VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Kopidlenští zahradníci zamířili pod Teplické skály

Kopidlno - Aranžérské umění obdivovali návštěvníci regionální zahrádkářské výstavy v Teplicích nad Metují. Vstupní chodba základní školy rozkvetla první zářijový víkend expozicí Střední školy zahradnické Kopidlno.

Zážitky na dětském dni přinesli také dobrovolní hasiči

Pševes – Dětský den v obci zpestřili také kopidlenští dobrovolní hasiči programem i zábavou pro všechny.

Když se hasič žení: zhlédněte krásné svatební snímky

Jičínsko - Na akce Loukotě a řemeny jsme vyfotografovali také krásně svatebně ozdobenou hasičskou cisternu z Kopidlna. Na naši výzvu jsme obdrželi další informaci a také snímky:

Divadelní představení Enšpígl z Kopidlna aneb S Karlem IV. to bylo trochu jinak

Kopidlno – Koncem dubna, kdy definitivně odzvonilo trýznivým mukám při přípravě na přijímací zkoušky, se žáci kopidlenské 9. třídy (společně s paní učitelkou Ilonou Pluhařovou u kormidla) vydali do neznámých a v mnohém velmi záludných vod amatérského divadla.

Loučení se školou: radost i slzičky

Kopidlno – Děti ze zdejší základní školy se radují. Kvůli chystaným opravám, které začnou v pondělí v budově druhého stupně, si totiž prodlouží o týden prázdniny.

Kopidlenská škola se schová pod novou střechu

Kopidlno – Dnes se v kopidlenské základní škole naposledy v tomto školním roce rozezní zvonění a žáci si převezmou vysvědčení. Město chystá úpravy budovy druhého stupně. Už teď ve škole vyučují v provizorních podmínkách, a proto se vedení rozhodlo zkrátit školám docházku.

Kopidlenští hasiči slavili 135 let svého sboru

Kopidlno - Kopidlenské slavnosti byly letos pořádány též u příležitosti 135 let SDH Kopidlno.

Otesánek Jaroslav Němec z Bystré zaúřadoval

Kopidlno – Za šest minut stačil novodobý Otesánek Jaroslav Němec z Bystré na Pardubicku zhltnout jednadvacet koláčů a stal se tak vítězem soutěže v rámci sobotních Kopidlenských slavností.

Kopidlenské slavnosti města, hasičů i jedlíků

Kopidlno – Letošní Kopidlenské slavnosti budou výjimečné a pro návštěvníky mají nachystané i "velké překvapení."

MasterChef Roman Kotlář přijel na besedu do školy

Kopidlno – Pro žáky I. a II. stupně se v naší škole uskutečnila beseda s vítězem kuchařské soutěže MasterChef Romanem Kotlářem.

Nejlepší zahradník je z Kopidlna

Kopidlno – Tomáš Hakl (na snímku) ze Střední školy zahradnické Kopidlno si výborně vedl při Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva. Ve třech disciplinách zvítězil a jednou obsadil stříbrnou příčku.

Dopravní značky zůstanou u železnice na místě

Kopidlno – Železniční trať Kopidlno – Dolní Bousov má nového majitele. Zástupci společnosti AŽD Praha, s.r.o. informovali starostku města o záměrech s železniční tratí Kopidlno – Dolní Bousov, kterou letos kupují.

Marian Jurečka: Musíme využít domácí potenciál

Kopidlno – „Jé, už je tady a koukejte, jakým přijel fárem," upozornila nás na příjezd ministra zemědělství Mariana Jurečky studentka zahradnické školy, postávající před areálem školního komplexu. „A cos čekala, že přijede traktorem?" smečovala vtipně její spolužačka.

Pestrá strava – Strava bez zbytečné chemie

Běchary – V Základní škole v Běcharech proběhl 1. dubna den v rámci projektu Pestrá strava – „Strava bez zbytečné chemie", a to pod vedením výživové poradkyně Ivy Víravové z Hradce Králové.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT