Raise má v letošním školním roce dvě třídy prvňáčků.

Na posledním koncertu v Bažantnici zahrála Podkověnka

Lázně Bělohrad – Na posledním letošním koncertu v bělohradské Bažantnici zahrála dechovka Podkověnka.

OBRAZEM: Z bělohradského koncertu Javorky

Lázně Bělohrad – Snímky se ještě ohlédneme za koncertem dechovky Javorka v Bažantnici.

OBRAZEM: Ohlédnutí za dolnoveským dětským dnem

Lázně Bělohrad - V Dolní Nové Vsi se konal dětský den, několika snímky Václava Lejdara tam ještě můžeme nahlédnout.

Děti se bavily v bělohradském zámeckém parku

Lázně Bělohrad – V zámeckém parku se v neděli děti rozloučily s prázdninami.

Jičínští fotbalisté 'vyloupili' Bažantnici

Lázně Bělohrad – Okresní derby 5. kola krajského přeboru začali domácí aktivně, byli po celý první poločas lepším celkem.

Bělohrad o víkendu opět žil hudbou

Lázně Bělohrad - V zámeckém parku koncertoval v sobotu úspěšný český zpěvák Marek Ztracený (foto dole), následující neděli pak v Bažantnici Kyzivátova dechová hudba z Libáně.

Po předlážděném náměstí se projdete už v říjnu

Lázně Bělohrad – Do konce října bude nově předlážděno autobusové nádraží v centru města. Náklady ve výši 1,5 mil. korun uhradí město.

Tajemné sklo Jitky Kolbe Růžičkové

Lázně Bělohrad – V sobotu byla v Památníku K. V. Raise uvedena vernisáží výstava Jitky Kolbe Růžičkové s názvem Sklo.

Velká spokojenost s body z Bažantnice

Lázně Bělohrad – Na 300 fanoušků odcházelo v neděli odpoledne spokojeno z Bažantnice. Domácí uspěli i v druhém utkání krajského přeboru a dostali se do čela tabulky!

Podkrkonošský maraton: Prvenství vybojoval Kaněra

Lázně Bělohrad – Více než 700 účastníků startovalo na populárním Krkonošském maratonu horských kol.

Loučení s Angelem se neobešlo bez slziček

Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. Přihlásila se do projektu AFS a pečuje po celý rok vždy o jednoho zahraničního studenta. První byl Marko, pak Onur z Turecka, letos je to Angelo z Itálie. Jejich soužití a Angelův život v Česku vám přiblížíme prostřednictvím deníčku Heleny Hronové.

Nafouknutá bublina s jedem v Lázních Bělohradě?

Lázně Bělohrad – Odstranění staré ekologické zátěže v podniku Deprag (bývalý Narex, TOS), která mohla kontaminovat spodní vody v blízkosti lázeňského města se blíží k závěru.

Bažantnice ještě žije: Střihli si hru Tři v háji

Lázně Bělohrad - V rámci festivalu Bažantnice ještě žije, který proběhl v bělohradském Městském kulturním středisku, se konalo představení Tři v háji.

Podomní prodejce z města vyžene vyhláška a kdo ještě?

Lázně Bělohrad – Radnice se chystá vydat vyhlášku o zákazu podomního prodeje. A důvod?

OBRAZEM: Ohlédnutí za festivalem Pod Hůrou

Lázně Bělohrad - Areál Pod Hůrou hostil v sobotu v zámeckém parku vedle Stráníků, Mrakoplaše, kapely Trosky 
i Berušky, BG Bazar nebo seskupení Vomiště.

Pohodové odpoledne s country v bělohradském parku

Lázně Bělohrad – V sobotu se v malebném prostředí zámeckého parku uskutečnil další ročník Country festivalu Pod Hůrou.

Country má za sebou smolnou třináctku

Lázně Bělohrad - Snad má festival za sebou smolnou třináctkou v loňském roce vybranou a smůlu na počasí též. Výběr první půlky letošních kapel dodalo předkolo festivalu dříve nazvané „Objevy zvukového portýra".

Šetřete a zámek bude váš!

Lázně Bělohrad - Bělohradský zámek je stále opuštěný. Poté, co se odsud odstěhovali v roce 2010 frekventanti učiliště, měl nový společník města firma Sheryden zahájit rekonstrukci zařízení na rezidenční bydlení pro seniory.

V Lázních Bělohradě vítali nové občánky města

Lázně Bělohrad - V obřadní síni městského úřadu byli přivítáni noví občánci města.

Pobyt Itala Angela se už rychle blíží ke konci

Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. Přihlásila se do projektu AFS a pečuje po celý rok vždy o jednoho zahraničního studenta. První byl Marko, pak Onur z Turecka, letos je to Angelo z Itálie.

Jedenáct tisíc návštěvníků! To Bažantnice nepamatuje

Lázně Bělohrad - Strašidelná Bažantnice, sobotní akce pro malé i velké v Lázních Bělohradu, měla letos šokující účast.

Bažantnice plná strašidel i pohádkových postav

Lázně Bělohrad – Pohádkové postavy, příšery a strašidla zvou na již tradiční sedmou kouzelnou procházku Bažantnicí. Akce Strašidelná Bažantnice se uskuteční v sobotu 29. června v Lázních Bělohradě.

Vesele vážná hudba na koncertě Two Voices

Lázně Bělohrad – V pátek 28. června v 19 hodin se v lázeňském sále v Lázních Bělohradu opět rozezní tóny nejkrásnějších melodií velkých mistrů klasické hudby.

Bělohradský folklorní festival v číslech

Lázně Bělohrad – V neděli večer byl završen 39. ročník mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou. Letošní ročník se stal jedním z nejnavštěvovanějších, vystoupení zhlédlo 2 500 diváků.

Folklorní slavnosti objektivem Václava Lejdara

Lázně Bělohrad - Ve městě se konal o víkendu 39. mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou. Zúčastnilo se ho deset souborů.

Milá se dotočila, tak zase za rok

Lázně Bělohrad – Včerejším galaprogramem byl završen 39. mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou. Do lázeňského města přicestovalo s písničkou a tancem osm souborů.

Roztančený Bělohrad rozkvetl kroji a rozjásal se písničkou

Lázně Bělohrad – Za tropických teplot byl ve čtvrtek večer v areálu minigolfu zahájen 39. mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou.

V Bělohradě tančí a zpívají pro radost

Lázně Bělohrad – Už zítra přivítá lázeňské město první hosty Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou, který se koná již po devětatřicáté.

O souboru Hořeňák i slavnostech v číslech

Lázně Bělohrad - Od roku 1975 je soubor Hořeňák organizátorem mezinárodních folklorních slavnostní písní a tanců Pod Zvičinou.

Stále platí, kdo nedává góly, nevyhrává

Lázně Bělohrad – Ve středeční dohrávce 28. kola krajského přeboru fotbalistů odvezli nakonec tři body z Bažantnice hosté. FK Lázně Bělohrad-Pecka – TJ Červený Kostelec 1:2 (0:0).

Za krásou květin se vydejte do skleníků v Chotči

Choteč – 14. ročník tradiční prodejní výstavy exotických rostlin potrvá do neděle 9. června.

Putování Raisovým krajem s bělohradskými turisty

Lázně Bělohrad – Klub českých turistů, odbor Lázně Bělohrad, pořádá pod záštitou starosty oblastní akci k 125. výročí založení KČT Putování Raisovým krajem a v rámci akce Poznejme nové vrcholy a přispějme tím na výstavbu Bezručovy turistické chaty.

I v lázních můžete mít svého asistenta

Lázně Bělohrad – Lázně Bělohrad a.s. nabízejí od 1. května asistenční službu ke všem lázeňským pobytům. Jako první lázně v České republice připravily pro klienty, kteří již nejsou zcela soběstační, asistenční péči, která jim umožní plně vychutnat lázeňský pobyt i přes jejich handicap.

Ital Angelo je součástí rodiny, češtinu už zvládá

Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. Přihlásila se do projektu AFS a pečuje po celý rok vždy o jednoho zahraničního studenta. První byl Marko, pak Onur z Turecka, letos je to Angelo z Itálie. Jejich soužití a Angelův život v Česku vám přiblížíme prostřednictvím deníčku Heleny Hronové.

Bělohradské kulturní středisko obsadily armády

Lázně Bělohrad – V místním kulturním středisku byla v sobotu otevřena výstava pro všechny hračičky. Až do 6. června zde můžete zhlédnout plejádu cínových vojáčků.

Třetí zvon snad v Lánech vydrží

Lány – Zvony jsou spjaty s životem lidí, přináší poselství, a tak tomu bude po dlouhé odmlce i ve zdejší obci, kde byl v sobotu slavnostně vysvěcen a instalován na opravenou kapličku nový zvonek.

Muž při nehodě vylétl ven z automobilu

Bělohradsko - Pick-up se ve čtvrtek u obce Černín – Hamerský mlýn převrátil do potoka. Řidič z dosud neznámých příčin prorazil železné zábradlí na mostku a překlopil se s vozidlem do koryta.

V dohrávce cenné body domácím fotbalistům

Lázně Bělohrad – Skvěle vyšla fotbalistům dohrávka 17. kola krajského přeboru a získali tak důležité tři body.

Bělohradská Vitalita: Skutečný domov pro tělo i duši

Lázně Bělohrad – V březnu zahájil svoji činnost Domov Vitalita, který se nachází v bělohradském hotelu Grand. Jedná se o soukromé sociální zařízení, poskytující svým klientům společně s celodenní péčí i potřebnou rehabilitaci, a tím je ojedinělé.

Šestadvacáté pokračování pořadu Živák lázeňský

Lázně Bělohrad – Městské kulturní středisko uvádí Živák lázeňský. Pořad pro milovníky folkové, trempské, country a příbuzné muziky se postupem času se stal výběrovým předkolem letního Country festivalu Pod Hůrou.

Ve fotbalovém derby spravedlivá dělba bodů

Lázně Bělohrad – Nedělní zápas krajského přeboru, byl sehrán, tak jako většinou na přírodních trávnících, za krajně nepříznivých podmínek. Pro hosty z Hořic to bylo vlastně první utkání jara.

Poděkování Zuzaně a Milanovi Honců

Lázně Bělohrad / Nová Paka - Život bez bariér, o.s. se sídlem v Nové Pace by chtěl srdečně poděkovat Zuzaně a Milanovi Honců, kteří v restauraci U Sehnalů v Lázních Bělohradě uspořádali 9. března Třetí hospodský ples.

Do zámeckého parku zvali muzikanti jaro

Lázně Bělohrad - V zámeckém parku u Památníku K. V. Raise v Lázních Bělohradu se v sobotu uskutečnil velikonoční jarmark.

Bělohradští fotbalisté vedli, na bod nakonec nedosáhli

Lázně Bělohrad – O týden později vstoupili fotbalisté do krajského přeboru. Stop vystavilo počasí. Za svým soupeřem necestovali do Rychnova nad Kněžnou, ale na umělou trávu v Chudonicích.

Prázdninová nabídka pro děti byla pestrá

Lázně Bělohrad - Městské kulturní středisko v Lázních Bělohradu ve spolupráci s lázněmi a místním Sokolem připravilo na týden jarních prázdnin řadu zajímavých akcí.

V domově Vitalita se všichni cítí jako doma

Lázně Bělohrad - Domov Vitalita  je součástí nestátního lázeňského a rehabilitačního zařízení Lázně Bělohrad a.s.

Zemřel Jaroslav Deršák, poslední spoluhráč Pepy Bicana

Bělohradsko – Letos 12. února zemřel v Ostravě ve věku nedožitých 93 let Jaroslav Deršák. Tolik se těšil, že letos v létě navštíví se svou ženou Lázně Bělohrad, rodiště své maminky, ale osud mu jeho přání nedopřál uskutečnit.

Autobusové nádraží ozdobí mozaika

Lázně Bělohrad – „Budeme šetřit na příští rok," to je motto Bělohradských, kteří se v letošním roce zaměří na doplácení úvěrů. Ty čerpají ve výši necelých 10 milionů korun.

Ital Angelo se učí česky, poznává naši zimu, svátky, zvyky

Lázně Bělohrad – Helena Hronová je hostitelskou matkou. Přihlásila se do projektu AFS a pečuje po celý rok vždy o jednoho zahraničního studenta. První byl Marko, pak Onur z Turecka, letos je to Angelo z Itálie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT