Její tvorbu charakterizuje jemná poetika a měkká barevnost. Vernisáž uvedla Irena Škodová, manželka již zesnulého libáňského malíře Františka Škody, u kterého Hnyková po tři roky získávala cenné výtvarné zkušenosti.

„Chodili jsme především malovat do plenéru. To bylo jeho učení. Jednou jsme se zastavili u takové strouhy. František ji během chvíle dokázal přenést na skicák v podobě nádherného potůčku,“ vzpomíná malířka.

Zazněly také tři skladby v podání houslistky Marie Hnykové a Martina Klekara, který zahrál na klarinet. Výstava potrvá do konce března.

Eva Hnyková (1950) se narodila v Nové Pace.Tvoří ve svém ateliéru ve Vrchlabí, ale ráda zajíždí také do jižních Čech a do Jeseníků. Výtvarné činnosti se začala věnovat už v mládí, pod vlivem svého strýce malíře Ferdinanda Taslera. Později byla soukromou žačkou malíře Františka Škody z Libáně. Od roku 1991 se věnuje malbě profesionálně. Vedle rozměrných detailů krajiny, tvoří také cykly obrazů s figurální tématikou. V poslední době její tvorba směřuje do duchovní oblasti. V obrazech se objevují prvky propojující přírodu a duši člověka.