Nabídky bude možné využít vždy ve čtvrtek, pátek, sobotu a pondělí v 11 a 15 hodin, sraz je před městským informačním centrem. „Předem objednaným skupinám můžeme vyhovět i v jiné dny, výklad také přizpůsobujeme struktuře návštěvníků, záleží na tom, zda přijdou rodiny s dětmi nebo badatelská skupina,“ vysvětluje pracovnice muzea Jana Kořínková.
Milovníky památek budou provázet studentky Lepařova gymnázia podle textu, který připravil ředitel muzea Jaromír Gottlieb. Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 korun.

Trasy

Okruh začíná na Valdštejnově náměstí, odkud se nabízí pohled na Vadštejnský zámek, průvodkyně ujasní vztahy stavby k uliční síti, k dominantnímu chrámu sv. Jakuba, přiblíží historii, renesanční i barokní podloubí. Návštěvníky exkurze zavede na arkádové nádvoří, opomenuty nebudou ani megalomanské plány Valdštejna.
Spojovací krček nasměruje zájemce k expozici věnované Radku Pilařovi, v prostorách, které užívá muzeum, zhlédnou Valdštejnovu místnost, konferenční salónek, dále pokračují do oratoře, na velké nádvoří, do Porotního sálu a také do renesančních sklepů, kde budou seznámeni s příběhem Elišky Kateřiny.