VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘICE

Hořice, město bohaté kulturními tradicemi s průmyslem textilním, kamenickým a strojírenským, leží na úpatí Hořického pískovcového chlumu, jenž je přirozeným předělem mezi drsným podhůřím Krkonoš na severu a úrodným Polabím na jihu. Leží 25 km severozápadně od Hradce Králové a 100 km na severovýchod od Prahy. Zdroj: www.horice.org

Tradiční masky, tanec i muzika. Hořice ožily masopustním veselím

Hořice /FOTO/ - Druhý Zámecký masopust navázal na úspěch loňského, kdy se o znovuzavedení starobylého zvyku zasloužil místní spolek Strozzi.

Obnova zeleně pokračuje. Kácelo se v parku u Muže práce

Hořice - V rámci dlouhodobé revitalizace zeleně ve vybraných částech města přišla řada také na dřeviny v parčíku u sochy Muže práce.

Police hledá souvislosti mezi přepadením žen na Hořicku

Hořicko - Dvě ženy byly v sobotu přepadené a přišly o několik stokorun. Pachatel jim hrozil násilím. Policisté prověřují možnou souvislost mezi oběma případy.

Od podlahy? Opravy muzea se dotkly i podzemních prostor

Hořice - Hořické muzeum prochází dlouhodobou generální rekonstrukcí, kterou nezastavilo ani zimní období.

Jak se volilo na Hořicku

Hořice - Ze šesti hořických okrsků a dvaceti osmi obcí Hořicka jako první předala výsledky obec Bašnice, ve které zvítězil Miloš Zeman.

V chátrajícím domě se pracuje. Výsledkem budou čtyři byty

Hořice - Nevyužitá budova č.p. 1355 v blízkosti náměstí Jiřího z Poděbrad se dočká kompletní rekonstrukce za 4,5 milionu korun.

Po jednaosmdesáti letech získá věž zamýšlenou podobu

Hořice - Hořice chystají v rámci připomínky stého výročí vzniku samostatného československého státu projekt dostavby hořické dominanty.

Soud smetl Miletu ze stolu. Hořice budou dál zavaleny hradeckými kauzami

Hořice - Po čtyřiceti letech opět na začátku, jen o 25 kilometrů dál. I tak by se dalo vyložit rozhodnutí hradeckého krajského soudu z konce minulého roku, v němž zamítl dvě žaloby firmy FI Development proti změně územního rozhodnutí na novou křižovatku Mileta. A to v rámci námitky na takzvanou systémovou podjatost.

Východočeské derby ovládli hráči z Hořic

Hořice - V novém roce opět najeli na vítěznou vlnu. Prvoligoví kuželkáři SKK Hořice dokázali v dalším kole vyzrát na SKK Vrchlabí a dále okupují přední příčky tabulky nejvyšší kuželkářské soutěže.

Toulky volebními místnostmi

Jičínsko – Na zahájení pátečního prezidentského volebního klání jsme se vydali do Kostelce. V této malebné obci na Jičínsku se nachází vůbec nejmenší volební okrsek v regionu.

Svah už nebude dál ujíždět. Na místě ho drží kokosová vlákna

Hořice - Ochranná síť z kokosových provazců nyní zabezpečuje svah pod mohylou se sochou Jana Žižky na Gothardě.

Obyvatelé Hořic byli štědří. Tříkrálová sbírka se vydařila

Hořice - Díky zapojení koledníků a občanů města Hořice do Tříkrálové sbírky se podařilo vybrat rekordních 72 186 korun. Výtěžek bude použit na zajištění provozu hořického Nízkoprahového klubu PoHoDa a Občanské poradny.

Kostel sv. Gotharda září novotou

Hořice - V loňském roce obdržela místní římskokatolická farnost příspěvek od Ministerstva kultury z Programu záchrany architektonického dědictví částku sedm set tisíc korun.

Česká mše vánoční rozezněla hořický kostel

Hořice - Kostelem Narození Panny Marie se nesly libé tóny Tříkrálového koncertu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT