VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIČÍN

Historické město Jičín má 17 tisíc obyvatel a je správním, kulturně historickým a turistickým centrem oblasti. V jeho bezprostřední blízkosti lze nalézt čtyři zcela odlišné typy krajiny: podhůří, pásmo vyvřelin, pískovcové skalní město i roviny Polabí. Nejnavštěvovanější památkou v okolí jsou Prachovské skály, brána ke vstupu do překrásné části Čech nazývané Český ráj. Malebná krajina byla osídlena již v pravěku. Město bylo založeno na přelomu 13.a 14. století.
Velkého rozmachu dosáhl Jičín během panování Albrechta z Valdštejna, který ho v první polovině 17. století chtěl přeměnit za pomoci významných italských architektů na své sídelní město. Čtyřřadé lipové stromořadí spojuje město s krásnou barokní loggií, dominantní Valdická brána tvoří s kostelem sv. Jakuba Většího, zámkem a gotickým kostelem sv. Ignáce z Loyoly typickou siluetu města. Zdroj: www.jicin.cz

Jičín na jaře rozdělí sta tisíce korun

Jičín - Rada města schválila udělování dotací. Vedení města rozdělí mezi kulturní aktivity 550 tisíc korun, pro cestovní ruch 250 tisíc korun.

Ulice U Tržiště projde rekonstrukcí

Jičín - Město vypsalo veřejnou zakázku na rekonstrukci ulice U Tržiště na Novém Městě.

Olympijské hry 2018 V Mateřské škole U Kina

Jičín - Únor je ve znamení Olympijský her, které se letos konají v Pchjongčchangu. Ale nejen tam. V úterý 13. února se Olympiáda 2018 konala i v mateřské škole U Kina.

Otevřená diskuse o tom, jak se žije v Jičíně, naplnila očekávání

Jičín - Desítky místních obyvatel různých věkových skupin i profesí se sešly, aby společně diskutovaly o směřování a budoucnosti Jičína.

Jičín rozdělí více než půl milionu na kulturní aktivity

Jičín - Radní města schválili programy pro udělování dotací v kultuře a cestovním ruchu. Pro kulturní aktivity je vyčleněno 550 tisíc korun, pro cestovní ruch 250 tisíc. Žádosti o dotace mohou zájemci posílat od 22. března do 20. dubna.

Jičín už čeká rok na přiznání dotace

Jičín - Záměr přestavby půdních prostor Základní školy Husova má naději na realizaci jen tehdy, pokud město získá dotaci. Stavět se má už v letošním roce.

Házenkáři doma přesvědčivě přehráli Brno

Jičín - Důležité vítězství si v patnáctém kole extraligy házené připsali hráči jičínského Ronalu.

V rozpočtu města zůstalo 64 milionů

Jičín - Na konci loňského roku zůstalo v rozpočtu města téměř 64 milionů korun. Jde o finance, které se „překlopily“ do letošního rozpočtu.

Střelec Král: Sedmičky speciálně nezkouším, je to hodně o trpělivosti

Jičín - Extraliga házené: Jičínskému křídlu patří v aktuální tabulce střelců sedmimetrových hodů třetí místo.

Pletka: Sešel se dobrý tým, obrana fungovala skvěle

Jičín - V loňské sezoně měli starosti s udržením soutěže, v té letošní se karta zcela obrátila. Hokejisté Jičína vstoupili do nové sezony krajské ligy výborně a pozici na čele tabulky drželi v podstatě po celých osmadvacet kol.

Zachránit život je náročné. Studenti průmyslovky si to vyzkoušeli

Jičín - Studenti jičínské průmyslové školy měli v tomto týdnu možnost si na vlastní kůži v rámci kurzů POKOS (Příprava občanů k obraně státu) vyzkoušet chemickou ochranu, nasazování ochranných masek, poskytování první pomoci, navlékli si vojenskou výstroj, vyzkoušeli výzbroj a sledovali práci psovodů.

Lůžka v noclehárně jsou ještě volná

Jičín - Od prvého listopadu loňského roku funguje v Čejkovicích noclehárna, kde je ubytovna pro sociálně slabší.

Antonín Dvořák v jičínské knihovně

Jičín - „Ten Tonda Dvořák, to je kláda. Ne na jedno povídání, ale na čtyři. A měli by to dělat odborníci ze ZUŠ“. Tak skromně uvedl Ivan Hejduk svou přednášku o českém klasikovi ve čtvrtek odpoledne v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně.

Úspěch. Zdeněk Venclů vítězem Poháru nadějí

Jičín - Sportovní hala DHK ZORA Olomouc přivítala judistické naděje v kategoriích dorostu, mužů a žen do třiadvaceti let. Na startu se sešlo na 400 judistů nejenom z České republiky, ale i z Polska a Slovenska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT