Vychází z klasické techniky paličkování, kterou přetváří k novému modernímu výrazu, do obrazového rámu. Převažují drobnější komorní kompozice s použitím jiného materiálu, jako je růženín či peříčko.

Paličkované obrázky výtvarnice Křižkové jsou podřízeny výtvarným i řemeslným zákonitostem, tvůrčí myšlence (převzetí i z malby květin) a svému vnitřnímu řádu. Jejich konečný vzhled dotváří autorka přímo v procesu své tvorby. Uplatňuje tak svým specifickým způsobem techniku paličkování a využívá ji k modernímu výrazu v bytové kultuře.

Krajkoví a dřevo

Petr Heber pak doplňuje jemnou něžnou krásu několika objekty, hrubě opracovaným dřevem či řetězem, jehož funkce již dávno zanikla, ale je přetvořen v něco, co může dále sloužit v interiéru jako zajímavý prvek. Podle ohlasů návštěvníků je výstava vydařená.

Petr Heber se nyní chystá do zahraničí. Po třech letech je znovu jičínský výtvarník pozván do galerie ART ROOMI do německého Düsseldorfu.

Na třicet objektů z kovu a dřeva bylo vybráno německou stranou přímo v Heberově galerii, ateliéru a zahradním atriu.

Vernisáž se uskuteční 29. srpna v 18 hodin za přítomnosti autora. Výstava potrvá do 25. září.

Petr Heber pak již ve čtrtek 3. září otevře svoji výstavu v jilemnické galerii V kotelně, kterou před desti lety zařizoval a uvedl ji od života.

Najdete ji v kulturním domě JILM a až do konce září zde spatříte nejen kovové a dřevěné Heberovy objekty, ale i květinová zátiší jeho dcery Patricie.