VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Fotbalovým půlmistrem Kopidlno

Kopidlno – Okresní soutěž mužů má za sebou polovinu sezony. Nejlépe si po podzimu vede záloha Kopidlna, která dokázala nasbírat čtyřiadvacet bodů. Pouze vinou horšího skóre jsou na druhém místě Dětenice.

Dušičkový čas vyvolává vzpomínky

Jičínsko – Začíná listopadu, podzim vrcholí a přichází ten pravý „dušičkový" čas. Mlhy pokrývají krajinu a podvečer prosvětlují tisíce svíček na hřbitovech, zapálených jako vzpomínka na zesnulé. Je tu nálada vhodná pro vzpomínání. Na blízké i vzdálené příbuzné, přátele, kamarády, kteří už nejsou dávno mezi námi.

Z putování kopidlenských zahradníků po Itálii

Kopidlno – Žáci Střední školy zahradnické Kopidlno navštívili v rámci projektu „Multikulturní Evropa" přírodní a kulturní památky v provinciích – Benátsko, Emilia – Romagna a Toskánsko.

Na kolejích v Kopidlně vlak usmrtil mladého člověka

Kopidlno - V pátek 21. října v časných ranních hodinách došlo na železničním přejezdu v Kopidlně k tragické události.

Na opravu ulic si město Kopidlno vzalo úvěr

Kopidlno – Se stavebním ruchem v Hilmarově ulici se místní vypořádávají už od září. Ta prochází rozsáhlou rekonstrukcí, na kterou na jaře příštího roku naváže oprava ulice Vackova.

Výbuch a požár plynu vyhnal lidi a děti z budov

Kopidlno – „Tady hrozně smrdí plyn, co se to děje," ptala se jedna z maminek, když si šla v pondělí vyzvednout ze školní družiny svoji dceru. V tu chvíli jednala Ilona Komárková pohotově a okamžitě dvacet dětí, které trávily čas v družině, vyvedla zadním vchodem ven z budovy základní školy.

Kopidlenský kvítek - spojení řemesel a květin

Kopidlno - Ani sychravé počasí neodradilo návštěvníky tradičního Kopidlenského kvítku, který není jen výstavou, ale i soutěží mladých zahradníků, které se zúčastnilo dvacet devět studentů z celkem osmi středních škol a učilišť z České republiky a Slovenska.

Mladí zahradníci v Kopidlně ukázali, co umí

Kopidlno - Ve středu a ve čtvrtek se v areálu Střední zahradnické školy Kopidlno konalo Mistrovství republiky v zahradnickém oboru.

Mladí zahradníci v Kopidlně uctili památku Karla IV.

Kopidlno – Svoji šikovnost a kreativitu ukázali mladí zahradníci ve čtvrtek na Kopidlnském kvítku. Letošního ročníku Mistrovství České republiky v zahradnickém oboru se zúčastnilo celkem dvacet devět žáků ze zahradnických škol nejen od nás, ale své zástupce vyslalo i Slovensko.

Zvítězí potřetí domácí zahradník?

Kopidlno – Střední škola zahradnická hostí od 5. do 9. října tradiční Kopidlenský kvítek. V zahradnických dovednostech budou mezi středními školami o vítězství usilovat i mladí kopidlenští talenti.

Vandal poškodil v Kopidlně sochu u kostela

Kopidlno - Již jsme informovali o poškození sochy, nyní zveřejňujeme ještě se snímky. Na začátku září řádil v Kopidlně neznámý vandal, který u kostela sv. Jakuba Většího poškodil pískovcovou sochu sv. Blažeje.

Kopidlenští zahradníci zamířili pod Teplické skály

Kopidlno - Aranžérské umění obdivovali návštěvníci regionální zahrádkářské výstavy v Teplicích nad Metují. Vstupní chodba základní školy rozkvetla první zářijový víkend expozicí Střední školy zahradnické Kopidlno.

Zážitky na dětském dni přinesli také dobrovolní hasiči

Pševes – Dětský den v obci zpestřili také kopidlenští dobrovolní hasiči programem i zábavou pro všechny.

Když se hasič žení: zhlédněte krásné svatební snímky

Jičínsko - Na akce Loukotě a řemeny jsme vyfotografovali také krásně svatebně ozdobenou hasičskou cisternu z Kopidlna. Na naši výzvu jsme obdrželi další informaci a také snímky:

Divadelní představení Enšpígl z Kopidlna aneb S Karlem IV. to bylo trochu jinak

Kopidlno – Koncem dubna, kdy definitivně odzvonilo trýznivým mukám při přípravě na přijímací zkoušky, se žáci kopidlenské 9. třídy (společně s paní učitelkou Ilonou Pluhařovou u kormidla) vydali do neznámých a v mnohém velmi záludných vod amatérského divadla.

Loučení se školou: radost i slzičky

Kopidlno – Děti ze zdejší základní školy se radují. Kvůli chystaným opravám, které začnou v pondělí v budově druhého stupně, si totiž prodlouží o týden prázdniny.

Kopidlenská škola se schová pod novou střechu

Kopidlno – Dnes se v kopidlenské základní škole naposledy v tomto školním roce rozezní zvonění a žáci si převezmou vysvědčení. Město chystá úpravy budovy druhého stupně. Už teď ve škole vyučují v provizorních podmínkách, a proto se vedení rozhodlo zkrátit školám docházku.

Kopidlenští hasiči slavili 135 let svého sboru

Kopidlno - Kopidlenské slavnosti byly letos pořádány též u příležitosti 135 let SDH Kopidlno.

Otesánek Jaroslav Němec z Bystré zaúřadoval

Kopidlno – Za šest minut stačil novodobý Otesánek Jaroslav Němec z Bystré na Pardubicku zhltnout jednadvacet koláčů a stal se tak vítězem soutěže v rámci sobotních Kopidlenských slavností.

Kopidlenské slavnosti města, hasičů i jedlíků

Kopidlno – Letošní Kopidlenské slavnosti budou výjimečné a pro návštěvníky mají nachystané i "velké překvapení."

MasterChef Roman Kotlář přijel na besedu do školy

Kopidlno – Pro žáky I. a II. stupně se v naší škole uskutečnila beseda s vítězem kuchařské soutěže MasterChef Romanem Kotlářem.

Nejlepší zahradník je z Kopidlna

Kopidlno – Tomáš Hakl (na snímku) ze Střední školy zahradnické Kopidlno si výborně vedl při Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva. Ve třech disciplinách zvítězil a jednou obsadil stříbrnou příčku.

Dopravní značky zůstanou u železnice na místě

Kopidlno – Železniční trať Kopidlno – Dolní Bousov má nového majitele. Zástupci společnosti AŽD Praha, s.r.o. informovali starostku města o záměrech s železniční tratí Kopidlno – Dolní Bousov, kterou letos kupují.

Marian Jurečka: Musíme využít domácí potenciál

Kopidlno – „Jé, už je tady a koukejte, jakým přijel fárem," upozornila nás na příjezd ministra zemědělství Mariana Jurečky studentka zahradnické školy, postávající před areálem školního komplexu. „A cos čekala, že přijede traktorem?" smečovala vtipně její spolužačka.

Pestrá strava – Strava bez zbytečné chemie

Běchary – V Základní škole v Běcharech proběhl 1. dubna den v rámci projektu Pestrá strava – „Strava bez zbytečné chemie", a to pod vedením výživové poradkyně Ivy Víravové z Hradce Králové.

Místo útulného domova jen chemikálie a laboratorní sklo

Kopidlno – Každý máme svůj sen, a týká se i bydlení. Někdo touží po luxusním bytě ve městě, jiný by chtěl žít v domě s velkými okny, terasou a výhledem do přírody.

Lávku město stavět nebude, lidé si mají sami zvážit, kudy přejít

Kopidlno – Ulici Vackovu a Havlíčkovu spojuje od roku 1934 lávka přes řeku Mrlinu. Krátí si po ní cestu do školy zdejší děti, prochází tu i učitelky s dětmi z mateřské školy, využívá ji veřejnost.

Kopidlenští přejí Zdeňku Svěrákovi k osmdesátinám

Kopidlno – Osobně popřát režiséru a herci Zdeňku Svěrákovi k jeho osmdesátinám může v Kopidlně každý. Oblíbený humorista je totiž čestným občanem města, a to zorganizovalo v místní knihovně „podpisovou" akci, během níž mu mohou občané napsat k blížícímu se životnímu jubileu vlastní přání.

Kopidlenští zahradníci již vykročili k maturitě a závěrečným zkouškám

Kopidlno – Maturitní šerpu převzal z rukou třídní učitelky Hany Benešové i dvojnásobný vítěz Kopidlenského kvítku Tomáš Hakl a průvodce po Parku miniatur v Kowarech Matěj Šitina.

Trať mezi Bousovem a Kopidlnem se změní ve zkušební laboratoř

Kopidlensko – Na železniční trať mezi Kopidlnem a Dolním Bousovem se téměř po šesti letech vrátí čilý ruch. Stát totiž tento dvaadvacet kilometrů dlouhý úsek prodává společnosti AŽD Praha.

OBRAZEM: Jaro se hlásí, zahradníci hrnkují

Kopidlno - Hrnkování rostlin krok za krokem. Jaro už ťuká na dveře a je také ideální čas na hrnkování rostlin, které můžeme provádět po celý rok.

MasterChef Roman Kotlář přijel do rodného Kopidlna

Kopidlno – Beseda s vítězem kulinářské soutěže MasterChef Romanem Kotlářem naplnila velký sál městského Kulturního a vzdělávacího centra.

Renovace základní školy spolkne šedesát milionů

Kopidlno – Nejpalčivější současnou otázkou ve městě je oprava základní školy. Otázka investic pro několik dalších let je tedy jasná.

Hana Masáková: Spolky se snaží oživit kulturu

Kopidlno – V obecném povědomí je město známé spíš svým sportem, hlavně fotbalem.

Požár lokomotivy způsobil škodu za čtvrt milionu korun

Kopidlno - Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 29. ledna ráno na železniční zastávce v Kopidlně na Jičínsku. Během jízdy začal hořet osobní vlak, který dojel až do stanice.

„Do soutěže jsem šel s pokorou a na vítězství jsem nemyslel,“ říká Roman Kotlář

Kopidlno – „Byla to úžasná zkušenost," říká v obsáhlém rozhovoru pro Deník Roman Kotlář (26), který si nedávno splnil kulinářský sen a může se pyšnit titulem MasterChef Česko.

Adventní vystoupení běcharských zpěváčků v kostele sv. Vojtěcha

Běchary – Po několika letech se opět vrátilo předvánoční vystoupení žáků běcharské školy do místního kostela sv. Vojtěcha.

Bramborový salát podle Hany Masákové

Kopidlno – V předvánočním čase vám přiblížíme, jak připravují oblíbený bramborový salát starostové obcí a měst. Možná, že vás budou inspirovat a některý recept vyzkoušíte.

Školka hýří barvami a láká múzy kreativity

Kopidlno – Na otázku kapely Katapult: „A co děti, mají si kde hrát?" odpovědělo město Kopidlno, s notnou výpomocí peněz z evropské kasy, tím, že nechalo opravit místní mateřinku.

Mladí zahradnicí radí, jak si slavnostně vyzdobit vánoční stůl

Kopidlno - S výzdobou slavnostně prostřeného stolu na vánoční svátky nám opět poradili zahradníci z Kopidlna, postup přiblížila učitelka Milena Bělecká.

Nevíte si rady s vánoční dekorací? Zahradníci z Kopidlna vám poradí

Jidínsko - Vánoční svátky se pomalinku, ale jistě blíží a každý by jistě chtěl slavnostní tabuli zkrášlit co nejkrásnější ozdobou. A nebo si jen vánočně vyladit obydlí.

Kopidlenští žáci na studiích v Berlíně

Kopidlno – Ve dnech 22. – 27. listopadu vyrazili vybraní žáci z kopidlenské základní školy v doprovodu zástupkyně ředitele Jany Hladíkové a učitelky Ilony Pluhařové na studijní a vzdělávací pobyt do Berlína.

Ještě je čas na výrobu adventního věnce

Kopidlno – Jak si doma vyrobit vlastní adventní věnec, to nám radí zahradníci z kopidlenské školy.

Kopidlno v zajetí adventních věnců

Kopidlno – Konec listopadu a začátek prosince je v českých zemích neodmyslitelně spjat s adventem a přípravami na příchod vánočních svátků.

Tři pódiová umístění kopidlenských zahradníků na Soběslavské růži

Kopidlno – Floristická soutěž Soběslavská růže přivítala poprvé žáky všech typů středních škol se zahradnickým zaměřením. Žákyně Střední školy zahradnické Kopidlno vybojovaly v jižních Čechách stříbro a bronz.

Kopidlenští zahradníci ukážou ceny a poradí s vánoční výzdobou

Kopidlno – Předvánoční dárek v podobě úspěchu na floristické soutěži v Brně si nadělili kantoři a žáci kopidlenské zahradnické školy pod vedením ředitelky Lenky Noskové.

Brněnskou růži opanovala květinářka z Kopidlna

Kopidlno – Je to již dvacet let, co českou a slovenskou floristickou scénu rozšířila a obohatila mezinárodní floristická soutěž Brněnská růže, která se postupem času díky počtu soutěžících stala nejoblíbenější a největší floristickou soutěží u nás.

Vzpomínky Miloslava Šoltyse na Měšťanskou školu v Kopidlně v letech 1939 -1942

Kopidlno – S přibývajícími roky jsem si přál dožít se nového – třetího tisíciletí. A toto mi bylo dopřáno. Píše se rok 2015 a já se svými vzpomínkami se vracím opět do svých školních let v roce 1939 až 1942.

Když se ten Mlýnecký rybník nahání

Mlýnec u Kopidlna – Tak trochu upravená lidová písnička se mi vybavila při zprávě o výlovu největšího rybníku Jičínska Zrcadla v Mlýnci. Díky tomuto ptačímu a rybářskému ráji má obec Mlýnec své neopakovatelné kouzlo a mimořádnou atmosféru, kterou podporují místní tradice a každý rok opakované slavnosti.

Běchary mají další kříž z hořického pískovce

Běchary – Nebývá obvyklé, aby v současné sekularizované společnosti byla v krajině budována nová boží muka, kříže a jiné drobné sakrální památky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT