VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘICE

Hořice, město bohaté kulturními tradicemi s průmyslem textilním, kamenickým a strojírenským, leží na úpatí Hořického pískovcového chlumu, jenž je přirozeným předělem mezi drsným podhůřím Krkonoš na severu a úrodným Polabím na jihu. Leží 25 km severozápadně od Hradce Králové a 100 km na severovýchod od Prahy. Zdroj: www.horice.org

Objížďka, to bude dobrodružství!

Hořice – Jedna významná stavební akce je dnes v Hořicích završena, a tou je otevření lávky pro pěší a cyklisty přes silnici I/35.

Z Hradce do Jičína oklikou. Víc než rok

Hořice - Řidiče na hlavním tahu mezi Jičínem a Hradcem Králové čeká od začátku roku na silnici I/35 mimořádně dlouhá uzavírka: Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam začne se stavbou nového mostu přes železniční trať. Ten slouží i jako obchvat Hořic.

V Hořicích je rozhodnuto, Šance jde s Patrioty, ODS je mimo hru

Hořice - Šance pro rozvoj se starostou Alešem Svobodu získala v Hořicích osm mandátů v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Šest křesel pak ODS a pět Hořičtí patrioti. Po jednom KSČM a ČSSD. Po úterní schůzce vítěze voleb sdružení Šance pro rozvoj je zřejmě rozhodnuto.

Rodák Matoušek vystavuje v Hořicích

Hořice - Sobotní vernisáží byla v hořické Galerii plastik zahájena výstava obrazů hořického rodáka Martina Matouška Lepší nežli stromy, tři betonové domy.

Lepší nežli stromy, tři betonové domy

Hořice - Martin Matoušek, hořický rodák, sochař, restaurátor a především malíř, připravil výstavu v Galerii plastik pod názvem Lepší nežli stromy tři betonové domy, na které představí průřez svou malířskou tvorbou.

Nezapomeňte při volbách na křížky

Hořice - Šest volebních místností je připraveno pro voliče přímo ve městě, výsledky se pak budou do Hořic sbíhat z dalších 30 okrsků. Na vesnicích lidé kandidují často sami za sebe.

Mimořádný hudební zážitek v hořickém kostele

Hořice - Dnes v 19 hodin se v kostele Narození Panny Marie uskuteční varhanní koncert v rámci Českého varhanního festivalu. Vystoupí na něm zpěvačka Gabriela Eibenová a varhaník Adam Viktora, což slibuje mimořádný hudební zážitek.

Sledujte zrod uměleckého díla

Hořice - Ve čtvrtek a v pátek je pro veřejnost zpřístupněn otevřený ateliér Martina Matouška v prostoru Galerie plastik, kde máte od 9 do 17 hodin možnost seznámit se s umělcem a v přímém přenosu sledovat proces tvorby obrazu.

Auto nabouralo do ostrůvku

Hořice - Hořičtí profesionální hasiči byli ráno přivoláni k dopravní nehodě osobního automobilu,

Do vodárenské infrastruktury nasměrují další miliony korun

Jičín - Vodohospodářská a obchodní společnost (VOS) je úspěšná v dalších žádostech o dotace na posilování a propojování vodárenské infrastruktury. Po plánovaných investicích do úpraven vody v Libonicích a Lázních Bělohradě, na nichž už práce odstartovaly, získala příslib dalších dotací.

Hořice lákají pozornost také novou lávkou

Hořice – Nové stigma Hořic, lávka přes silnici I/35 u Libonic, opravené ulice, rozestavěné muzeum, renovace Slunných lázní Dachova, to je jen malý výčet akcí, které město s více jak devíti tisíci obyvateli během čtyř let posunuly o kus dál. Jen na autobusovém nádraží stále chybí hala pro cestující.

Slavnosti Hořických trubiček lákaly návštěvníky po celý den

Hořice - Pestrý kulturní i společenský program doprovázený slunečným počasím přilákal v sobotu na náměstí Jiřího z Poděbrad místní obyvatele i návštěvníky z dalekého okolí.

Prvňáci se učí podle Montessori

Hořice - Základní škola na Habru otevřela první třídu vzdělávání formou Montessori, kterou. Detašované pracoviště je umístěno v budově Hořického gymnázia v Blahoslavově ulici.

Hořickou lávku zaplatily dotace

Hořice – Výstavba lávky přes frekventovanou silnici I/35, která po desítkách let bezpečně spojí Hořice se západní částí města včetně přilehlých obcí, zatíží městský rozpočet minimálně. Radnice získala na lávku druhou dotaci ve výši 5 milionů korun.

