Návštěvníci si prohlédnou tvorbu známého regionálního výtvarníka a grafika. Muzeum pořádá tuto výstavu jako připomínku jeho 75. narozenin. Vernisáž se koná ve čtvrtek 16. ledna v 16.30 hodin. Výstava bude instalována v zámecké galerii a potrvá do 16. února, kdy se uskuteční beseda s autorem spolu s dražbou volných grafik. Zámecká galerie tak přivítá nový rok výstavou toho nejlepšího z díla všestranného umělce.

Zdeněk Šindlar absolvoval v roce 1963 Fakultu architektury na Českém vysokém učení technickém v Praze. O rok později pokračoval postgraduálem na Akademii výtvarných umění a v tomto roce byl také přijat do Svazu českých výtvarných umělců. Během pětileté studijní praxe ve Velké Británii působil jako asistent hlavního architekta města Londýn, kde pracoval převážně na projektech nových satelitních měst na severu Anglie.

Ilustroval také pro velké množství časopisů a deníků, například Ahoj, Květy, Lidová demokracie, Mladý svět, Mladá fronta, Večerní Praha a zahraniční tisky.
Autor navštívil mnoho míst v zahraničí a jejich atmosféru se snažil zachytit ve svých obrazech a kresbách.

Díla Zdeňka Šindlara nepředstavují však jen místa vzdálená mnoho kilometrů, ale také ta, která lze vídat každý den v Jičíně. ⋌(zr)