Na podzim letošního roku pořad vstoupil do svého pátého ročníku. V Bělohradě dobře známý Mirek Ošanec uvede v sále lázní jeho dvacáté deváté pokračování, do kterého pozval další vynikající interprety. Pořad se natáčí a záznam se vysílá na radiu Folk. V pořadu vystoupí Žalozpěv a Madalen.

Kapela Žalozpěv vznikla na podzim roku 2009. Hraje výhradně folkovou hudbu z vlastní dílny, ve složení: Jiří Nohel – kytara, zpěv (hudba a texty písní), Markéta Štouračová – příčná flétna, zpěv, Aleš Tomek – housle, zpěv, Petr Novotný – bezpražcová baskytara, zpěv.

Vznik skupiny Madalen se datuje od února roku 1992, kdy se kapela (ve složení Honza Štaigl-kytara, Honza Šebesta-12-kytara, Kamila Drtilová-zpěv a Standa Benedikt-kontrabas) zúčastnila soutěžní přehlídky Prameny ve Šternberku. U zrodu skupiny ale stáli Honza Štaigl, který dodnes plní roli kapelníka, a kytarista Honza Šebesta. Tito Honzové se kdysi v létě 1991 setkali na vandru v Toulovcových Maštalích u Skutče.

Dnešní složení kapely:
Honza Štaigl – kapelník – kytara, mandolína, zpěv, Jana Gieselová – zpěv, rytmika, Věra Štaiglová – zpěv, kytara, rytmika, Káťa Vepřková – zpěv, kytara, rytmika, Pavel Majkl – kontrabas.