VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Zahradnická škola vzdělávala také dospělé

Kopidlno – Účastníci kurzů si rozšiřovali znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Zdokonalovali se v tvorbě a správě zeleně a floristice.

Naše kopidlenské kytice na hradecké Kytici

Kopidlno – Žáci místní zahradnické školy v rámci výuky literatury pravidelně navštěvují představení Klicperova divadla v Hradci Králové. V nedávné době tak měli možnost zhlédnout představení jako Romeo a Julie, Figarova svatba nebo Jedlíci čokolády.

Wehrmacht číhal ve křoví. Ale bylo to marné

Kopidlno – Okraj městečka směrem na Budčeves se změnil v parkoviště. Na sobotní vojensko – historický den se přišla podívat lavina lidí ze širokého okolí.

Kanalizace: Letos papírování, příští rok jde Kopidlno na věc

Kopidlno – Město chce vybudovat kanalizaci v částech Drahoraz a Pševes. Výstavba se možná uskuteční v příštím roce.

Exkurze přírodovědného kroužku ve firmě na zpracování rakytníku

Kopidlno – V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji, který realizuje Střední zahradnická škola v Kopidlně od roku 2013, pracuje již druhý školní rok pod vedením učitelek Marcely Boudné a Nadi Novotné přírodovědný kroužek žáků ZŠ v Kopidlně.

Víkend plný aktivit ve víceúčelové sportovní hale

Kopidlno – Již závěrem prvního setkání s chiropraktikem v březnu si účastníci vyžádali pokračování, a tak v sobotu 11. dubna se uspořádalo setkání další.

Školka je předkrm, základka hlavní chod

Kopidlno – Nejprve mateřinka, potom základka. Oprava školních budov je pro město v dalších letech rozhodně prioritou. Na začátku léta začnou práce na mateřské školce. Potrvají do podzimu. Náklady budou 2,8 milionu korun, ale město uhradí jenom 700 tisíc korun. Zbytek zajistí státní dotace. Zakázku získala firma HM – stav ze Dvora Králové nad Labem.

Kopidlno čeká pieta i rekonstrukce bitvy

Kopidlno – Od soboty za týden se ve městě setkají nadšenci od válečné historie. Chystá se vojensko – historický den, jehož součástí bude pieta za padlé ve druhé světové válce i rekonstrukce bitvy. Tato akce se v Kopidlně uskuteční vůbec poprvé.

Kopidlenské zahradníky ozdobily dvě stříbrné medaile

Kopidlno – Veletrh For Garden na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech doplnila soutěž studentů zahradnických škol na podporu floristiky a zahradnictví „Otvírání jara". Střední školu zahradnickou Kopidlno reprezentovala Anežka Hlavová z Loukova u Semil.

Běcharské Léčení hudbou letos opět pokračuje

Běchary - Léčení hudbou je cyklus hudebních produkci v běcharském kulturním domě, který byl pro letošní rok zahájen opět sobotu před Velikonocemi.

Nadšenci bojové techniky zamíří do Kopidlna

Kopidlno - V sobotu 18. dubna by si nadšenci do historie a bojové techniky měli udělat volno a zamířit do Kopidlna.

Při cestě na Poděbrady pozor na uzavírky v Kopidlně

Kopidlno – Při cestě na Poděbrady pozor na zácpy. Jižní část města Kopidlno čeká oprava hned dvou pozemních komunikací najednou.

Stříbro z Mělníka putovalo mladým zahradníkům do Kopidlna

Kopidlno – Jakub Svoboda a Lukáš Zajíc reprezentovali Střední školu zahradnickou na soutěži v řezu ovocných dřevin. „O zlaté nůžky Bahco" bojovaly více jak dvě desítky soutěžících.

Naše soutěž: Techtle Mechtle a Screamers

Kopidlno – Netradiční spojení dvou předních českých travesti skupin – Techtle Mechtle a Screamers – přesně to nabízí nová show s názvem Přijela pouť, se kterou míří do Kopidlna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT