VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Kopidlenský kvítek - spojení řemesel a květin

Kopidlno - Ani sychravé počasí neodradilo návštěvníky tradičního Kopidlenského kvítku, který není jen výstavou, ale i soutěží mladých zahradníků, které se zúčastnilo dvacet devět studentů z celkem osmi středních škol a učilišť z České republiky a Slovenska.

Mladí zahradníci v Kopidlně ukázali, co umí

Kopidlno - Ve středu a ve čtvrtek se v areálu Střední zahradnické školy Kopidlno konalo Mistrovství republiky v zahradnickém oboru.

Mladí zahradníci v Kopidlně uctili památku Karla IV.

Kopidlno – Svoji šikovnost a kreativitu ukázali mladí zahradníci ve čtvrtek na Kopidlnském kvítku. Letošního ročníku Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru se zúčastnilo celkem dvacet devět žáků ze zahradnických škol nejen od nás, ale své zástupce vyslalo i Slovensko.

Zvítězí potřetí domácí zahradník?

Kopidlno – Střední škola zahradnická hostí od 5. do 9. října tradiční Kopidlenský kvítek. V zahradnických dovednostech budou mezi středními školami o vítězství usilovat i mladí kopidlenští talenti.

Vandal poškodil v Kopidlně sochu u kostela

Kopidlno - Již jsme informovali o poškození sochy, nyní zveřejňujeme ještě se snímky. Na začátku září řádil v Kopidlně neznámý vandal, který u kostela sv. Jakuba Většího poškodil pískovcovou sochu sv. Blažeje.

Kopidlenští zahradníci zamířili pod Teplické skály

Kopidlno - Aranžérské umění obdivovali návštěvníci regionální zahrádkářské výstavy v Teplicích nad Metují. Vstupní chodba základní školy rozkvetla první zářijový víkend expozicí Střední školy zahradnické Kopidlno.

Zážitky na dětském dni přinesli také dobrovolní hasiči

Pševes – Dětský den v obci zpestřili také kopidlenští dobrovolní hasiči programem i zábavou pro všechny.

Když se hasič žení: zhlédněte krásné svatební snímky

Jičínsko - Na akce Loukotě a řemeny jsme vyfotografovali také krásně svatebně ozdobenou hasičskou cisternu z Kopidlna. Na naši výzvu jsme obdrželi další informaci a také snímky:

Divadelní představení Enšpígl z Kopidlna aneb S Karlem IV. to bylo trochu jinak

Kopidlno – Koncem dubna, kdy definitivně odzvonilo trýznivým mukám při přípravě na přijímací zkoušky, se žáci kopidlenské 9. třídy (společně s paní učitelkou Ilonou Pluhařovou u kormidla) vydali do neznámých a v mnohém velmi záludných vod amatérského divadla.

Loučení se školou: radost i slzičky

Kopidlno – Děti ze zdejší základní školy se radují. Kvůli chystaným opravám, které začnou v pondělí v budově druhého stupně, si totiž prodlouží o týden prázdniny.

Kopidlenská škola se schová pod novou střechu

Kopidlno – Dnes se v kopidlenské základní škole naposledy v tomto školním roce rozezní zvonění a žáci si převezmou vysvědčení. Město chystá úpravy budovy druhého stupně. Už teď ve škole vyučují v provizorních podmínkách, a proto se vedení rozhodlo zkrátit školám docházku.

Kopidlenští hasiči slavili 135 let svého sboru

Kopidlno - Kopidlenské slavnosti byly letos pořádány též u příležitosti 135 let SDH Kopidlno.

Otesánek Jaroslav Němec z Bystré zaúřadoval

Kopidlno – Za šest minut stačil novodobý Otesánek Jaroslav Němec z Bystré na Pardubicku zhltnout jednadvacet koláčů a stal se tak vítězem soutěže v rámci sobotních Kopidlenských slavností.

Kopidlenské slavnosti města, hasičů i jedlíků

Kopidlno – Letošní Kopidlenské slavnosti budou výjimečné a pro návštěvníky mají nachystané i "velké překvapení."

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT