VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Kopidlno dává nezaměstnaným novou šanci a hledá „bedňáka“

Kopidlno – Život v Kopidlně není žádné peříčko, hlavně tedy pro dlouhodobě nezaměstnané. Najít zde práci je oříškem i pro ty nejpovolanější, tedy pro zaměstnance úřadu práce.

Kopidlenský zámek s vůní květin a řízků

Kopidlno – Kdo o víkendu projížděl Kopidlnem, mohl si pomyslet, že se zmobilizovali sedláci a dobře vybaveni se chystají pomstít své předky, kteří před 240 lety prohráli u Chlumce svůj boj s vrchností. Takřka každý návštěvník, který opouštěl útroby kopidlenského zámeckého parku, si totiž klestil mezi nově příchozími cestu vidlemi, lopatou, hráběmi, kosou či jen násadou těchto zemědělských pracovních nástrojů.

Kopidlenský kvítek již po dvaadvacáté

Kopidlno – Kopidlno a Střední zahradnická škola jsou pojmy, které dnes nerozlučně patří k sobě. A můžeme k nim přiřadit i Kopidlenský kvítek, který se letos koná již po dvaadvacáté.

Čaruje nejen podzim, ale na Kopidlenském kvítku kouzlili také budoucí zahradníci

Kopidlno - Zatímco podzim čaruje s paletou barev, mladí zahradníci ve středu a ve čtvrtek kouzlili s květinami, podzimními plody, kůrou, prostě vším, co příroda nabízí hojnou náručí.

Kopidlenský zámek je samý kvítek, ale i shon a přestavba

Kopidlno – Ještě v úterý to na kopidlenském zámku, kde sídlí zahradnická škola, vypadalo jako v Riu před olympiádou. Všichni pobíhali, přestavovali, vázali a sázeli. To vše kvůli tomu, že již dnes zde vypukne svátek všech květin a zahradníků – Kopidlenský kvítek.

Malíř František Škoda, citlivý člověk, který si rozuměl s přírodou

Kopidlno – Portréty Franta uměl. Vydařil se mu i ten jeho – autoportrét. Můžeme z něj číst o jeho životě. Světlý rolák, jaký nosili námořníci. Ti, kteří byli zvyklí drsnějšímu životu.

Inventura radnice po roce: Kopidlno

Jičínsko – Je rok po komunálních volbách a my si pro vás chystáme stejně jako loni malou inventuru. Provedeme ji v největších městech regionu a podíváme se na to, zda politici plní své předvolební sliby. Zajímá nás také názor vás, čtenářů. Jak jste spokojeni se současnou vládnoucí garniturou? Za co pochválili nebo naopak udělovali trestné body? Své postřehy pište na jicinsky@denik.cz

Prvňáčci se představují: ZŠ Kopidlno

Kopidlno - První třídu Základní školy v Kopidlně má na starost třídní učitelka Jitka Koutníková, v první školní den učebna přijala 22 žáčků, jak je patrné na snímku z 1. září. Ředitelem školy je Pavel Berný. 

Silnice do Mlýnce za 25 milionů už získává finální podobu

Mlýnec – Od konce června mají silničáři „v prádle" komunikaci směrem na Mlýnec, které chtějí vtisknout nové image. Kosmetický zásah je jednou z nejdražších letních investic do silnic, stát bude nejméně 25 milionů korun.

Město vyhlásilo sbírku, chce pomoci rodině, které shořela střecha nad hlavou

Kopidlno – Město Kopidlno pořádá veřejnou sbírku na pomoc rodině vyhořelého objektu v Kopidlně.

Nemůžete mít doma psa? Pořiďte si virtuálního

Kopidlno – Rodinné podmínky či zázemí vám nedovolí mít čtyřnohého kamaráda? Nezoufejte. V době internetu můžete mít mazlíčků kolik chcete a nemusíte ani obtěžovat rodinné příslušníky ani sousedy. Umožňuje to virtuální adopce, která je vhodná právě pro ty, kteří nemohou mít vlastní zvířátko.

Kopidlenští zahradníci hlásí: Jsme u zrodu Frýdlantu

Kopidlno / Kowary – Roman Zajíček a Matěj Šitina bedlivě sledují práce při stavbě třetího modelu české památky. O prázdninách si v Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech zkouší v praxi dovednosti a znalosti ze studia.

Střechu, půdní prostor a patro rodinného domu zničily plameny

Kopidlno - V sobotu 8. srpna dopoledne došlo k rozsáhlému požáru rodinného domu v Havlíčkově ulici.

Pozvánka do Kopidlna na porci té nejlepší bluegrassové muziky

Kopidlno – Vezměte s sebou kamarády a přátele a pojďte si užít krásné odpoledne do Kopidlna. Pořadatelé tady pro vás nachystali na sobotu 15.srpna od 14 hodin Bluegrass-Fest Memoriál Honzy Macáka.

Kopidlno se škodovkou ostrouhá

Kopidlno – Lidé z města budou zřejmě ještě nějaký čas za prací dojíždět. Městu se stále nedaří zaplnit průmyslovou zónu.

Kopidlno dál hledá investory. Osloví i škodovku

Kopidlno – Kopidlenský rozpočet i společenský život ve městě mají jeden klíčový problém – nedostatek pracovních příležitostí. Město nemá významného soukromého investora, obyvatelstvo stárne a mladí lidé musí za prací dojíždět, v horším případě odcházejí. Kopidlno se kvůli tomu potýká s vysokým počtem sociálně slabých a nepřizpůsobivých jedinců i celých rodin.

Fotbal: Sobotka udolala Kopidlno

Kopidlno – Utkání dvou okresních mužstev bylo k vidění v neděli na hřišti Kopidlna. Domácí mužstvo totiž v rámci předkola Poháru KFS přivítalo Sobotku. Nervózní duel nakonec rozhodl na začátku druhého dějství Jakub Taneček. Jeho tým však v utkání obdržel dvě červené karty!

Krmil vepře, ale jeho maso konzumuje jiný

Slavhostice - Velmi kuriózní případ řeší v těchto dnech kopidlenští kriminalisté. Jejich výjezd dokládá fakt, že drzost některých zlodějů nezná mezí.

Hradecké setkání paromilů u Jana Tomka

Kopidlno, Hradec Králové - Před jeho domečkem v Malšovicích stojí jako upoutávka mašinka, která kdysi pomáhala zemědělcům jako parmí pohonná jednotka s oráním na polích.

Zahradníci poznávali polsko-české příhraničí

Kopidlno – Žáci Střední školy zahradnické Kopidlno si prohlédli zajímavosti Jelenohorské kotliny. Poznali Polsko jako zemi s památkami a parky.

Kopidlenské slavnosti se závěrečnou soutěží jedlíků

Kopidlno – V rámci kopidlenských slavností se v podvečer uskutečnila soutěž v konzumaci koláčů. Původně měla být soutěž v pojídání párků.

Z pasování žáků prvních tříd ZŠ a MŠ Kopidlno na rytíře – čtenáře knihovny

Kopidlno – Již podruhé se v kopidlenském kulturním a vzdělávacím centru konalo minulé pondělí pasování prvňáčků na čtenáře.

Maturity prověřují i praktické znalosti

Kopidlno – Součástí maturity na Střední škole zahradnické Kopidlno je také praktická zkouška.

Židé nebyli jen pasivními oběťmi nacistů. Někteří i bojovali

Kopidlno – V kulturním a vzdělávacím centrum je stále k vidění výstava s názvem Židé v boji a odboji. Začala minulý týden a potrvá až do 28. května. Původně byl jejím domovem Senát České republiky.

Stalo se před sedmdesáti lety v obci Mlýnec

Kopidlensko – Kulaté výročí konce druhé světové války v květnu roku 1945 je příležitostí ke vzpomínání na tyto významné události našich dějin. Dnes už není mnoho pamětníků, kteří by mohli z vlastní zkušenosti popsat události, spojené s koncem 2. světové války.

Nad rybníkem Zrcadlo přeletěl i orel mořský

Rožďalovice – Největší vodní plochou významného ptačího území Rožďalovické rybníky je rybník Zrcadlo. Právě tady měli na první májový den sraz milovníci přírody. Do tajů ptačí říše je uvedl známý jičínský zvěrolékař, horolezec, ornitolog a fotograf Vladimír Šoltys.

Zahradnická škola vzdělávala také dospělé

Kopidlno – Účastníci kurzů si rozšiřovali znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Zdokonalovali se v tvorbě a správě zeleně a floristice.

Naše kopidlenské kytice na hradecké Kytici

Kopidlno – Žáci místní zahradnické školy v rámci výuky literatury pravidelně navštěvují představení Klicperova divadla v Hradci Králové. V nedávné době tak měli možnost zhlédnout představení jako Romeo a Julie, Figarova svatba nebo Jedlíci čokolády.

Wehrmacht číhal ve křoví. Ale bylo to marné

Kopidlno – Okraj městečka směrem na Budčeves se změnil v parkoviště. Na sobotní vojensko – historický den se přišla podívat lavina lidí ze širokého okolí.

Kanalizace: Letos papírování, příští rok jde Kopidlno na věc

Kopidlno – Město chce vybudovat kanalizaci v částech Drahoraz a Pševes. Výstavba se možná uskuteční v příštím roce.

Exkurze přírodovědného kroužku ve firmě na zpracování rakytníku

Kopidlno – V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji, který realizuje Střední zahradnická škola v Kopidlně od roku 2013, pracuje již druhý školní rok pod vedením učitelek Marcely Boudné a Nadi Novotné přírodovědný kroužek žáků ZŠ v Kopidlně.

Víkend plný aktivit ve víceúčelové sportovní hale

Kopidlno – Již závěrem prvního setkání s chiropraktikem v březnu si účastníci vyžádali pokračování, a tak v sobotu 11. dubna se uspořádalo setkání další.

Školka je předkrm, základka hlavní chod

Kopidlno – Nejprve mateřinka, potom základka. Oprava školních budov je pro město v dalších letech rozhodně prioritou. Na začátku léta začnou práce na mateřské školce. Potrvají do podzimu. Náklady budou 2,8 milionu korun, ale město uhradí jenom 700 tisíc korun. Zbytek zajistí státní dotace. Zakázku získala firma HM – stav ze Dvora Králové nad Labem.

Kopidlno čeká pieta i rekonstrukce bitvy

Kopidlno – Od soboty za týden se ve městě setkají nadšenci od válečné historie. Chystá se vojensko – historický den, jehož součástí bude pieta za padlé ve druhé světové válce i rekonstrukce bitvy. Tato akce se v Kopidlně uskuteční vůbec poprvé.

Kopidlenské zahradníky ozdobily dvě stříbrné medaile

Kopidlno – Veletrh For Garden na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech doplnila soutěž studentů zahradnických škol na podporu floristiky a zahradnictví „Otvírání jara". Střední školu zahradnickou Kopidlno reprezentovala Anežka Hlavová z Loukova u Semil.

Běcharské Léčení hudbou letos opět pokračuje

Běchary - Léčení hudbou je cyklus hudebních produkci v běcharském kulturním domě, který byl pro letošní rok zahájen opět sobotu před Velikonocemi.

Nadšenci bojové techniky zamíří do Kopidlna

Kopidlno - V sobotu 18. dubna by si nadšenci do historie a bojové techniky měli udělat volno a zamířit do Kopidlna.

Při cestě na Poděbrady pozor na uzavírky v Kopidlně

Kopidlno – Při cestě na Poděbrady pozor na zácpy. Jižní část města Kopidlno čeká oprava hned dvou pozemních komunikací najednou.

Stříbro z Mělníka putovalo mladým zahradníkům do Kopidlna

Kopidlno – Jakub Svoboda a Lukáš Zajíc reprezentovali Střední školu zahradnickou na soutěži v řezu ovocných dřevin. „O zlaté nůžky Bahco" bojovaly více jak dvě desítky soutěžících.

Naše soutěž: Techtle Mechtle a Screamers

Kopidlno – Netradiční spojení dvou předních českých travesti skupin – Techtle Mechtle a Screamers – přesně to nabízí nová show s názvem Přijela pouť, se kterou míří do Kopidlna.

Chiropraktik v kopidlenské víceúčelové sportovní hale

Kopidlno – Většině lidem dříve nebo později začnou potíže s pohybovým aparátem, které pak nepříjemně jejich život sužují. Velice k tomu přispívá současný, převážně sedavý, způsob života.

Kopidlenští zahradníci se s nikým zřejmě nespojí

Kopidlno – Veřejnost bedlivě sleduje záměr sloučit další střední školy v Královéhradeckém kraji. Klíčové jednání rady se uskuteční příští týden. Kopidlenskou zahradnickou školu změny zřejmě nečekají, ač v prvním seznamu figurovala.

Dolnoslezské miniatury doplní zahradní železnice

Kopidlno / Kowary – Vláček tažený parní lokomotivou pojede v těsné blízkosti kowarského Parku miniatur památek Dolního Slezska. Projekt vzniká ve spolupráci se Střední školou zahradnickou v Kopidlně.

Rozpočet je připraven, čeká na schválení

Kopidlno - V pondělí 9. února od 18 hodin se na radnici uskuteční veřejné zasedání. Bod číslo 4 v programu schůze je klíčový půjde o schválení rozpočtu na letošní rok.

Kopidlenští zahradníci čile spolupracují s médii

Kopidlno - Studenti odložili v rámci projektového dne nářadí a vzali do rukou kamery a fotoaparáty. Nyní se označují jako Mediatým.

Hospodaření je v provizoriu. Hlavní akcí bude oprava školy

Kopidlno – Městečko je nyní ve stavu rozpočtového provizoria. Kopidlno se tak stalo jedním z měst regionu, která neschválila nový rozpočet před koncem roku 2014. Klíčové hlasování se uskuteční patrně v únoru. Investiční priorita je nicméně jasná: oprava mateřské školy.

Město opraví chodník až po Hilmarovo náměstí

Kopidlno – V letních měsících Husova ulice zažila opravu chodníku. Překvapením je, že práce pokračují i teď v dalším úseku.

Školáci vypouštěli balónky s přáními Ježíškovi

Běchary - Každý z nás zná to kouzlo spojené s nadcházejícími Vánocemi. Malí i velcí se těší na tento krásný čas, ve kterém se všichni zastavíme a zamyslíme nad vším, co nás potkalo.

Léčení hudbou bude zas příští rok pokračovat

Běchary – Na poslední hudební produkci z cyklu Léčení hudbou zahrála v běcharském kulturním domě skupina Jiřího Cháry ze Záhornice.

Běcharské děti také znají vánoční koledy

Běchary - Pásmo písní a koled  předvedly děti z běcharské ZŠ a MŠ v místním kulturním domě na jedné z posledních hudebních produkcí letošního cyklu Léčení hudbou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT