A když budeme pěkně v teplíčku, mohli bychom využít nabídky knihoven. Na Březen – měsíc čtenářů se totiž knihovnice důkladně nachystaly a své zkušenosti a poznatky si předávaly při společné snídani v jičínské knihovně. Čtenářům se snaží nabídnout jen to nejlepší a na druhé straně v nich podporovat lásku ke knihám a klíčící zárodky čtenářské vášně aktivovat i u malých knihomolů.

Březen – měsíc čtenářů (BMČ) vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a svými aktivitami se k němu každoročně hlásí více než 400 aktivních veřejných knihoven z celého Česka! „Knihovny Jičínska nejsou výjimkou. Připravily mnoho zajímavých akcí pro své stálé čtenáře i pro náhodné návštěvníky. Budou to besedy, přednášky, soutěže, tvořivé dílny, kurzy, literární kvízy a další. Celý, pro knihovny sváteční měsíc zakončí 31. března Noc s Andersenem," uvedla schůzku knihovnic ředitelka Jana Benešová z Jičína.

Přítomné pozvala mimo jiné na besedu s novinářem, dramatikem a spisovatelem Karlem Hvížďalou, se spisovatelkou Renátou Fučíkovou a Josefem Krčkem, a na seminář o bylinkách. To je jen zlomek ze zajímavého březnového kaleidoskopu, který je lákavý pro malé i velké. V Sobotce si během března připomenou přednáškou prom. historika Karola Bílka dvousté výročí založení lékárny a celkový vývoj zdejšího zdravotnictví.

V Kopidlně pozvou do knihovny místostarostu města, aby se podrobil výslechu zdejších školáků. S knihovnicemi se ocitnete i za hranicemi všedních dnů, podíváte se prostřednictvím přednášek do Číny, na Island, do Severního Irska, Velké Británie. A tak hurá do knihoven!