V Masarykově divadle moderoval Václav Žmolík Úsměvný večer k jubileu festivalu. Hostem pořadu byl režisér Václav Vorlíček, který natočil spoustu pohádek a známých filmů.

 Jmenujme například Tři oříšky pro Popelku, nezapomenutelnou Arabelu, snímek Dívka na koštěti, filmy Pane, vy jste vdova. Václav Vorlíček vysvětlil posluchačům, proč se jeho tvorbu prolíná černý humor, popovídal o spolupráci s Milošem Macourkem, který se jednou rozčílil a rozkopl dvířka sekretáře. Úsměvné na celé záležitosti bylo, že nakonec nemohl vyprostit nohu a kamarád Vorlíček ho musel vyřezat! Přiblížil některé počítačové triky a prozradil, že příští rok se můžeme těšit na pokračování Dívky na koštěti. Této komedii bude v roce 2011 právě čtyřicet let.

Pohádkový občan

Vyprávění šarmantního Václava Vorlíčka završili Rumcajs s Mankou, kteří předali režisérovi dřevěný certifikát, jenž ho opravňuje pyšnit se titulem Čestný občan pohádkového města Jičína. Gratulujeme! V té době už vyrazil průvod se světýlky k Milohlídce, kde byly vypuštěny lucerny přání. Jedno přáníčko muselo být moc veliké, neboť lucernička se vznesla a dlouho zářila nad městem. Superstarci to pěkně rozjeli na náměstí Svobody, zpívalo se tu do dvaadvaceti hodin.

 Páteční den, a hurá! Neprší. Čtvrtý pohádkový den patří Janu Werichovi a jeho Fimfáru. Výstavu k pohádce si můžete prohlédnout v galerii u obřadní síně zámku. Na Matějkově cvičišti holdovali už od rána školáci i předškoláci tanci a pohybu.

 Zaplněné hlediště před pódiem na náměstí s napětím sledovalo hudební pohádku pěveckého sboru Gutta z Dýšiny u Plzně.

 Jezuitskou kolej rozhýbaly známé písničky z pohádek. Děti se rozjely při tanci podle předlohy i při volné diskotéce. Na rynečku se přízni malých diváků těšilo Pohádkové hádání a malování SOŠPG a Gymnázia z Nové Paky. Poznat, o kterou pohádku se v předváděné scénce jedná, a zodpovědět záludné otázky nedělalo problémy nikomu z přihlížejících. Iva Kovářová, Šárka Jebavá