Jak hned v úvodu připomněla moderátorka Lucie Borhyová, v této soutěži se nehledá „ramínko na šaty", ale osobnost a šarm.

Miss Junior je jedinou soutěží v České republice, která cílí svou pozornost na dívky ze všech krajů. Klání se otevřeně staví proti bulimii a anorexii, přihlášení dívek není podmíněno výškou, váhou ani tělesnými rozměry.

V porotě zasedly známé osobnosti. Kromě režiséra Filipa Renče a herce Tomáše Matonohy například fotograf Jakub Ludvík, zpěvačka Kamila Nývltová, herečky Kristýna Janáčková a Vendula Křížová, představitel Vikiho Cabadaje Jan Antonín Duchoslav nebo úspěšné držitelky titulů Česká Miss z různých ročníků: Tereza Chlebovská, Lucie Kovandová, Jitka Válková a Eliška Bučková. Během několikadenního soustředění dívky absolvovaly semináře, přednášky dietologa, zúčastnily se workshopu s herečkou Miluší Bittnerovou a cvičily aerobic s Hankou Kynychovou. Součástí jejich pobytu v Krkonoších byly i výlety. Například si vyjely lanovkou na Pláně ve svatém Petru.

Miss Junior ČR se stala patnáctiletá Sarah Karolyiová z Holýšova, nejmladší účastnice. Zabodovala půvabem, ladností a dokonalou postavou. „Byly nějaké slzičky. Nečekala jsem to, ale jsem šťastná," prozradila půvabná brunetka.

Sarah se při výšce 170 cm pyšní mírami 83 – 63 – 93 a ve světě modelingu při svém nízkém věku není žádným nováčkem. „Věnuji se mu od dvanácti let. Mám za sebou nějaké focení a přehlídky a byla jsem na dvou soutěžích krásy. V Dívce roku jsem skončila na druhém místě," upřesnila vítězka z Holýšova. Již rok má přítele Petra, který ji v úsilí podporuje, a tak se Sarah o vztah nebojí.

O poznání lehčí cestu k vítězství měla Miss Junior Slovenské republiky. Ve finále byly pouze dvě. „Jedna z holek mi říkala, že nevadí, když nevyhraje, protože bude stejně na Slovensku kdyžtak říkat, že skončila druhá," prozradila se smíchem ambasadorka soutěže herečka Miluše Bittnerová. Nejkrásnější slovenskou juniorkou se stala Skarleta Mogonyiová z Dunajské Stredy. Osmnáctiletá studentka gymnázia měří 169 cm a její míry jsou 92 – 59 – 90. „Jsem šťastná, ale i smutná. Nemohla tady být moje rodina. Je to moc daleko a měla pracovní povinnosti," řekla pocity a vítězství pak slavila s ostatními finalistkami.

Soustředění mělo 
i tři zranění

Herečka Miluše Bittnerová, ambasadorka soutěže Miss Junior je ráda, že má finále za sebou. „Nebyla jsem jen tváří, i když to tak původně být mělo. Nakonec jsem byla vlastně režisérka, scénáristka, pečovatelka. Cvičila jsem s holkami jejich volné disciplíny, učila je mluvit, vystupovat. Bylo to hodně náročné. Během soustředění jsme tu navíc měli tři zranění, takže jsme skončili v nemocnici ve Vrchlabí. Lékaři už se divili, co s holkami děláme. Jedna si vymkla kotník, druhá měla problém se šlachou a třetí si také zranila nohu. Nakonec jsme to zvládli a dopadlo to výborně," prozradila Libuše Vojtková, která měla na starosti choreografii.

V soutěži hlasy věnovali dívkám i internetoví příznivci. Titul Miss Junior Internet díky nim získala Frederika Antalová.

Titul Miss Junior Sympatii zase určovali lidé, kteří se během soustředění dívkám v Krkonoších věnovali. Jejich volba padla na Lucii Čižmárovou.