VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘICE

Hořice, město bohaté kulturními tradicemi s průmyslem textilním, kamenickým a strojírenským, leží na úpatí Hořického pískovcového chlumu, jenž je přirozeným předělem mezi drsným podhůřím Krkonoš na severu a úrodným Polabím na jihu. Leží 25 km severozápadně od Hradce Králové a 100 km na severovýchod od Prahy. Zdroj: www.horice.org

Motocyklové závody v Hořicích opět přinesou dopravní omezení

Hořice v Podkrkonoší - Kvůli víkendovým motocyklovým závodům české Tourist Trophy bude v sobotu a neděli na několika místech omezená doprava. Uzavřeno bude zhruba 8 kilometrů silnic.

Přišlápl plyn a skončil s fabií v lese

Hořice - Rychlá jízda byla příčinou středeční bouračky, které se stala kolem sedmé večer za obcí Sukorady. 

Původní pískovec zkrášlí nové atrium hořického muzea

Hořice – Pískovcové kvádrové zdivo z původního muzejního depozitáře, který byl vloni zbourán, našlo nové využití.

Otakarovka dostala nový povrch, oprava ulice se blíží do finále

Hořice – Spodní část Otakarovy ulice se dočkala po celkové rekonstrukci i nového asfaltového povrchu.

Umělec Jaroslav Krepčík zblízka

Hořice - Od čtvrtečního podvečera si můžete rozšířit kulturní obzory a osvěžit svoji mysl dávkou umění.

Pohodová muzika vás čeká na hořickém zámku už v sobotu

Hořice – Letní prázdninová pohoda, folková, bluesová muzika, dobré jídlo i pivo. To vše bude již podruhé nachystáno v areálu hořického zámečku v sobotu od 14 hodin.

Přes Havlíčkovu ulici po přechodu

Hořice – Do konce prázdnin se Havlíčkova ulice dočká zvýšeného nasvíceného přechodu přes příjezdovou komunikaci do města.

Druhá úpravna vody pro Hořice projde celkovou rekonstrukcí

Hořice - Vodohospodářská a obchodní společnost, a. s. byla v loňském roce úspěšná při žádosti o dotaci na rekonstrukci úpravny vody v Hořicích - Libonicích. Státní fond životního prostředí rozhodl, že projekt podpoří zhruba 50% dotací.

Proměna vybydlené ruiny finišuje. Vzniknou zde čtyři byty

Hořice – Stavební práce na domě pro sociální bydlení v ulici Pod Lipou, který od počátku letošního roku prochází razantní rekonstrukcí, jsou téměř dokončeny.

Anonymní linka pro obyvatele Hořic

Hořice - Město Hořice zřídilo telefonní anonymní linku. Má pomoci lidem před zloději.

Toulky nejen Královédvorskem lákají i do Hořic nebo na Pecku

Hořice - V těchto dnech odstartovala nová turistická hra „Toulky nejen Královédvorskem“, kterou spustilo město Dvůr Králové nad Labem a jejímž cílem je propagovat památky a atraktivní turistické lokality v regionu.

Sochy opouštějí Hořice, stěhují se do krajského města

Hořice - Mezinárodní sochařské sympozium se blíží k závěru. Čtveřice umělců, která téměř celý měsíc sochala svá díla v lomu sv. Josefa se s Českem rozloučí v neděli při představení svých prací na nábřeží v Hradci Králové.

Rozpadlé betonové chodníčky nahradí zámkovkou

Hořice – Radnice využila časovou prodlevu u jiné investiční akce, zapříčiněnou technickými komplikacemi, a firmě Stavo & Sachs Kukleny, zadalo opravu betonových chodníků u věžáků na sídlišti Pod Lipou.

Hořice se stanou městem dětí

Hořice – Dům dětí a mládeže je společně s městem a hospodářskou komoru organizátorem projektu Město dětí 2018. V minulém týdnu se dvě stě dětí z Hořic, Nové Paky a Jičína rekreovalo zdarma (pobyt, doprava, strava, program) v Polsku.

Nová lávka v Hořicích. Užitečná a krásná

Hořice /FOTO/ - Dřevěná lávka, která spojí město Hořice s nedalekými Libonicemi, o víkendu překlenula frekventovanou silnici první třídy u Hořic.

The Legends Rock Fest bavil fanoušky i v sobotu

Hořice /FOTO/ - Druhý festivalový den pod Masarykovou věží samostatnosti přichystal pro tisíce rockerů nabitý program. Atmosféra plná energie pulsovala sedmým ročníkem The Legends Rockfestu až do nočních hodin.

Stop na pětatřicítce u Hořic. O víkendu ji překlene lávka

Hořice - K význačným dominantám města kamene a trubiček přibude nepřehlédnutelná novinka. Frekventovanou silnici I/35 překlene z Hořic do Libonic dřevěná lávka, která tak vytvoří pomyslnou bránu do Podkrkonoší i Českého ráje.

Pod věží to vře! Rockfest je v plném proudu

Hořice /FOTO/ - Kultovní místo u Masarykovy věže samostatnosti se již posedmé stává dějištěm The Legends Rockfestu.

Rockové legendy míří pod věž

Hořice - V pátek se v 15 hodin otevírají brány areálu pod Masarykovou věží samostatnosti, kde se až do sobotní noci můžete těšit na legendární kapely české rockové scény.

Uzavření pětatřicítky. Překlene ji lávka

Hořice – Lávka přes hlavní silnici I/35 se bude klenout už o víkendu.

V lomu u sv. Josefa se sešla skvělá parta sochařů

Hořice /FOTO/ - Z lomu sv. Josefa se od začátku července ozývají sbíjecí kladiva a elektrické brusky. Čtveřice sochařů z různých koutů světa si tu podrobuje dubenecký pískovec k obrazu svému.

Sedmý Rockfest se žene do Hořic

Hořice - The Legends Rockfest vypukne v areálu pod Masarykovou věží samostatnosti v pátek 20. července.

Motorová nafta stále v kurzu

Hořice - V sobotu 14. července přijali policisté oznámení o krádeži motorové nafty, ke které došlo na Hořicku.

Bezpečnost chodců má zajistit nový přechod v Havlíčkově ulici

Hořice – Výstavba chybějícího bezpečného přechodu v ulici Havlíčkova byla zahájena.

Hořice se dočkaly svého food festivalu. Vypukne v pivovaru

Hořice - Nádvoří místního pivovaru v sobotu 14. července přivítá všechny nadšené gurmány, kteří chtějí ochutnat vybrané speciality.

Dánský recept na spokojený život

Hořice - Soubor dvou dánských expozic Hořicím zapůjčilo dánské velvyslanectví v České republice.

The Legends Rockfest: posedmé pod hořickým nebem

Hořice - Letošní The Legends Rockfest již zná svůj časový rozpis a zve i na doprovodné akce. Festivalová dramaturgie vsadila na nejvýraznější jména české tvrdé muziky jako Arakain a Visací zámek, energickou show předvedou Limetal či Dymytry. I letos přijedou někteří pravidelní účinkující – Doga, Harlej, Alkehol, Komunál, Traktor, nově se představí Trautenberk.

Hořice investují do budovy polikliniky

Hořice - Koncem měsíce června proběhla výměna oken na městské budově Poliklinika I. na Husově třídě. Město Hořice se rozhodlo postupně investovat do této budovy a tím zvýšit komfort nejen pacientům, ale také lékařům.

Anežka a Václav opouštějí Česko

Hořice - V pondělí 9. července v dopoledních hodinách opustí areál Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích sochy sv. Václava a sv. Anežky Přemyslovny. Budou dopraveny do severoitalských měst Arco a Solbiate Olona.

Dominanta hořického náměstí je v rukách zkušených restaurátorů

Hořice – Restaurování Mariánského sloupu na náměstí Jiřího z Poděbrad začalo. Odborné záchranné práce na památkově chráněném objektu se týkají soch čtyř světců a dokončeny by měly být do konce října letošního roku.

Sochařská událost s letitou tradicí

Hořice – Dnes oficiálně začíná již 30. ročník Mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích. V jedinečném prostředí lomu sv. Josefa bude letos z místního pískovce tvořit čtveřice umělců: Jana Baka (Česká republika), Aldo Shiroma (Peru), Hitoshi Tanaka (Japonsko) a Odesseas Tosounidis (Řecko).

Lomem sv. Josefa bude znít reggae

Hořice – Třídenní open air festival uprostřed přírody v areálu lomu sv. Josefa láká jako každý rok na spoustu kvalitní hudby od reggae, ska, dancehall až po drumandbass nebo raggajungle.

Rezerva Hořic vyhrála ve Žlunicích a převzala pohár za druhé místo

Žlunice - Poslední utkání jarního kola okresního přeboru mezi Žlunicemi a mužstvem Hořic B proběhlo v přátelském duchu. 

Nové hřiště se otevřelo veřejnosti

Hořice – Nové sportovní hřiště s umělým povrchem u hořické Základní školy Na Habru je otevřeno pro širokou veřejnost.

OBRAZEM: Masaryka vítali v Hořicích trubičkami

Hořice - Sté výročí založení republiky si v sobotu připomněli v Hořicích příjezdem historického vlaku s postavou prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. 

