Středa 12. září

A já pořád kdo to tluče…

Výstavy, soutěže, hry, středověké tržiště a řemeslný jarmark řemesel ⋌Valdštej. náměstí
Hračkářský trh na Rynečku a Říše loutek ⋌zámek, Porotní sál
dopoledne i odpoledne Fit aerobic - I. ZŠ Jičín⋌ Žižkovo náměstí
8.30-16.00 Tvůrčí dílny
8.30; 9.30; 10.30 Byl jednou jeden…aneb o Budulínkovi, Perníkové chaloupce a
Červené karkulce - soukromé loutkové divadlo POLI, Hr. Králové LD ⋌Srdíčko, 10 Kč
8.15 Večerníčky O Rumcajsovi⋌ Biograf Český ráj
8.30 Rumcajs - Divadlo Polárka, Brno ⋌Masarykovo div., velký sál, 30 Kč
8.30-16.00 Jarmark s Komedianty na káře ⋌Ryneček
9.00-17.00 Rosteme s knihou aneb Svět knihy dětem ⋌zámek, obřadní síň
9.00-16.00 Malování s pojišťovnou Kooperativa ⋌ Valdštejnovo náměstí
9.00 Rytířské povídání o princi Bajajovi - divadlo Komedianti na káře ⋌ Ryneček
9.00 Advokát nebo zedník? - beseda o volbě povolání s Davidem Železným,
autorem stejnojmenné knihy (pro žáky 9. ročníků) ⋌ Lepařovo gymnázium - aula
9.00; 10.30 O Zubejdě solimánské - Boučkovo loutkové divadlo,⋌ Porotní sál, 10 Kč
9.30; 14.00 Jak krtek vyráběl kalhotky - Střední škola gastronomie a služeb, Nová Paka
⋌Valdštejn.nám, pódium
9.30 Kronikáři - Radek Schovánek ⋌ Lepařovo gymnázium - aula
10.00 Kristýnčina pavučina - setkání s herečkou Hanou Maciuchovou ⋌K-klub
10.00 Mach a Šebestová u Zubejdy, O Šípkové Růžence - Dramatický kroužek
Družináček a Koťata, ZŠ, Jaroměř ⋌ zámek - velké nádvoří
10.00;16.15 Folklór z Rocas do Vouga, Portugalsko ⋌Valdštejn.nám. - pódium
10.30 Studenti studentům - prezentace studentské tvorby Filmové školy Zlín ⋌kino
10.30 Domov pod hradem, Žampach⋌ zámek - velké nádvoří
10.45 SJB + Fórum nezletilců - rapový král a děti ze ZŠ, Praha ⋌Valdštejn.nám. - pódium
11.00 Princ Nebojsa - divadlo Komedianti na káře⋌ Ryneček
11.00; 13.00;15.00 Kula - divadelní představení herců s mentálním postižením, Jičín
⋌zahrada Pod Koštofránkem
13.00;15.00 Kdo s koho - kejklířská show divadla Komedianti na káře⋌ Ryneček
14.00 Tradadadáda dyjadáda trádadá v Cipískově Řáholečku - veselé odpoledne
⋌u rybníku Šibeňák
14.00 Volnočasové aktivity jako příprava na budoucí profesi ⋌zámek - Porotní sál
14.00 Domov pod hradem, Žampach ⋌ zámecký park
16.00 Lucie Seifertová - Český ráj a jeho tajemství - křest knížky⋌ zámek - obřadní síň
16.00 Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Až já budu velká… ⋌Valdštejn.nám. - pódium
17.00 Kronikáři - Radek Schovánek⋌ Knihovna Václava Čtvrtka
17.00 Post-it, Defect, Bludy - rockový koncert ⋌koupaliště Kníže, 80 Kč
17.00 Hajajovské vyprávění o Rumcajsovi ⋌ farská zahrada
18.00 Pohádky u kašny ⋌ zámek - velké nádvoří
19.00 Koncert Boni pueri - chlapecký sbor, Hradec Králové⋌kostel sv. Jakuba, 150 Kč
20.00 Pilgrim Pimple - hudební skupina,Praha ⋌Valdštejn.nám. - pódium
20.00 Gympl - předpremiéra filmu Tomáše Vorla ⋌ Biograf Český ráj, 85 Kč

Dílny a výstavy


st - pá 8.30 - 16.00, so 9.30 - 18.00, ne 9.30 - 15.00, pokud není uvedeno jinak
Dílničky a herna časopisu PASTELKA ⋌ Žižkovo náměstí
Skládanky s Česílkem - Petr Hlava ⋌Žižkovo náměstí
Animace a pixilace - Filmová škola Zlín, středa a čtvrtek ⋌Biograf Český ráj
Sluníčkování - Studentský ateliér AMI, Chrastava ⋌Valdštejnovo náměstí
Řemeslné hrátky nejen z odpadů - Sdružení pro ekologickou výchovu TEREZA⋌park
Devatero tvoření pro nejmenší - Mateřské centrum Kapička, Jičín ⋌zámek - velké nádvoří
Duhové parádění - Helena Stránská ⋌ zámecký park
Drak Kalvác - dílna a prodej knihy autora Františka Řečinského ⋌Valdštejnovo náměstí
Salon Meluzína - kloboučnice Lucie Fraňková ⋌Valdštejnovo náměstí
Tkaní a drhání, tesání z ytongu - Soukromá výtvarná střední škola, Písek ⋌Valdšt. nám.
Linoryt, tisk, vystřihovánky - VOŠ uměleckoprůmyslová, Praha⋌ Valdštejnovo náměstí
Řemeslníci cechu výtvarného, Univerzita J. E. Purkyně, Ústí nad Labem ⋌zámek – arkády
Kresba a modelování z hlíny - SPŠ kamenická a sochařská⋌ Valdštejnovo náměstí
Pekař, cukrář, krejčí - SŠ gastronomie a služeb, Nová Paka ⋌Valdštejnovo náměstí
Truhlařina - ISŠ, Semily, dílna truhlářů, Jičín ⋌Valdštejnovo náměstí
Malovaná zahrádka do dlaně - Střední zahradnická škola, Kopidlno a
Střední odborná škola pedagogická, Nová Paka⋌ zámecký park
Dělání všechny smutky zahání - hudební dílna, Střední odborná škola
pedagogická, Nová Paka, st-pá ⋌ zámek - Porotní sál
Dělání, dělání…aneb pojďme si hrát na řemesla - dramatická dílna,
Střední odborná škola pedagogická, Nová Paka, st-pá ⋌zámecký park
Řemeslo na zámku - ZUŠ, Jičín, st-pá⋌ zámek - malé nádvoří
Korálková dílna - Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Železný Brod, čt
⋌Valdštejnovo náměstí
Dovedeš to? - Petr Heber, so,ne ⋌ Valdštejnovo náměstí
Tancuj, tancuj - Míša Jiterská a Alena Kocourková, st-pá ⋌Žižkovo náměstí
Cukrářská dílna - 8.00-17.00 ⋌ zámek - velké nádvoří
Ukaž, co umíš - od inspirace k realizaci - 8.00 - 17.00 ⋌zámek - galerie
Barevná geometrie - patchwork - Jiřina Rešová, so,ne ⋌Valdštejnovo náměstí
Loutkářská dílna - Pavel Truhlář, so ⋌zámek - malé nádvoří
Dřevěná dílna manželů Lhotákových, sobota ⋌ zámek - malé nádvoří
Alefbet - Baševi, o. s., Jičín, čt a pá 10.00-16.00, so 10.00-13.00⋌ synagoga
12. knihovnická dílna - setkání pracovnic dětských oddělení knihoven z Čech
a Moravy, st-pá ⋌ Knihovna Václava Čtvrtka


Výstavy:

Ukaž, co umíš - stavebnice, kinetické hračky a interaktivní objekty designéra Svatopluka Krále, 8.00-17.00 ⋌zámek - galerie
Interaktivní expozice - včetně herny a loutkového divadla s možností sehrát divadlo ve vlastní režii nebo dle nabízeného scénáře „Kterak se Eliška v arestu octla aneb horký oučinek“⋌ muzeum
Pohádkový svět strašidýlek a skřítků Evy Bouchnerové - výstava barevných ilustrací a loutek z knihy Pohádky dědečka Fábulína⋌ Knihovna Václava Čtvrtka
Hasiči se představují - výstava současné i historické techniky a ukázky záchranářské činnosti HZS Královéhradeckého kraje, Územní odbor Jičín
Požární stanice Jičín, čt,pá 8.00-15.00⋌ Dělnická ulice
Galerie dětské a studentské tvorby ⋌ zámek - Porotní sál
Projekt Obhajoba pastelky ⋌Valdštejnovo náměstí
Zlínský pes - výstava Filmové školy Zlín ⋌ Biograf Český ráj
Jak se žilo v Rumcajsově ševcovně ⋌ ulice Pod Koštofránkem
I umělci jsou řemeslníci ⋌sklepení zámku
Výstava a prodej výrobků chráněných dílen⋌ Valdštejnovo náměstí
Pojďte s námi do cukrárny - sladká výstava, 8.00 - 17.00 ⋌muzeum

Čtvrtek 13. září


Kalamajka mik mik mik, oženil se kominík…


Výstavy, soutěže, hry, středověké tržiště a řemeslný jarmark - ukázky tradičních řemesel ⋌Valdštejnovo náměstí
Hračkářský trh ⋌ na Rynečku
Říše loutek ⋌zámek Porotní sál
8.30-16.00 Tvůrčí dílny
8.30; 9.30; 11.00 Kašpárek na Skalním hradě - Boučkovo loutkové divadlo, Jaroměř
⋌LD Srdíčko, 10 Kč
8.30-16.00 Jarmark s Komedianty na káře ⋌na Rynečku
9.00-17.00 Rosteme s knihou aneb Svět knihy dětem - 6. ročník prodejní knižní výstavy
⋌zámek - obřadní síň
9.00 Rytířské povídání o princi Bajajovi - divadlo Komedianti na káře ⋌na Rynečku
9.00 Jak krtek vyráběl kalhotky - Střední škola gastronomie a služeb, Nová Paka
⋌Valdštejn.nám. - pódium
10.00;14.00 Blaničtí rytíři - Divadlo v pytli, Hrob u Teplic ⋌ zámecký park
10.00 Písmenka na polštář - divadlo Tramtárie, Olomouc ⋌ K-klub, 25 Kč
10.00; 15.15 Červená karkulka - hudební operka Z. Svěráka a J. Uhlíře, pěvecký sbor
Corvus Corone, ZŠ Bernartice⋌ Valdštejn.nám. - pódium
10.00;14.00;15.00 Mažoretky - Lomnice nad Popelkou⋌ Žižkovo náměstí
10.20 Příjezd Pohádkového parního expresu z Prahy
odjezd z Jičína v 16.30 ⋌nádraží ČD
10.30 O skřítku Stulíkovi - ZŠ Kopidlno⋌ zámek - velké nádvoří
11.00 Bavíme se s Českým rozhlasem ⋌ Valdštejn.nám. - pódium
11.00 Princ Nebojsa - divadlo Komedianti na káře ⋌na Rynečku
11.00 Řemeslo má zlaté dno - soutěžní galašou, moderují Tereza Krásenská a
Michal Malátný ⋌ Masarykovo div. - velký sál
11.00 Domov pod hradem, Žampach ⋌zámek - velké nádvoří
14.00-16.00 Pomalu, jinak, ale s vámi - tvořivé a hravé odpoledne s o.s. APROPO
⋌Knihovna Václava Čtvrtka
14.00 Baby Star Hip Hop Dance - ZŠ Na Balabence, Praha ⋌Valdštejn.nám. - pódium
14.00 Domov pod hradem, Žampach⋌ zámecký park
14.30 Rádio Magic ⋌Žižkovo náměstí
14.45 Bělásek - pěvecký soubor, Praha ⋌ Valdštejn.nám. - pódium
15.00 Kdo s koho - kejklířská show divadla Komedianti na kář⋌ na Rynečku
16.00 Destiny - taneční skupina, Jičín ⋌ Valdštejn.nám. - pódium
16.30 Studenti studentům - prezentace studentské tvorby Filmové školy Zlín
⋌Biograf Český ráj
17.00 Hajajovské vyprávění o Rumcajsovi ⋌ farská zahrada
18.00 Pohádky u kašny - autorské čtení členů Literárního spolku při Knihovně
Václava Čtvrtka ⋌zámek - velké nádvoří
18.00 Devatero řemesel - Fidle a soubor Špalíček, ZUŠ Lomnice nad Popelkou
⋌zámek - Porotní sál
19.00 Český rozhlas 2 - Praha živě vysílá pořad Domino ⋌ Valdštejn.nám. - pódium
19.30 Koncert Hany Hegerové⋌ Masarykovo div. - velký sál
20.00 Vaťák - Kabát revival ⋌Valdštejn.nám. - pódium