VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘICE

Hořice, město bohaté kulturními tradicemi s průmyslem textilním, kamenickým a strojírenským, leží na úpatí Hořického pískovcového chlumu, jenž je přirozeným předělem mezi drsným podhůřím Krkonoš na severu a úrodným Polabím na jihu. Leží 25 km severozápadně od Hradce Králové a 100 km na severovýchod od Prahy. Zdroj: www.horice.org

Lomem sv. Josefa bude znít reggae

Hořice – Třídenní open air festival uprostřed přírody v areálu lomu sv. Josefa láká jako každý rok na spoustu kvalitní hudby od reggae, ska, dancehall až po drumandbass nebo raggajungle.

Rezerva Hořic vyhrála ve Žlunicích a převzala pohár za druhé místo

Žlunice - Poslední utkání jarního kola okresního přeboru mezi Žlunicemi a mužstvem Hořic B proběhlo v přátelském duchu. 

Nové hřiště se otevřelo veřejnosti

Hořice – Nové sportovní hřiště s umělým povrchem u hořické Základní školy Na Habru je otevřeno pro širokou veřejnost.

OBRAZEM: Masaryka vítali v Hořicích trubičkami

Hořice - Sté výročí založení republiky si v sobotu připomněli v Hořicích příjezdem historického vlaku s postavou prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. 

U Milovic se střetla čtyři auta, jeden člověk je zraněný

Milovice u Hořic – Následky nehody čtyř vozidel ve čtvrtek odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči z Hořic a také podnikoví hasiči z ČEPRO Cerekvice.

Kameníky pozdraví T. G. Masaryk i kardinál

Hořice - Od sedmého do devátého června se v areálu Střední průmyslové školy kamenické a sochařské koná výstava Kámen Hořice, která navazuje na předchozí úspěšné ročníky. Kamenosochařství a kamenictví má v Hořicích dlouholetou tradici. V letošním roce je veletrh součástí oslav 100. výročí vzniku Československé republiky.

Do kamenické školy zavítá Masaryk i kardinál Duka

Hořice - Od čtvrtka do soboty se v areálu Střední průmyslové školy kamenické a sochařské koná výstava Kámen Hořice, která navazuje na předchozí, velmi úspěšné ročníky.

Radnice nabídne zájemcům kompostéry zdarma

Hořice - Radnice díky dotačnímu titulu z operačního programu životního prostředí nabízí občanům bezplatně 300 kusů 720ti litrových kompostérů.

Žena zemřela pod koly nákladního auta

Hořice - K tragické dopravní nehodě došlo dnes před devátou ráno na křižovatce ulic Aloise Hlavatého a Husova. Nákladní auto tam srazilo cyklistku. Na místě zemřela.

Krajský přebor šachistů v Galerii plastik

Hořice - Šachy vs. sochy stálo na plakátě, který lákal na zajímavou akci, konanou v sobotu v hořické Galerii plastik. Uskutečnil se zde Krajský přebor v bleskovém šachu družstev.

Muži měli slovně i fyzicky zaútočit nejen na strážníky

Hořice - Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 23 a 18 let. Oba provinilci jsou společně obviněni z přečinu výtržnictví a přečinu násilí proti úřední osobě spáchaných ve formě spolupachatelství.

Nejprve ho táta tahal z lesa, teď Kolář chystá útok na vyrovnání rekordmana

Hořice - Letos už jednu legendu hořických zatáček dorovnal. Svého soupeře z třídy 125GP domácího Oldřicha Podlipného, který skončil třetí. Za roku se může stát legendou sám. Vyhrát může po desáté a tím tak vyrovnat Stašu.

Jízdárně se blýská na lepší časy

Hořice – Dlouhodobá jednání o podmínkách vedení jízdárny mezi TJ Start a radnicí nevedla k dohodě. Změnit by to mohl nově založený klub.

Auto srazilo chodkyni. Nadýchala dvě a půl promile

Hořice - Opilá žena měla náhle vstoupit před jedoucí auto a způsobit tak dopravní nehodu. Takový je popis střetu, kterému došlo v sobotu večer v Maixnerově ulici.

Hořice doma vydřely dva body nad Rychnovem

Hořice /FOTO/ - Fotbalisté Hořic v krajském přeboru dokázali porazit po remíze 1:1 Rychnov nad Kněžnou na pokutové kopy 4:1.

Moto svátek. Přivítání jezdců a zahájení výstavy motorismu na hořickém zámku

Hořice – Burácení motorů, vřelé shledání a exkurze do historie hořických motocyklových závodů. To vše se odehrálo během pátečního odpoledne v areálu hořického zámku, kde byli přivítáni jezdci víkendového závodu 300 zatáček Gustava Havla. Příjemná předzávodní atmosféra byla všudypřítomná a fanoušci si užili oblíbenou autogramiádu. Zároveň zde byla zahájena výstava motorismu nazvaná Pocta hořickým závodům a lidem kolem nich.

V Hořicích si užívají pouťové radovánky

Hořice /FOTO/ - Zatímco dolní část Sochařského parku sv. Gotharda žila dál svým poklidným životem, na vrchu památného kopce, který je se svými 352m n. m. nejvyšším bodem ve městě, bylo o víkendu víc než rušno. Konala se zde tradiční gothardská pouť, na níž se sjíždějí provozovatelé nejrůznějších atrakcí i četní návštěvníci z Hořic a okolí.

Červený před startem: Ambice jsou velké

Hořice /ROZHOVOR/ - Nová sezona seriálu IRRC začíná už o víkendu. Na jejím startu nebude chybět druhý muž loňské sezony Marek Červený, který pojede znovu třídu superbiků.

Jan Gemrot a Matouš Háša. Umělci promlouvající precizností

Hořice /FOTO/ - Aktuální výstava v Galerii plastik představuje díla dvou nepřehlédnutelných osobností současného moderního umění - malíře Jana Gemrota a sochaře Matouše Háši.

Někdy těžko hledám správná slova

Hořice - V dílnách Střední průmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích dokončují své maturitní práce výtvarníci, restaurátoři a také sochaři. Zastavujeme se u Ruslana Vysokikh, který z tvrdého vápence seká alegorii sochaře, jenž povstává z kamene.

Splnil podmínky a bude ředitelem, rozhodla rada kraje

Hořice - Ředitelem Zemědělské akademie v Hořicích bude Stanislav Neuman. V úterý o tom na svém mimořádném zasedání rozhodla rada Královéhradeckého kraje. Odmítla tak tvrzení, že Neuman nesplnil podmínky konkursního řízení.

Výstava, která vám nedá spát

Hořice - Galerie plastik v sobotu 28. dubna od 15 hodin zahájí výstavu obrazů Jana Gemrota, absolventa klasické malby na AVU v Praze, a soch Matouše Háši, absolventa SPŠKS v Hořicích a studenta figurálního sochařství a medaile na pražské AVU.

Unikum. Věž modelovali studenti pomocí digitálních technologií

Hořice - Dokončený model kompletní Masarykovy věže samostatnosti předali čtyři maturanti hořické sochařsko – kamenické školy zdejší radnici.

Daliborka oslaví výročí založení Československa i Den Země

Hořice - Spolu se Základní školou Na Daliborce můžete symbolicky oslavit výročí vzniku samostatného Československa a Den Země.

Svoji sílu dokazoval ve špatnou dobu na špatném místě

Hořice - Na linku 158 se obrátila třiapadesátiletá žena s tím, že u jednoho z místních obchodů v Hořicích někdo rozbil skleněnou výplň výlohy.

Oprava školního statku za sto milionů je v plném proudu

Hořice - Intenzivní stavební práce na rekonstrukci cvičného školního statku, jediného v kraji, se daly do pohybu v prosinci minulého roku.

Nevzhledné místo se stane klidovou zónou

Hořice - Na konci minulého roku dospěla radnice k dohodě se soukromým vlastníkem a pozemek vedle Doubravky od něj odkoupila.

Aby se lépe žilo. Proměny veřejného prostoru v Hořicích

Hořice - Vedení města připravilo prezentaci studie veřejného prostoru, která bude po další roky směřovat vývoj podoby Hořic.

Pimprlata! Loutkářské řemeslo v rukách umělecky nadaných dětí

Hořice /FOTO/ - Galerie plastik letošní návštěvní sezonu zahájila výstavou Pimprlata.

Futuristická vize se naplní

Hořice - Panorama podkrkonošského města nabídne obyvatelům a návštěvníkům obdobný pohled jako výše uvedená dopisnice.

Projekt STAGES i na Hořickém gymnáziu

Hořice - Studenti a učitelé soukromého Hořického gymnázia uvítali na své škole izraelského experta na rozvoj talentů OPHERA BRAYERA.

Vítání jara v Hořicích. Tradice vzešlá z undergroundu se stále těší oblibě

Hořice - Z Riegrova obelisku na Gothardu  hleděla na město Morana, figurína zpodobňující smrt a zimu, do doby, než se početný průvod vydal zpečetit její osud. Ale zima byla už beztak dlouhá, nebylo kam spěchat. Krásné místo, na kterém se sešli místní lidé i řada přespolních, vybízelo k srdečnému pozdravení známých a přátel.

Soukromé Hořické gymnázium na stránkách Forbesu

Hořice /ROZHOVOR/ - Soukromé Hořické gymnázium se zařadilo mezi osm nejzajímavějších středních škol v Česku.

Pětatřicítku překlene lávka pro pěší

Hořice - Zatímco lávky pro pěší jsou v současnosti v hledáčku statiků kvůli technickému stavu a některým hrozí i uzavření, na Hořicku vzniká zbrusu nová.

Bareš: V Novém Městě nás čeká zápas o šest bodů

Hořice - Hořice v sobotu od 15 hodin čeká důležitý záchranářský duel v Novém Městě nad Metují.

Stavba lávky přes silnici I/35. Dopravní omezení potrvá do září

Hořice - Stavba lávky pro pěší a cyklisty přes silnici I/35 byla na začátku týdne zahájena. Stavební práce jsou realizovány při zachování obousměrného provozu, řidiči však musí dát nohu z plynu.

Osvěžení při cestě. Podél hořické cyklostezky vyroste ovocná alej

Hořice - Novou asfaltovou cyklostezku, která spojuje Hořice a Chodovice, bude lemovat ovocná alej.

Mrazivé počasí přeje bruslařům. Z hřiště u školy se stalo kluziště

Hořice - Na multifunkční hřiště u Základní školy Na Habru si od včerejška můžete přijít zabruslit.

Jivínského Štefana převzali manželé Tomíčkovi a ZŠ Na Daliborce

Hořice - Tradiční předávání ocenění za kulturní činnost na Jičínsku ovládly Hořice. S úspěchem se zhostily pořádání dva a dvacátého ročníku Jivínského Štefana a dvě dřevěné sošky z dílny manželů Lhotákových ocenily zdejší aktivitu na poli kulturního dění.

Tradiční masky, tanec i muzika. Hořice ožily masopustním veselím

Hořice /FOTO/ - Druhý Zámecký masopust navázal na úspěch loňského, kdy se o znovuzavedení starobylého zvyku zasloužil místní spolek Strozzi.

Obnova zeleně pokračuje. Kácelo se v parku u Muže práce

Hořice - V rámci dlouhodobé revitalizace zeleně ve vybraných částech města přišla řada také na dřeviny v parčíku u sochy Muže práce.

Police hledá souvislosti mezi přepadením žen na Hořicku

Hořicko - Dvě ženy byly v sobotu přepadené a přišly o několik stokorun. Pachatel jim hrozil násilím. Policisté prověřují možnou souvislost mezi oběma případy.

Od podlahy? Opravy muzea se dotkly i podzemních prostor

Hořice - Hořické muzeum prochází dlouhodobou generální rekonstrukcí, kterou nezastavilo ani zimní období.

Jak se volilo na Hořicku

Hořice - Ze šesti hořických okrsků a dvaceti osmi obcí Hořicka jako první předala výsledky obec Bašnice, ve které zvítězil Miloš Zeman.

V chátrajícím domě se pracuje. Výsledkem budou čtyři byty

Hořice - Nevyužitá budova č.p. 1355 v blízkosti náměstí Jiřího z Poděbrad se dočká kompletní rekonstrukce za 4,5 milionu korun.

Po jednaosmdesáti letech získá věž zamýšlenou podobu

Hořice - Hořice chystají v rámci připomínky stého výročí vzniku samostatného československého státu projekt dostavby hořické dominanty.

Soud smetl Miletu ze stolu. Hořice budou dál zavaleny hradeckými kauzami

Hořice - Po čtyřiceti letech opět na začátku, jen o 25 kilometrů dál. I tak by se dalo vyložit rozhodnutí hradeckého krajského soudu z konce minulého roku, v němž zamítl dvě žaloby firmy FI Development proti změně územního rozhodnutí na novou křižovatku Mileta. A to v rámci námitky na takzvanou systémovou podjatost.

Východočeské derby ovládli hráči z Hořic

Hořice - V novém roce opět najeli na vítěznou vlnu. Prvoligoví kuželkáři SKK Hořice dokázali v dalším kole vyzrát na SKK Vrchlabí a dále okupují přední příčky tabulky nejvyšší kuželkářské soutěže.

Toulky volebními místnostmi

Jičínsko – Na zahájení pátečního prezidentského volebního klání jsme se vydali do Kostelce. V této malebné obci na Jičínsku se nachází vůbec nejmenší volební okrsek v regionu.

Svah už nebude dál ujíždět. Na místě ho drží kokosová vlákna

Hořice - Ochranná síť z kokosových provazců nyní zabezpečuje svah pod mohylou se sochou Jana Žižky na Gothardě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT