Byl poničený, ale nakonec se ho podařilo opravit, hlavně díky dřívějším dotacím. Poté už jen zbývalo najít pro něj to správné využití. A umění sem, do takto krásné historické budovy, určitě patří a je tím nejlepším využitím.

Lidé, kteří v polovině dubna zavítali na zámek Sloupno u Nového Bydžova byli svědky výjimečné události. Internetová galerie International Art Gallery tu totiž v nově zrekonstruovaných prostorách otevřela svou vůbec první stálou výstavní síň. Návštěvníci tu na jednom místě najdou širokou paletu osobitých uměleckých děl, technik i směrů. Výstavy se budou na zámku konat v pravidelných měsíčních intervalech až do konce listopadu. Výběr umělců není úplně náhodný. Byli vybráni a namixováni umělci tak, aby si vybrali všichni návštěvníci právě to, co se jim líbí, co je zajímá, co je osloví.

Cesta od internetové galerie k té kamenné ale nebyla snadná. A přesto, že Sloupno právě neleží na těch nejfrekventovanějších místech, tak si sem tu cestu najdou všichni ti, kteří si chtějí některé unikátní originální dílo koupit do své soukromé sbírky – domů, do kanceláří, do společenských prostor restaurací, prezentačních míst či kongresových sálů.

Zde mohou vystavovat všichni umělci bez rozdílu – profesionální nebo amatérští. Důležité je jen to, aby věděli co chtějí. Vystavovat? Prezentovat se? Prodat? Otevřené dveře jsou všem. Výstavy jsou zahajovány vernisáží vždy první sobotu daného měsíce od 18 hodin v prvním patře zámku. Přijeďte se pokochat nádhernými díly i vy a zavítejte do Galerie umění na zámek Sloupno u Nového Bydžova. V sobotu 6. července byla otevřena nová výstava, která představuje 16 vystavujících umělců z Čech, Moravy a Slovenska. Můžete zhlédnout více než 650 uměleckých děl různých žánrů a směrů na jednom místě.

Vámi vybrané dílo si můžete i okamžitě zakoupit a odvézt.

Tato expozice potrvá do konce července a otevřeno bude o víkendech od 13.00 do 18 hodin. Návštěvu skupin mimo otevírací dobu je možné domluvit předem na tel.: 734 230 222.

Více aktuálních informací na: www.galeriesloupno.cz