U Milovic se střetla čtyři auta, jeden člověk je zraněný

Milovice u Hořic – Následky nehody čtyř vozidel ve čtvrtek odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči z Hořic a také podnikoví hasiči z ČEPRO Cerekvice.

Kameníky pozdraví T. G. Masaryk i kardinál

Hořice - Od sedmého do devátého června se v areálu Střední průmyslové školy kamenické a sochařské koná výstava Kámen Hořice, která navazuje na předchozí úspěšné ročníky. Kamenosochařství a kamenictví má v Hořicích dlouholetou tradici. V letošním roce je veletrh součástí oslav 100. výročí vzniku Československé republiky.

Do kamenické školy zavítá Masaryk i kardinál Duka

Hořice - Od čtvrtka do soboty se v areálu Střední průmyslové školy kamenické a sochařské koná výstava Kámen Hořice, která navazuje na předchozí, velmi úspěšné ročníky.

Radnice nabídne zájemcům kompostéry zdarma

Hořice - Radnice díky dotačnímu titulu z operačního programu životního prostředí nabízí občanům bezplatně 300 kusů 720ti litrových kompostérů.

Žena zemřela pod koly nákladního auta

Hořice - K tragické dopravní nehodě došlo dnes před devátou ráno na křižovatce ulic Aloise Hlavatého a Husova. Nákladní auto tam srazilo cyklistku. Na místě zemřela.

Krajský přebor šachistů v Galerii plastik

Hořice - Šachy vs. sochy stálo na plakátě, který lákal na zajímavou akci, konanou v sobotu v hořické Galerii plastik. Uskutečnil se zde Krajský přebor v bleskovém šachu družstev.

Muži měli slovně i fyzicky zaútočit nejen na strážníky

Hořice - Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 23 a 18 let. Oba provinilci jsou společně obviněni z přečinu výtržnictví a přečinu násilí proti úřední osobě spáchaných ve formě spolupachatelství.

Nejprve ho táta tahal z lesa, teď Kolář chystá útok na vyrovnání rekordmana

Hořice - Letos už jednu legendu hořických zatáček dorovnal. Svého soupeře z třídy 125GP domácího Oldřicha Podlipného, který skončil třetí. Za roku se může stát legendou sám. Vyhrát může po desáté a tím tak vyrovnat Stašu.

Jízdárně se blýská na lepší časy

Hořice – Dlouhodobá jednání o podmínkách vedení jízdárny mezi TJ Start a radnicí nevedla k dohodě. Změnit by to mohl nově založený klub.

Auto srazilo chodkyni. Nadýchala dvě a půl promile

Hořice - Opilá žena měla náhle vstoupit před jedoucí auto a způsobit tak dopravní nehodu. Takový je popis střetu, kterému došlo v sobotu večer v Maixnerově ulici.

Hořice doma vydřely dva body nad Rychnovem

Hořice /FOTO/ - Fotbalisté Hořic v krajském přeboru dokázali porazit po remíze 1:1 Rychnov nad Kněžnou na pokutové kopy 4:1.

Moto svátek. Přivítání jezdců a zahájení výstavy motorismu na hořickém zámku

Hořice – Burácení motorů, vřelé shledání a exkurze do historie hořických motocyklových závodů. To vše se odehrálo během pátečního odpoledne v areálu hořického zámku, kde byli přivítáni jezdci víkendového závodu 300 zatáček Gustava Havla. Příjemná předzávodní atmosféra byla všudypřítomná a fanoušci si užili oblíbenou autogramiádu. Zároveň zde byla zahájena výstava motorismu nazvaná Pocta hořickým závodům a lidem kolem nich.

V Hořicích si užívají pouťové radovánky

Hořice /FOTO/ - Zatímco dolní část Sochařského parku sv. Gotharda žila dál svým poklidným životem, na vrchu památného kopce, který je se svými 352m n. m. nejvyšším bodem ve městě, bylo o víkendu víc než rušno. Konala se zde tradiční gothardská pouť, na níž se sjíždějí provozovatelé nejrůznějších atrakcí i četní návštěvníci z Hořic a okolí.

Červený před startem: Ambice jsou velké

Hořice /ROZHOVOR/ - Nová sezona seriálu IRRC začíná už o víkendu. Na jejím startu nebude chybět druhý muž loňské sezony Marek Červený, který pojede znovu třídu superbiků.

Jan Gemrot a Matouš Háša. Umělci promlouvající precizností

Hořice /FOTO/ - Aktuální výstava v Galerii plastik představuje díla dvou nepřehlédnutelných osobností současného moderního umění - malíře Jana Gemrota a sochaře Matouše Háši.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT