VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘICE

Hořice, město bohaté kulturními tradicemi s průmyslem textilním, kamenickým a strojírenským, leží na úpatí Hořického pískovcového chlumu, jenž je přirozeným předělem mezi drsným podhůřím Krkonoš na severu a úrodným Polabím na jihu. Leží 25 km severozápadně od Hradce Králové a 100 km na severovýchod od Prahy. Zdroj: www.horice.org

Daliborka oslaví výročí založení Československa i Den Země

Hořice - Spolu se Základní školou Na Daliborce můžete symbolicky oslavit výročí vzniku samostatného Československa a Den Země.

Svoji sílu dokazoval ve špatnou dobu na špatném místě

Hořice - Na linku 158 se obrátila třiapadesátiletá žena s tím, že u jednoho z místních obchodů v Hořicích někdo rozbil skleněnou výplň výlohy.

Oprava školního statku za sto milionů je v plném proudu

Hořice - Intenzivní stavební práce na rekonstrukci cvičného školního statku, jediného v kraji, se daly do pohybu v prosinci minulého roku.

Nevzhledné místo se stane klidovou zónou

Hořice - Na konci minulého roku dospěla radnice k dohodě se soukromým vlastníkem a pozemek vedle Doubravky od něj odkoupila.

Aby se lépe žilo. Proměny veřejného prostoru v Hořicích

Hořice - Vedení města připravilo prezentaci studie veřejného prostoru, která bude po další roky směřovat vývoj podoby Hořic.

Pimprlata! Loutkářské řemeslo v rukách umělecky nadaných dětí

Hořice /FOTO/ - Galerie plastik letošní návštěvní sezonu zahájila výstavou Pimprlata.

Futuristická vize se naplní

Hořice - Panorama podkrkonošského města nabídne obyvatelům a návštěvníkům obdobný pohled jako výše uvedená dopisnice.

Projekt STAGES i na Hořickém gymnáziu

Hořice - Studenti a učitelé soukromého Hořického gymnázia uvítali na své škole izraelského experta na rozvoj talentů OPHERA BRAYERA.

Vítání jara v Hořicích. Tradice vzešlá z undergroundu se stále těší oblibě

Hořice - Z Riegrova obelisku na Gothardu  hleděla na město Morana, figurína zpodobňující smrt a zimu, do doby, než se početný průvod vydal zpečetit její osud. Ale zima byla už beztak dlouhá, nebylo kam spěchat. Krásné místo, na kterém se sešli místní lidé i řada přespolních, vybízelo k srdečnému pozdravení známých a přátel.

Soukromé Hořické gymnázium na stránkách Forbesu

Hořice /ROZHOVOR/ - Soukromé Hořické gymnázium se zařadilo mezi osm nejzajímavějších středních škol v Česku.

Pětatřicítku překlene lávka pro pěší

Hořice - Zatímco lávky pro pěší jsou v současnosti v hledáčku statiků kvůli technickému stavu a některým hrozí i uzavření, na Hořicku vzniká zbrusu nová.

Bareš: V Novém Městě nás čeká zápas o šest bodů

Hořice - Hořice v sobotu od 15 hodin čeká důležitý záchranářský duel v Novém Městě nad Metují.

Stavba lávky přes silnici I/35. Dopravní omezení potrvá do září

Hořice - Stavba lávky pro pěší a cyklisty přes silnici I/35 byla na začátku týdne zahájena. Stavební práce jsou realizovány při zachování obousměrného provozu, řidiči však musí dát nohu z plynu.

Osvěžení při cestě. Podél hořické cyklostezky vyroste ovocná alej

Hořice - Novou asfaltovou cyklostezku, která spojuje Hořice a Chodovice, bude lemovat ovocná alej.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT