Jičín byl už od rána doslova zahlcen návštěvníky. Program dvacátého jubilejního festivalu Jičín – město pohádky vrcholil. Přinesl zábavu a poučení dětem, rodičům i prarodičům.

„Věřím, že jsme se trefili s programovou nabídkou všem. Děti si užily tvořivých dílen, muzicírování, divadla. Doufám, že i rodiče byli spokojeni s volbou večerních pořadů,“ říká výkonná ředitelka festivalu Lída Tmějová a prozrazuje nám jednu perličku, která se stala během natáčení České televize. Autoři pořadu si vybrali skupinku dětí, se kterou procházeli městem.

Při té příležitosti se ptali kluků a holčiček, co se jim v Jičíně nejvíce líbí. Jeden klučina reagoval okamžitě: Kaufland a Tesco. Ale vraťme se na přeplněné sobotní Valdštejnovo náměstí, kam přijela zazpívat i Eva Pilarová a Miro Šmajda.

Fanynky zde málem ušlapaly dívčí skupinu 5 Angeels (museli tu zasahovat městští strážníci) a moderátor téměř nestačil oznamovat ztráty dětí či rodičů. A ani ohňostroj tentokrát neukončil „mravenčení“ v centru. Ještě dlouho se tu muzicírovalo.

Také neděle pohladila návštěvníky festivalu hřejivými slunečními paprsky. Byla poctou Josefu Štefanu Kubínovi. Lidí bylo moc, zábavy bylo hodně a přišel i konec. Město už zase spravuje starosta Martin Puš.