Jejich kolegové ze ZUŠ v Nové Pace se před publikum postaví o den později, tedy ve středu 29. května, v 17 hodin v Hotelu Centrál. Vstupné dobrovolné.

Hejbněte kostrou se Sokolem

Tělocvičná jednota Sokol Ostroměř pořádá v úterý od 16 hodin v sokolovně a přilehlém areálu akci nejen pro sokolíky, ale i pro širokou veřejnost s názvem Sokolení. Pro děti a jejich rodiče jsou připraveny zábavné soutěže a hry. Na závěr bude i opékání buřtů. Občerstvení zajištěno.

Legendární komedie Světáci zavítá do Nové Paky

Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze. V zářivém, velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Po dramatickém zážitku v grilbaru Diplomat, kde způsobí požár, se rozhodnou vzdělat v oblasti společenského chování. Doufají, že si napříště v takovém „lepším podniku“ zaslouží, jako opravdoví světáci, společnost dam na úrovni. Odevzdají se do rukou zkušeného vychovatele, emeritního profesora tance a společenské výchovy. Jak tohle dopadne? Adaptaci známé hudební komedie Světáci v podání herců Divadelní společnosti Háta uvidíte v MKS Nová Paka v úterý od 19 hodin.

Dramaťáci sobě a pro vás, tři příběhy v jeden večer

Tradice ochotnického divadla je v Jičíně velmi dlouhá, momentálně jeho prapor nesou členové dramatických souborů v K-klubu. Členové straších dramatických kroužků si připravili tři příběhy zdramatizované podle literárních předloh – Vážné podezření, Jak napálit zloděje, Říkali mi Leni. Malý divadelní maraton vypukne ve velkém sále K-klubu přímo na jičínském náměstí ve středu v 16 hodin.