Hořice hledají osobnost roku

Hořice – Opět po roce se otevřela možnost nominovat adepty na titul Osobnost města Hořice roku 2018.

Beseda o Antonínu Vitvarovi, legendárním závodníkovi

Hořice - Museum Czech Road Racing pořádá ve čtvrtek 6. září sportovně - memoárovou přednášku o legendárním motocyklovém závodníku Antonínu Vitvarovi.

Opilý řidič utekl od nehody, vyčmuchal ho policejní pes

Holovousy – Další z řady dopravních nehod, na které bude mít s největší pravděpodobností podíl i alkohol, se odehrála ve čtvrtek večer na silnici I/35 u Holovous.

Motocyklové závody v Hořicích opět přinesou dopravní omezení

Hořice v Podkrkonoší - Kvůli víkendovým motocyklovým závodům české Tourist Trophy bude v sobotu a neděli na několika místech omezená doprava. Uzavřeno bude zhruba 8 kilometrů silnic.

Přišlápl plyn a skončil s fabií v lese

Hořice - Rychlá jízda byla příčinou středeční bouračky, které se stala kolem sedmé večer za obcí Sukorady. 

Původní pískovec zkrášlí nové atrium hořického muzea

Hořice – Pískovcové kvádrové zdivo z původního muzejního depozitáře, který byl vloni zbourán, našlo nové využití.

Otakarovka dostala nový povrch, oprava ulice se blíží do finále

Hořice – Spodní část Otakarovy ulice se dočkala po celkové rekonstrukci i nového asfaltového povrchu.

Umělec Jaroslav Krepčík zblízka

Hořice - Od čtvrtečního podvečera si můžete rozšířit kulturní obzory a osvěžit svoji mysl dávkou umění.

Pohodová muzika vás čeká na hořickém zámku už v sobotu

Hořice – Letní prázdninová pohoda, folková, bluesová muzika, dobré jídlo i pivo. To vše bude již podruhé nachystáno v areálu hořického zámečku v sobotu od 14 hodin.

Přes Havlíčkovu ulici po přechodu

Hořice – Do konce prázdnin se Havlíčkova ulice dočká zvýšeného nasvíceného přechodu přes příjezdovou komunikaci do města.

Druhá úpravna vody pro Hořice projde celkovou rekonstrukcí

Hořice - Vodohospodářská a obchodní společnost, a. s. byla v loňském roce úspěšná při žádosti o dotaci na rekonstrukci úpravny vody v Hořicích - Libonicích. Státní fond životního prostředí rozhodl, že projekt podpoří zhruba 50% dotací.

Proměna vybydlené ruiny finišuje. Vzniknou zde čtyři byty

Hořice – Stavební práce na domě pro sociální bydlení v ulici Pod Lipou, který od počátku letošního roku prochází razantní rekonstrukcí, jsou téměř dokončeny.

Anonymní linka pro obyvatele Hořic

Hořice - Město Hořice zřídilo telefonní anonymní linku. Má pomoci lidem před zloději.

Toulky nejen Královédvorskem lákají i do Hořic nebo na Pecku

Hořice - V těchto dnech odstartovala nová turistická hra „Toulky nejen Královédvorskem“, kterou spustilo město Dvůr Králové nad Labem a jejímž cílem je propagovat památky a atraktivní turistické lokality v regionu.

Sochy opouštějí Hořice, stěhují se do krajského města

Hořice - Mezinárodní sochařské sympozium se blíží k závěru. Čtveřice umělců, která téměř celý měsíc sochala svá díla v lomu sv. Josefa se s Českem rozloučí v neděli při představení svých prací na nábřeží v Hradci Králové.

Rozpadlé betonové chodníčky nahradí zámkovkou

Hořice – Radnice využila časovou prodlevu u jiné investiční akce, zapříčiněnou technickými komplikacemi, a firmě Stavo & Sachs Kukleny, zadalo opravu betonových chodníků u věžáků na sídlišti Pod Lipou.

Hořice se stanou městem dětí

Hořice – Dům dětí a mládeže je společně s městem a hospodářskou komoru organizátorem projektu Město dětí 2018. V minulém týdnu se dvě stě dětí z Hořic, Nové Paky a Jičína rekreovalo zdarma (pobyt, doprava, strava, program) v Polsku.

Nová lávka v Hořicích. Užitečná a krásná

Hořice /FOTO/ - Dřevěná lávka, která spojí město Hořice s nedalekými Libonicemi, o víkendu překlenula frekventovanou silnici první třídy u Hořic.

The Legends Rock Fest bavil fanoušky i v sobotu

Hořice /FOTO/ - Druhý festivalový den pod Masarykovou věží samostatnosti přichystal pro tisíce rockerů nabitý program. Atmosféra plná energie pulsovala sedmým ročníkem The Legends Rockfestu až do nočních hodin.

Stop na pětatřicítce u Hořic. O víkendu ji překlene lávka

Hořice - K význačným dominantám města kamene a trubiček přibude nepřehlédnutelná novinka. Frekventovanou silnici I/35 překlene z Hořic do Libonic dřevěná lávka, která tak vytvoří pomyslnou bránu do Podkrkonoší i Českého ráje.

Pod věží to vře! Rockfest je v plném proudu

Hořice /FOTO/ - Kultovní místo u Masarykovy věže samostatnosti se již posedmé stává dějištěm The Legends Rockfestu.

Rockové legendy míří pod věž

Hořice - V pátek se v 15 hodin otevírají brány areálu pod Masarykovou věží samostatnosti, kde se až do sobotní noci můžete těšit na legendární kapely české rockové scény.

Uzavření pětatřicítky. Překlene ji lávka

Hořice – Lávka přes hlavní silnici I/35 se bude klenout už o víkendu.

V lomu u sv. Josefa se sešla skvělá parta sochařů

Hořice /FOTO/ - Z lomu sv. Josefa se od začátku července ozývají sbíjecí kladiva a elektrické brusky. Čtveřice sochařů z různých koutů světa si tu podrobuje dubenecký pískovec k obrazu svému.

Sedmý Rockfest se žene do Hořic

Hořice - The Legends Rockfest vypukne v areálu pod Masarykovou věží samostatnosti v pátek 20. července.

Motorová nafta stále v kurzu

Hořice - V sobotu 14. července přijali policisté oznámení o krádeži motorové nafty, ke které došlo na Hořicku.

Bezpečnost chodců má zajistit nový přechod v Havlíčkově ulici

Hořice – Výstavba chybějícího bezpečného přechodu v ulici Havlíčkova byla zahájena.

Hořice se dočkaly svého food festivalu. Vypukne v pivovaru

Hořice - Nádvoří místního pivovaru v sobotu 14. července přivítá všechny nadšené gurmány, kteří chtějí ochutnat vybrané speciality.

Dánský recept na spokojený život

Hořice - Soubor dvou dánských expozic Hořicím zapůjčilo dánské velvyslanectví v České republice.

The Legends Rockfest: posedmé pod hořickým nebem

Hořice - Letošní The Legends Rockfest již zná svůj časový rozpis a zve i na doprovodné akce. Festivalová dramaturgie vsadila na nejvýraznější jména české tvrdé muziky jako Arakain a Visací zámek, energickou show předvedou Limetal či Dymytry. I letos přijedou někteří pravidelní účinkující – Doga, Harlej, Alkehol, Komunál, Traktor, nově se představí Trautenberk.

Hořice investují do budovy polikliniky

Hořice - Koncem měsíce června proběhla výměna oken na městské budově Poliklinika I. na Husově třídě. Město Hořice se rozhodlo postupně investovat do této budovy a tím zvýšit komfort nejen pacientům, ale také lékařům.

Anežka a Václav opouštějí Česko

Hořice - V pondělí 9. července v dopoledních hodinách opustí areál Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích sochy sv. Václava a sv. Anežky Přemyslovny. Budou dopraveny do severoitalských měst Arco a Solbiate Olona.

Dominanta hořického náměstí je v rukách zkušených restaurátorů

Hořice – Restaurování Mariánského sloupu na náměstí Jiřího z Poděbrad začalo. Odborné záchranné práce na památkově chráněném objektu se týkají soch čtyř světců a dokončeny by měly být do konce října letošního roku.

Sochařská událost s letitou tradicí

Hořice – Dnes oficiálně začíná již 30. ročník Mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích. V jedinečném prostředí lomu sv. Josefa bude letos z místního pískovce tvořit čtveřice umělců: Jana Baka (Česká republika), Aldo Shiroma (Peru), Hitoshi Tanaka (Japonsko) a Odesseas Tosounidis (Řecko).

Lomem sv. Josefa bude znít reggae

Hořice – Třídenní open air festival uprostřed přírody v areálu lomu sv. Josefa láká jako každý rok na spoustu kvalitní hudby od reggae, ska, dancehall až po drumandbass nebo raggajungle.

Rezerva Hořic vyhrála ve Žlunicích a převzala pohár za druhé místo

Žlunice - Poslední utkání jarního kola okresního přeboru mezi Žlunicemi a mužstvem Hořic B proběhlo v přátelském duchu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT