VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIČÍN

Historické město Jičín má 17 tisíc obyvatel a je správním, kulturně historickým a turistickým centrem oblasti. V jeho bezprostřední blízkosti lze nalézt čtyři zcela odlišné typy krajiny: podhůří, pásmo vyvřelin, pískovcové skalní město i roviny Polabí. Nejnavštěvovanější památkou v okolí jsou Prachovské skály, brána ke vstupu do překrásné části Čech nazývané Český ráj. Malebná krajina byla osídlena již v pravěku. Město bylo založeno na přelomu 13.a 14. století.
Velkého rozmachu dosáhl Jičín během panování Albrechta z Valdštejna, který ho v první polovině 17. století chtěl přeměnit za pomoci významných italských architektů na své sídelní město. Čtyřřadé lipové stromořadí spojuje město s krásnou barokní loggií, dominantní Valdická brána tvoří s kostelem sv. Jakuba Většího, zámkem a gotickým kostelem sv. Ignáce z Loyoly typickou siluetu města. Zdroj: www.jicin.cz

Kolaps Jičína ve druhém poločase, bod zachraňoval Šulc

Jičín /FOTO/ - Už ve třetím zápase v řadě nevyšel házenkářům Jičína druhý poločas. Tentokrát je to však stálo bod, když s Novým Veselím remizovali 23:23. Přitom ještě o polčase vedli o sedm branek 17:10.

Zkouška pro Jičín: přijede letos velmi silné Nové Veselí

Jičín - Překvapení soutěže. Tak by se dal charakterizovat tým Nového Veselí, který se v sobotu od 18 hodin představí na palubovce Ronalu Jičín.

Jaké byly oslavy prvního svobodného dne?

Jičín - Podzimní přednáškou Jičínské besedy se dotkneme významného výročí vzniku samostatného československého státu. V pondělí 28. října 1918 se začaly psát novodobé dějiny české státnosti a tento den se stal symbolem národních oslav.

Mladší dorostenci po vyrovnaném průběhu zápasu nakonec na body nedosáhli

Jičín - Ani o tomto víkendu se jičínští mladší dorostenci bodů nedočkali, v nedělním odpoledni podlehli házenkářům z Velké Bystřice, když podali bojovnější výkon než v minulých zápasech. Většinu zápasu museli dotahovat náskok svého soupeře, který jim odskočil již na začátku a své vedení si po velkém boji udržel.

Cyklokrosová špička v Jičíně! Už o víkendu

Jičín - Cyklokrosový Český pohár TOi TOi se jede již tuto sobotu. Pátý ročník DEK jičínských cyklokrosů letos povýšil na mezinárodní úroveň UCI C2.

Podvečer zpestří koncert na zámku

Jičín - Porotním sálem jičínského zámku se v úterý 9. října od 19 hodin rozezní tóny klavíru, violoncella a klarinetu v podání Collegio Trionfi.

Putování za historií Jičína

Jičín - Knihovna Václava Čtvrtka pořádá vlastivědnou vycházku nazvanou Jičín za první republiky.

Na jičínské radnici se změny nechystají

Jičín - Povolební jednání jsou v plném proudu, i když situace ve městě je celkem přehledná. Vítězné ANO se starostou Janem Malým získalo šest mandátů, Sdružení pro Jičín tři a Volba pro město také tři, dohromady tedy dalších šest křesel. Koalice obsadila v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu dvanáct míst, má o jedno křeslo víc než v minulých volbách.

Fotbalový Jičín přišel o bod v závěru zápasu

Jičín - Zpátky na vítězné vlně? Fotbalisté Vrchlabí dokázali na domácím hřišti porazit Jičín 2:1. V 89. minutě rozhodl o třech bodech záložník Hladík.

Skladatel Miroslav Vobořil uspěl v soutěži Živnostník roku

Hořice - Třetí místo v soutěži Živnostník roku v Královéhradeckém kraji obsadil hudební skladatel Miroslav Vobořil.

V knihovně se svlékli do plavek a prádla

Jičín - Poutavé projekty vnáší do oslav první republiky knihovna Václava Čtvrtka. V úterý zde proběhla přednáška o prvorepublikové módě doplněná módní přehlídkou.

V Jičíně zvítězilo ANO se šesti mandáty

Jičín - S převahou zvítězilo hnutí ANO 2011 (26,3% hlasů) ve víkendových komunálních volbách. Získalo v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu šest mandátů, o tři více než v roce 2014. 

Házenkářský Jičín i bez Šulce porazil Litovel

Jičín - Házenkáři Ronalu si připsali jasnou výhru v Litovli, kde vyhráli o šest branek 27:21.

KineDok má výdrž

Jičín - Možná si někdo myslí, že osmašedesátého už bylo dost. Že už nebaví. KineDok měl ho na programu ve čtvrtek 4. října v Židovské škole. To setkání věru není zábava. Film Můj neznámý vojín trval hodinu a čtvrt. Na dokument dost dlouhé. Na zábavu vůbec.

Po výhře chce Jičín potvrdit body proti poslední Litovli

Jičín - Po sérii zápasů s týmy z popředí extraligy hraje Jičín tentokrát s týmem z opačného konce tabulky. Už v sobotu od 17 hodin se totiž představí na palubovce poslední Litovli. Ta ve čtyřech zápasech nezískala ani bod. Ale podceňovat ji Ronal nemůže. Obzvlášť na domácí palubovce je Tatran nepříjemným soupeřem.

Nevítaná návštěva vnikla do jednoho z bytů v Jičíně

Jičín - Ve čtvrtek krátce po patnácté hodině přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o možném vloupání do bytu v ulici Sokolská v Jičíně.

Nebezpečný mikrospánek. Nárazem vyvrácený strom skončil pod autem

Jičín - O tom, jak nebezpečný může být v silničním provozu mikrospánek, se ve čtvrtek po sedmé hodině ráno na obchvatu Jičína mohl osobně přesvědčit dvaapadesátiletý řidič nákladního motorového vozidla Iveco.

Prezentace opravy Masarykova divadla

Jičín - V Biografu Český ráj se hovořilo o opravě Masarykova divadla. Studii připravil ateliér Mepro, který hodlá nadčasovou stavbu Čeňka Musila rehabilitovat. Náklady jsou odhadnuty na 150 milionů.

Jičín si nejprve doma zastřílel, poté přivezl tři body i z venku

Jičín - Povedené dva zápasy za sebou mají hokejisté Jičína. Nejprve na domácím ledě rozstříleli Českou Lípu vysoko 7:2. V dalším utkání si přivezli výhru z Liberce v poměru 5:3.

Martinská poetická jeseň

Jičín - Jest slovenčina krásná řeč, což vidno i na názvu setkání literárních klubů. Jeseň je podzim. Setkání které pořádá martinský literární klub Duria za finanční podpory Fondu na podporu umění a Matice slovenské je v pořadí už patnácté. Jičínští autoři jezdí každý rok a přidávají se k dalším českým básníkům, jakož i Lucyně, která má rok od roku delší cop a píše svou poezii v polštině, protože bydlí v Českém Těšíně.

Jičín nakoupil elektřinu na dva roky, její cena stoupá

Jičín - Ceny elektřiny prudce rostou, proto město raději uzavře smlouvu na dva roky.

Auto najelo do mostku, dva členy posádky náraz vymrštil ven z vozu

Jičín - K vážné dopravní nehodě došlo dnes ráno u obce Holovousy. Na místě bylo šest zraněných, z toho tři těžce.

Házenkářský Jičín odolal tlaku Hranic a má dva body

Jičín - V předehrávce 4. kola extraligy házenkáři Jičína porazili silné Hranice 24:23. 

Po dvou prohrách Jičín hostí na svátek nepříjemné Hranice

Jičín - Na úvod skvělý skalp úřadujícího mistra z Karviné. Následovaly dvě smolné prohry se silnými Lovosicemi a pražskou Duklu. Teď chce Jičín doma zase bodovat, když už v pátek od 17 hodin hostí házenkáře Hranice.

Muž nalezený v zámeckém parku nezemřel cizím zaviněním

Jičín - Téměř roční rozsáhlé a důkladné prověřování nálezu mrtvého muže v podzemní nádrži zámeckého parku z loňského září je uzavřeno. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění smrti ať již úmyslným jednáním, či z nedbalosti.

Výročí naší republiky si připomenou v neděli

Jičín - Město si v neděli připomene stoleté narozeniny Československé republiky a sto let od ukončení první světové války.

Jičín dostal pozemek pro obnovení císařské cesty

Jičín - Jičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převedlo bezúplatně městu Jičín pozemek, který se stane součástí obnovené historické císařské cesty.

Vzpomínková jízda Stříbrného šípu povede regionem

Jičín - Motorový vůz vyrobený v roce 1938, jehož provoz poznamenala druhá světová válka. Jedinečné vozidlo, které v mnoha ohledech předběhlo dobu, pojede v pátek po kolejích jičínského okresu.

Podkrkonoští malíři vystavují v muzeu

Jičín - Muzeum zve na první podzimní výstavu do galerie, na které svou tvorbu představí členové Spolku podkrkonošských výtvarníků.

Práce na severovýchodní části obchvatu začnou v pondělí 8. října

Jičín - Padla poslední okolnost, která bránila výstavbě přeložky II/286, tzv. severovýchodní části obchvatu. Integrovaný regionální operační program (IROP) pravomocně schválil dotaci Královéhradeckému kraji. Již dříve kraj vysoutěžil dodavatele prací, kdy zakázku vyhrála firma M - Silnice a.s. 

Ve čtvrtek kulinářské obrazy, v pátek procedura s autentickou hudbou

Jičín - Šestý ročník festivalu nového divadla ve Valdštejnské lodžii začíná ve čtvrtek ve 20 hodin pořadem Theatrum Culinarium Pisctum - Fantaskní kulinářské obrazy v rámci slavnostního zahájení.

Kraj bude v Jičíně stavět

Jičín - Město prodá kraji pozemky v Hofmanově ulici. Kraj zde chce vybudovat objekt na poskytování sociální služby pro osoby se zdravotním postižením. Parcely jsou v blízkosti domova seniorů.

Ne asfaltu! Odpůrci brzdí stavbu cyklostezky

Jičín - Stavba cyklostezky z Jičína do Želenice kolem vrchu Zebín čeká čtyři roky na realizaci a čekat bude zřejmě dál. Odpůrci se proti jejímu vybudování opět odvolali, i když stavební úřad v Nové Pace v létě rozhodl o umístění stavby.

Atleti stříbrní na baráži ve Stříbře

Jičín - Družstvo jičínských mužů bylo po svém letošním působení v nabité skupině C druhé národní ligy, kde obsadilo poslední místo, nuceno absolvovat ještě jeden závod. Tím byla baráž.

Český ráj má své jezdecké šampiony

Jičín - Přelomovou jezdeckou sezonu má za sebou Jezdecké Centrum Jičín a město Jičín samotné. Poprvé v historii se zde v květnu a v září konaly národní jezdecké závody a to jako součást regionálního šampionátu Pohár Českého ráje 2018.

Stříbro pro družstvo nejmladších atletek

Jičín - Na jičínském atletickém stadionu se konalo za podzimního počasí krajské finále přeboru družstev nejmladšího žactva Libereckého kraje (ročníky narození 2007 a mladší). Mezi devět nejlepších družstev dívek a stejný počet družstev chlapců si v základní části soutěže vybojovala postup obě jičínská družstva.

Hokejový Jičín na úvod doma padl s Lomnicí

Jičín - Vyrovnaný duel se šťastnějším koncem pro hosty. Tak se dá charakterizovat úvodní duel krajské hokejové ligy Liberecka. Jičín v něm v prodloužení prohrál s Lomnicí.

Odpady schovají v Jičíně pod zem

Jičín - Stížnosti na přeplněné popelnice a odpad, poházený kolem nich, to byl jeden z impulsů proč se Jičín rozhodl schovat kontejnery na odpad pod zem.

Začíná Týden pěstounství

Jičín - Město si Týden pěstounství připomene několika akcemi. Je mezi nimi výstava, reklamní spoty a osobní poděkování, ale také výzva k těm, kdo si přejí o pěstounské péči dozvědět více a třeba i rozšířit řady pěstounů na Jičínsku.

Jičín a Biograf Český ráj se zapojí do Týdne pěstounství

Jičín - Město si váží všech občanů, kteří jsou ochotni zapojit se do pěstounské péče, proto se zúčastní Týdne pěstounství, celostátní akce, která má být poděkováním stávajícím pěstounům za jejich činnost a zároveň osvětou veřejnosti. Týden pěstounství začíná na Jičínsku pondělím 24. září.

Jezdecké závody vyvrcholily pod Zebínem

Jičín /FOTO/ - V letošní sezóně uspořádalo Jezdecké Centrum Jičín ve spolupráci s JK Mira z.s. z Hnanic u Turnova seriál národních jezdeckých skokových závodů Pohár Českého ráje 2018.

Farnost získá od Jičína 150 tisíc korun

Jičín - Restaurování a opravy kostelů v Jičíně budou pokračovat. 

Jičín padl: zase ta koncovka

Jičín - V předehrávce třetího kola extraligy hostili házenkáři Jičína pražskou Duklu. Přes zlepšený výkon v druhém poločase s ní prohráli o gól 22:23.

Děti se dočkají přírodního hřiště

Jičín - Zastupitelé rozhodli o zařazení 1,3 milionu na vybudování přírodního hřiště Zahrada indiánů z Větrova.

Celníci zabavili jedenáct kvízomatů

Jičín - Celníci minulý týden odvezli z obcí na Trutnovsku a Jičínsku celkem 11 kvízomatů. 

Za čtyři roky město proinvestovalo 400 milionů

Jičín - Město za čtyři roky proinvestovalo čtyři sta milionů korun, více než sto bylo dotačních.

Jičín doma těsně padl s Duklou

Jičín - Trápili favorita. Házenkáři Jičína po boji padli v utkání 3. kola extraligy s Duklou 22:23.

Kůrovec ukončil bikerům letošní sezonu

Jičín -  Kůrovcová kalamita na Blanensku neočekávaně ukončila letošní bikovou orientační sezonu. Poslední dva závody MTBO poháru a Mistrovství ČR družstev byly bez náhrady zrušeny a letos se tak konat nebudou.

Předjížděný náklaďák začal předjíždět. Srazil se s motorkou

Jičín - Silnice I. třídy číslo 16 na obchvatu Jičína se v úterý 18. září krátce před patnáctou hodinou stala místem dopravní nehody.

Zápas gólmanů. Prohráli jsme si ho sami, uznává kouč Mašát

Jičín – Tahle prohra ho hodně mrzela. Trenér Jičína Petr Mašát ji nemohl po utkání skousnout, protože jeho svěřenci byli lepším týmem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT