VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Zahradnický koncert v kopidlenské škole začíná

Kopidlno – Pro žáky středních zahradnických škol je druhý říjnový týden spojen s mezinárodní soutěží v zahradnických dovednostech. Pořadatelem tradičního Kopidlenského kvítku, který je současně mistrovstvím České republiky, je Střední škola zahradnická Kopidlno.

Volby 2014: Na co se kopidlenští lídři chtějí zaměřit?

Kopidlno – Vezmeme-li města na Jičínsku, Kopidlno je velmi výjimečné. Z pohledu rozvoje jde o zvláštní místo, ve kterém se mísí nové a staré – v pozitivním a negativním smyslu.

Kopidlenský kvítek s novou znělkou

Kopidlno – Pro žáky středních zahradnických škol je druhý říjnový týden spojen s mezinárodní soutěží v zahradnických dovednostech.

František Zajíc: Když se z koníčka stane kůň

Jičín – Dnes chceme čtenářům představit leteckého modeláře z Kopidlna Františka Zajíce (43), který se svým synem úspěšně objíždí závody, a to nejen republikové, ale i světové.

Prvňáčci se představují: ZŠ a MŠ Kopidlno

Kopidlno - Slavnostní zahájení školního roku 2014/2015 a přivítání nových žáčků proběhlo v kopidlenské základní škole po několika letech opět ve dvou prvních třídách.

Zvolte si svého starostu Kopidlna. Hlasujte

Jičínsko - Právě máte možnost hlasovat na našem webu o tom, koho byste chtěli za starostu ve vašem městě. Jičínsko má celkem deset měst - šanci tedy dostanou všechna.

Hráz Kamenského rybníka praská, město ji musí opravit

Kopidlno – Město se chystá na opravu hráze Kamenského rybníku. Věří v dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Projekt již je zpracován, předpokládané náklady jsou 900 tisíc korun včetně daně.

Prázdniny skončily i pro víceúčelovou sportovní halu

Kopidlno – Pro sportovní halu, stejně jako pro školáky, začalo 1. září opět náročné období. Na návrat sportovců, kteří v letních měsících dávají přednost pohybu pod širým nebem a věnují se spíš koupání, turistice a cyklistice, se hala řádně připravila.

Inventura na radnici: V Kopidlně se staví, dluhům navzdory

Kopidlno – Dvoutisícové městečko zažilo politicky klidné čtyři roky. V zastupitelstvu i radě dominovala ČSSD, která uzavřela spojenectví s Hasiči a nezávislí a tím si na počátku zajistila solidní většinu deseti zastupitelů z celkových patnácti. ČSSD vládla v Kopidlně i před rokem 2010, tudíž přechod byl politicky plynulý.

Inventura radnic 2010 - 2014: Jak se vám žije v Kopidlně?

Před blížícími se komunálními volbami připravujeme předvolební zpravodajství
 o tom, co vybrané radnice největších měst regionu 
během uplynulých 
čtyř let realizovaly.

Kopidlenští zahradníci se v Parku miniatur v Kowarech neztratí

Kopidlno – Roman Zajíček a Matěj Šitina, žáci Střední školy zahradnické Kopidlno (studijní obor zahradnictví), provázejí návštěvníky v Parku miniatur památek Dolního Slezska v polských Kowarech.

VIDEO: V Běcharech zahrála Vackova Skleněnka

Běchary - V místním kulturním domě zahrála na pravidelných koncertech cyklu Léčení hudbou novobydžovská kapela Skleněnka Jiřího Vacka.

Fotbalisté Jičína s přehledem postoupili z předkola poháru

Jičín – Předkolo poháru KFS nabídlo souboj domácího Kopidlna, účastníka 1. B třídy a hostů z Jičína, kteří se v minulé sezoně blýskli druhým místem v krajském přeboru.

Opravy v Kopidlně a Drahorazi: Investice popohnaná ČEZem

Kopidlno – Na sklonku volebního období se městečko pustilo ještě do dvou investičních akcí. Jde o rekonstrukci části chodníku v ulici Husova a výstavbu nového osvětlení v části Drahoraz. Oba projekty popostrčily „vnější vlivy".

Lidé s připojením na čistírnu odpadních vod váhají

Kopidlno – Město má povolen zkušební provoz nové čistírny odpadních vod do konce měsíce srpna. V současné době jsou připojeny přibližně tři pětiny nemovitostí, což není dostačující.

Kopidlenské zahradníky střídají ve škole dospělí

Kopidlno – Zahradnická škola v Kopidlně přivítá o prázdninách i veřejnost. V červenci se zájemci naučí vytvářet letní kytice a prakticky se seznámí se svatební floristikou.

Přednáška v Kopidlně nejen pro včelaře, ale i veřejnost

Kopidlno – Protože jsme se odvrátili od přírody, ta se odvrací od nás. V poslední době vyhynulo mnoho zvířat a ptactva, které bylo vždy součástí přírody- např. koroptve, bažanti, zajíci a mnoho dalších.

Ze dne otevřených dveří v kopidlenské základní škole

Kopidlno – Dalším programem, jímž se kopidlenská ZŠ a MŠ prezentovala veřejnosti, byl Den otevřených dveří v rámci Kopidlenských slavností minulou sobotu.

Děti základní a mateřské školy se představily také na slavnostech

Kopidlno – Ráno začínalo minulý pátek na základní škole velmi netradičně. Místo učebnic, sešitů a jiných pomůcek přetékaly školní třídy kostýmy, rekvizitami a kulisami, nikdo si tentokrát neopakoval učivo, ale svou vlastní divadelní roli nebo jiné „říkání" pro své vystoupení.

OBRAZEM: V Kopidlně slavili s hosty 500 let města

Kopidlno – Celodenní program srazu rodáků a Kopidlenských slavností moderoval Vojtěch Bernatský. Během odpoledne vystoupili Zdeněk Svěrák, Jiří Helekal a skupina ABBA revival.

Kdo opustí okresní přebor?

Kopidlno - Tak takový závěr okresního přeboru fotbalistů asi nikdo nečekal. Zatímco vítěz už byl v neděli dekorován a převzal pohár, na opačném konci tabulky není nic rozhodnuto. Béčko Kopidlna zvládlo existenční zápas a udrželo naději. „Namočeno" je několik týmů, a tak sobota bude hodně dramatická.

Prvňáčci se setkali při pasování také s králem

Kopidlno – První červnové pondělí se v Kulturním a vzdělávacím centru uskutečnila akce z celostátního projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Jedná se již o šestý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti – Pasování na čtenáře.

Kopidlenští zahradníci na návštěvě v Holandsku

Kopidlno – Žáci a žákyně Střední školy zahradnické Kopidlno strávili tři májové dny v zemi tulipánů. Viděli nejen květiny, ale také sýrový trh, rybářské vesničky nebo výrobu dřeváků.

Zahradnice přivezly z Děčínské kotvy bronz

Kopidlno - Floristická soutěž Děčínská kotva 2014 byla inspirována krásami a kouzlem přírody. Žáky středních odborných škol, studenty vysokých škol a profesionály čekaly čtyři úkoly ve vázání a aranžování květin.

Jeden ze tří otrokářů má zdravotní problémy

Pševes – Obchodování s lidmi, či, hruběji řečeno, otrokářství, je u nás vzácným trestným činem. Policisté přesto jeden případ šetří. Zadrželi trojici Slováků, kteří se pohybovali napříč Českou republikou. Past sklapla ve Pševsi u Kopidlna.

Kopidlenskému náměstí se snad blýská na lepší časy

Kopidlno – Hilmarovo náměstí potřebuje stavební úpravy. Při pondělní zasedání zastupitelstva sice došlo k důležitému posunu, ale vedení radnice přiznává, že se revitalizace hned tak neuskuteční. Důvodem jsou, jak jinak, peníze.

Čestné uznání putovalo k mladým zahradníkům do Kopidlna

Kopidlno / Olomouc - Letošní jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc proběhla ve zrekonstruovaném pavilonu A.

Kultura a zahradníci rovněž patří k sobě

Kopidlno – Žáci Střední školy zahradnické v Kopidlně každoročně shlédnou několik divadelních představení. Mladí zahradníci se do „kultury" také aktivně zapojují.

Čarodějnický rej nad kopidlenskou ZŠ

Kopidlno - Středeční ráno 30. dubna předznamenalo již vycházející slunce, statečně se drápající zpod ojedinělých mraků a rozpouštějící tu a tam zbloudilou mlhu. Doslova nejpříznivější podmínky pro roj čarodějnických sil a zjevení.

OBRAZEM: Střelecký koncert Michala Poutníka

Kopidlno - Hattrick byl k vidění o víkendu v duelu fotbalové I. B třídy mezi Kopidlnem a Rudníkem. Na snímku jeho autor Michal Poutník.

Léčení hudbou bude opět v Běcharech pokračovat

Běchary – V letošním roce bude v kulturním domě opět pořádán duchovně-kulturní a společenský program pod názvem Léčení hudbou. Začínáme jako vždy o velikonoční sobotě a končíme před Vánocemi.

Činnost žákovského parlamentu v kopidlenské základní škole

Kopidlno – Žákovský parlament pracuje v ZŠ a MŠ Kopidlno již od školního roku 2010 – 11.

Zahradníci jsou ověnčeni zlatem, stříbrem i bronzem

Kopidlno – Zahradníci Střední školy zahradnické Kopidlno předvedli své znalosti a dovednosti v Lysé nad Labem. Mezi porotci byla i zlatá olympionička ze Soči Eva Samková.

Hana Masáková: V Luční jsme prodali čtyři parcely

Kopidlno – Starostku Hanu Masákovou jsme vyzpovídali, co považuje za úspěch nebo neúspěch do konce směřujícího volebního období. Už na podzim občané půjdou k urnám a zvolí nová zastupitelstva.

Kopidlno letos oslaví velké jubileum

Kopidlno – Letos tomu je právě 500 let od události, kdy se Kopidlno oficiálně stalo městem. Obyvatelé této okolnosti chtějí přizpůsobit letošní Kopidlenské slavnosti, které se budou konat 21. června.

Travesti revue Techtle Mechtle s nadčasovým zábavným pořadem

Kopidlno - Lukáš, Honza a Alex - tři muži, kteří se téměř každý večer změní v krásné ženy na prknech divadel a kulturních domů v celé České republice i na Slovensku!

Cholenice: Už ne vodu ze studní, ale z řadu

Cholenice – Hlavním úkolem letošního roku je získat stavební povolení na vybudování vodovodního připojení. Jičínskému deníku to řekla starostka obce Romana Komárková.

Mladí zahradníci z Kopidlna natáčeli ve východočeském rádiu

Kopidlno – Žáci studijního oboru zahradnictví vyměnili nářadí za mikrofon v nahrávacím studiu . V rámci projektového týdne natočili v Hradci Králové informace o kopidlenské škole.

V kopidlenském zámeckém parku už se lépe dýchá

Kopidlno – Zámecký park zažívá v současnosti rozsáhlý zákrok. V rámci jeho revitalizace už pracovníci odstranili většinu určených dřevin a nyní se blíží etapa výsadby.

V elitě na stříbrné pozici rezerva Nemyčevsi

Kopidlno – Již šestnáct odehraných zápasů má za sebou každý účastník okresních soutěží stolních tenistů. V elitní skupině se propracovalo na druhé místo béčko Nemyčevsi. Jak si vedou další týmy, je patrné z výsledkového přehledu a tabulek.

Z pohádky do pohádky a z pohádky do školy

Kopidlno – V pátek 24. ledna ožila budova základní školy v Hilmarově ulici hlasy budoucích prvňáčků, kteří společně se svými rodiči přišli k zápisu. Letošní zápis byl motivován světem pohádek.

Oprava ulic je už nutností. První bude Husova

Kopidlno – Snad už letos bude zahájena oprava chodníků při hlavní komunikaci. První na řadu by se mohla dostat část ulice Husova.

Jak v Kopidlně zachránit městské kino?

Kopidlno – Městské kino bylo v první polovině roku 2013 uzavřeno. Důvodem je fakt, že zařízení nebylo zdigitalizováno, a proto se do něj dostane jenom omezený výběr filmů, nehledě na značná zpoždění oproti premiérám.

Vánoční šachový turnaj pro školáky v ZŠ

Kopidlno – Turnaj šachistů se hrál v jídelně ZŠ v Kopidlně za účasti 30 dětí. Zorganizoval ho šachový kroužek místní školy pod vedením Lucie Doktorové.

Investice z let minulých zatěžují městečko i nadále

Kopidlno – Rozpočet města se sice definitivně zrodí až na počátku příštího roku, již nyní je nicméně zřejmé, jak zhruba bude vypadat. V podstatě lze říct, že byl předdefinován dřívějšími investicemi, které město musí dovršit, a pak také rozhodnutím ČEZu.

Na uvolněné ploše bude v Kopidlně rybářství

Kopidlno – Našel se první zájemce o parcelu v Jičínské ulici, která se uvolnila poté, co vedení města nechalo strhnout několik zchátralých domů. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemku právnické osobě Rybářství Chlumec nad Cidlinou, a to za 450 tisíc korun.

Stříbro a bronz putovaly žákyním do Kopidlna

Kopidlno – Žákyně 2. ročníku Střední školy zahradnické Iveta Krcheňová a třeťačky Veronika Gušlbauerová s Anetou Rejzkovou úspěšně reprezentovaly v soutěži Soběslavská růže v jižních Čechách. Vazačské úkoly byly věnovány 20.výročí soutěže.

Senioři jsou stále terčem útoků zlodějů

Kopidlno – Okrást šestaosmdesátiletou seniorku se nestyděla v pátek dopoledne asi čtyřicetiletá žena v Kopidlně. Bylo krátce před jedenáctou hodinou dopolední, když se u rodinného domku v Nádražní ulici rozezněl zvonek.

Zámek přivítá uchazeče o studium na zahradnické škole

Kopidlno – Areál Střední zahradnické školy se mimořádně otevře poslední dva listopadové dny.

Zámecký park patřil Běhu 17. listopadu

Kopidlno – Přesně 219 účastníků se postavilo na start 44. ročníku Běhu 17. listopadu, který tradičně pořádá místní střední škola zahradnická. Závod se konal v areálu zámeckého parku, trať vedla po upravených cestách s přírodním a asfaltovým povrchem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT