VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LÁZNĚ BĚLOHRAD

Spravovat bělohradský zámek je nad síly našeho města

Lázně Bělohrad – Situace ve městě byla po volbách rozjitřená, a to především kvůli změně na postu místostarosty. Zda se stabilizovala a jaké plány má nová koalice, o tom jsme rozmlouvali se starostou Pavlem Šubrem.

Zastupitelé budou jednat o financích na příští rok

Lázně Bělohrad – Veřejné zasedání zastupitelstva města se uskuteční 17. prosince (středa) od 18. hodin v aule Základní školy K. V. Raise.

Závěry: českému lázeňství se blýská na lepší časy

Lázně Bělohrad – Poprvé se tradiční konference Sdružení lázeňských míst ČR, která se vždy konala ve velkých lázeňských centrech jako jsou Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Třeboň a Luhačovice, přesunula na východ Čech, tedy do bělohradských slatinných lázní.

V bělohradských lázních už oslavili konec roku

Lázně Bělohrad – Řada známých osobností se ve čtvrtek sešla v sále bělohradského hotelu Grand při natáčení pořadu Silvestr v lázních, rozděleného na dva bloky.

Adventní vykročení bylo v Lázních Bělohradu pestré

Lázně Bělohrad - Betlémy, vánoční trhy a rozsvícení vánočního stromku, tyto tři akce se prolnuly první adventní nedělí v Lázních Bělohradu.

Sdružení lázeňských míst pořádá konferenci v Bělohradu

Lázně Bělohrad - V Lázních Bělohradu se bude diskutovat o lázeňství. Oceněna tu bude i osobnost lázeňství.

Pohádková procházka u bělohradského rybníka Pardoubek

Lázně Bělohrad - Okolí rybníka Pardoubek zdobí další dřevěná skulptura.- přibyla sem asi čtyři metry vysoká socha.

Pavel Šubr zůstává, Bělohrad má ale nového místostarostu

Lázně Bělohrad – Starostové a nezávislí získali v lázeňském městě jasnou podporu obyvatel a v patnáctičlenném zastupitelstvu šest mandátů. Od toho se odvíjela i volba starosty. Plnou podporu opět získal Pavel Šubr, který povede město další čtyři roku.

OBRAZEM: Divočáci přeorali v noci zahradu v Chotči

Bělohradsko - Nepříjemný atak zažila rodina Vlastislava Zapadla z Chotče. Na zahradě u domu se mu prohnalo v noci stádo prasat. Z upravené travnaté plochy se rázem stalo oraniště.

V Lázních Bělohradě zůstává starostou Pavel Šubr

Lázně Bělohrad – V téměř čtyřtisícovém lázeňském městě je rozhodnuto. Čtyři volební strany uzavřely koalici, které by měl vládnout starosta Pavel Šubr. I když po volbách avizoval, že by si ve městě nechtěl hrát na koalici a opozici a věřil ve vzájemnou spolupráci, nakonec se v Bělohradě zrodilo překvapení.

Nejen Hořeňák se naposledy loučil s Jindřichem Rychterou

Jičínsko – Jak jsme již informovali, zemřel 4. října v Lázních Bělohradě Jindřich Rychtera, organizační vedoucí známého folklorního souboru Hořeňák, který řídil společně s manželkou Janou od roku 1971.

Jiří Sehnal podepisoval svoji novou knihu

Lázně Bělohrad - V restauraci U Sehnalů se minulý víkend uskutečnila autogramiáda nové knihy Jiřího Sehnala Chvála věcí obyčejných aneb Nedokončená kniha.

Slavnosti jablek, cibule i muziky v Lázních Bělohradě

Lázně Bělohrad – Poprvé se v Bělohradě uskutečnily slavnosti jablek a cibule. Akci přálo nejen počasí, ale těšila se i přízni návštěvníků. Ty v zámeckém parku přivítala v sobotu dopoledne dechová hudba Javorka.

Jindřich Rychtera 'odtančil' na druhý břeh

Lázně Bělohrad – „Jé, ahoj, jak se máš? Víš, jen jsem ti chtěl připomenout, že Hořeňák jede na festival. Víš už o tom?" Takhle většinou začínaly naše telefonáty s Jindřichem Rychterou, organizačním vedoucím známého folklorního souboru, který řídil společně s manželkou Janou od roku 1971.

Do Bělohradu míří slavnosti jablek a cibule

Lázně Bělohrad – V sobotu 4. října jste zváni do zámeckého parku. Uskuteční se tu slavnosti jablek a cibule. Dopoledne čeká návštěvníky od 9 hodin zahrádkářská výstava v Památníku K. V. Raise a o půl hodiny později budou zahájeny prodejní trhy.

V bělohradské škole vznikl nový fotbalový kroužek

Lázně Bělohrad – Při základní škole vznikl v září nový fotbalový kroužek, jeho vedoucím je Miloslav Štěrba.

Folklorní soubor Hořeňák odlétá do Jižní Koreje

Lázně Bělohrad – Folklorní soubor písní a tanců Hořeňák letos slaví pětašedesát let své existence. K narozeninám obdržel mimořádný dárek – výlet do Jižní Koreje.

V plánu je autogramiáda nové knihy Jiřího Sehnala

Lázně Bělohrad – Chvála věcí obyčejných aneb Nedokončená kniha je název nového díla Jiřího Sehnala.

Zvolte si svého starostu Lázní Bělohradu. Hlasujte

Jičínsko - Právě máte možnost hlasovat na našem webu o tom, koho byste chtěli za starostu ve vašem městě. Jičínsko má celkem deset měst - šanci tedy dostanou všechna.

Otázky pro kandidáty i obyvatele v Lázních Bělohradě

Lázně Bělohrad - Kandidátů do komunálních voleb v Lázních Bělohradu jsme se zeptali, jak by město mělo řešit budoucnost bělohradského zámku.

Co s dopravou a zámkem v Lázních Bělohradě?

Lázně Bělohrad - Velký dluh má město ohledně zdejšího zámku, na jehož opravu nemá peníze. Nemovitost chátrá a záměr rekonstrukce nebo prodeje zámku se nedaří zrealizovat. Nepovedlo se také vytěsnit dopravu ze srdce lázeňského místa.

I do Brtve také poteče pitná voda

Lázně Bělohrad – Projekt, o kterém se jedná od roku 2008, konečně nabude reálné podoby. Obyvatelé obce Brtve by se měli dočkat na podzim příštího roku nového vodovodního řadu a kanalizace.

Bělohradští zvládli pokutové kopy a vybojovali dva body

Lázně Bělohrad – Páté vystoupení a výlet do Úpice čekal na fotbalisty Lázní Bělohradu v krajském přeboru. Po domácím dvoubodovém zisku s Olympií Hradec Králové chtěli Bělohradští zabodovat znovu.

Bělohradští fotbalisté zaskočili favorita Olympii

Lázně Bělohrad – Po dvou venkovních porážkách se svěřenci Lukáše Čížka opět představili svým fanouškům. Lákadlem nedělního utkání byl souboj s kvalitním týmem Olympie Hradec Králové.

Závody cyklistů byly úspěšně

Lázně Bělohrad - Dalšího ročníku Podkrkonošského maratonu se zúčastnilo celkem 709 bikerů a 130 dětí. Připraveny byly trasy dlouhé 90 kilometrů a 50 kilometrů.

Bělohradští ani ve druhém venkovním utkání nebodovali

Lázně Bělohrad - Třetí vystoupení v tomto ročníku krajského přeboru mají za sebou i hráči Lázní Bělohradu. Tentokrát cestovali do Nového Bydžova k soupeři, který z prvních dvou duelů vytěžil pět bodů (výhra na penalty v Chlumci n. C. a domácí vítězství s Libčany).

V Uhlířích odhalili pomníček Josefu Preusslerovi

Běšlohradsko - Ve čtvrtek 7. srpna proběhlo v lese nad obcí Uhlíře slavnostní odhalení pomníčku panu Josefu Preusslerovi.

Na dechovkovém odpoledni zahrály tři kapely

Lázně Bělohrad – Na dechovkovém odpoledni v přírodním areálu v Bažantnici se představily tři soubory.Zahrály Krkonošská dechovka, Kyzivátova dechová hudba a Švitorka.

Bělohradská vzpomínka na životy, které si vzala válka

Lázně Bělohrad – Po celém Jičínsku jsme si v pondělí připomínali 100. výročí vypuknutí první světové války. Vyrazili jsme do Lázní Bělohradu, kde se u Fričova muzea uskutečnila pieta za všechny padlé vojáky z města a okolí.

Na Lázeňském poháru triumfoval fotbalový favorit

Velichovky – V pořadí 37. ročník Lázeňskému poháru, který se po pěti letech vrátil do Velichovek, je úspěšně za námi. Utkalo se zde 8 týmů z lázeňských míst České republiky ve dvou čtyřčlenných skupinách, které stanovily pořadí na utkání o konečné umístění, která se hrála druhý den.

OBRAZEM: Z bělohradského country festivalu Pod Hůrou

Lázně Bělohrad – Více než čtyři stovky posluchačů se i přes parnou sobotu přišly do zámeckého parku zaposlouchat do country melodií. Dvě hodiny po poledni tu vypukl již patnáctý country festival Pod Hůrou.

Lázeňský fotbalový pohár se odehraje již o tomto víkendu

Lázně Bělohrad – Jeden z nejstarších fotbalových turnajů v republice se pro letošní rok stěhuje do Velichovek. O víkendu 19. – 20. 7. se na tamním stadionu představí osm týmů z lázeňských míst ČR.

Spisovatel Karel Václav Rais a ilustrátoři jeho děl

Lázně Bělohrad – Četba rozvíjí představivost, ale text podložený obrázky je přece jen sdělnější a mnohem působivější. Toho si byl spisovatel Karel Václav Rais dobře vědom a dbal na to, aby ilustrace jeho knih ladily se záměrem autora a čtenáři aby tak dostávali do rukou dokonalé dílo.

Jak první světová válka poškodila život na vesnici

Lázně Bělohrad – Před sto lety, kdy začala první světová válka, byla Horní Nová Ves ještě vlastní jednotkou. Nespadala pod Lázně Bělohrad. Jak se druhý nejhorší konflikt v lidských dějinách projevil na životě malé vsi?

Bělohradská Strašidelná Bažantnice s rekordní účastí

Lázně Bělohrad – Pohádková strašidla asi v sobotu dělala něco špatně. Namísto aby dobrodruhy odrazovala vstoupit do lesa, vítala je s otevřenou náručí. Konala se Strašidelná Bažantnice a do lesíku za městem vstoupilo více než deset tisíc návštěvníků.

OBRAZEM: Miss festivalu přijela z Indonésie

Lázně Bělohrad - Folklorní slavnosti Pod Zvičinou mají letos poprvé svoji miss. Stala se jí jedna z indonéských tanečnic. 

Bažantnice plná strašidel i pohádkových postav

Lázně Bělohrad – Pohádkové postavy, příšery a strašidla zvou na již tradiční osmou kouzelnou procházku Bažantnicí ke kostelíku na Byšičkách. Akce Strašidelná Bažantnice se uskuteční v sobotu 28. června v Lázních Bělohradě.

Čtyřicetiny oslavili společně, navíc jsou v knize rekordů

Lázně Bělohrad – Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou o víkendu oslavil čtyřicetiny. Společně se souborem Hořeňák a Hořeňáček se narozenin zúčastnilo pět zahraničních a pět domácích seskupení. Suma sumárum to bylo minimálně pět set gratulantů.

Bělohradští zakončili výhrou

Lázně Bělohrad - Poslední kolo krajského přeboru nabídlo souboj domácího mužstva Lázní Bělohradu a Nového Bydžova. Hosté byli před utkáním určitě favoritem, neboť předváděli v jarních duelech velmi dobré výkony.

Hořeňáku je pětašedesát, Hořeňáčku čtyřicet

Lázně Bělohrad – Soubor Hořeňák, který je dnes nedílnou součástí Podkrkonoší, vznikl v roce 1949. Založil ho hudební pedagog Vratislav Vycpálek. V roce 1957 se jeho vedení ujímá Jindřich Rychtera.

U rybníka Pardoubek se můžete pozdravit s lochneskou

Lázně Bělohrad - Dřevěné sochy zdobí nově vybudovanou stezku kolem rybníku Pardoubek v Lázních Bělohradu. Poutavé a nápadité skulptury vytvořili Robert Musil z Hořic, Jan Paďour z Jaroměře a Jaroslav Sucharda z Valdic.

U Lázní Bělohradu se převrátil kamion s pískem

Lázně Bělohrad – K dopravní nehodě nákladního vozidla došlo v pondělí odpoledne na silnici č. II/501 u Lázní Bělohradu, událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 15:41 hodin.

Rekord: V bělohradských lázních upekli 118 palačinek

Lázně Bělohrad - Knihu vlastních rekordů založili Bělohradští při zahájení letošní lázeňské sezóny. Hned v sobotu do ní přibyl jeden záznam.

Muž se popálil při požáru garáže v rodinném domě

Lázně Bělohrad - Jak jsme již informovali, tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 10. května večer u požáru garáže v rodinném domě v Lázních Bělohradě v Žižkově ulici. 

V Bělohradě hořel rodinný dům, zřejmě od automobilu

Lázně Bělohrad - V Žižkově ulici vypukl v sobotu večer požár rodinného domu, jeho pravděpodobnou příčinou je vznícení automobilu v garáži.

Sloučení dvou základních škol napříč městy

Hořice/Lázně Bělohrad – Královéhradecký kraj se rozhodl sloučit dvě školy, které zřizuje. Stane se tak do začátku příštího školního roku. Vedení obou ústavů se změnou souhlasí, berou ho jako pochopitelné.

OBRAZEM: Pálení čarodějnic s vystoupením mužoretů Arthrosa

Lázně Bělohrad - Pálení čarodějnic v Dolní Nové Vsi pořádali tamější hasiči. Početné diváky též pobavila taneční skupina hořických mužoretů Arthrosa.

Flétny souboru Pifferaios doprovodily mužské hlasy

Lázně Bělohrad - Flétnový soubor Pifferaios a mužský sbor Toni dei signori z Lázní Bělohrad si pozvaly ke společnému vystoupení soubor Vivat Flauto z Prahy. První koncert proběhl v kostele Všech svatých v Lázních Bělohradu během pátku.

Dokument o Křížové cestě na obrazovkách

Lázně Bělohrad – Štáb České televize pod vedením režisérky Svetlany Lazarové natáčel začátkem března letošního roku v Lázních Bělohradě dokument o křížové cestě na Byšičkách.

Bělohradský velikonoční jarmark s divadlem i hudbou

Lázně Bělohrad - Velikonoční dekorace, květiny, proutěné košíky, ošatky, pomlázky, kraslice, perníčky, to všechno si mohli zakoupit návštěvníci sobotních velikonočních trhů, které se uskutečnily v bělohradském zámeckém parku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT