Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek. V neděli každou hodinu v zámeckých komnatách během pohádkové prohlídky prožijete příběh princezny, který možná dobře znáte. Poslední prohlídka s princeznou začíná v 16 hodin.

Netradiční pojetí prohlídky zámku bude příjemným zpestřením.

Zároveň si od 5. října každou sobotu a neděli v přízemí středověkého hotelu v Dětenicích můžete prohlédnout novou výstavu čertů a útrpného práva. Otevřeno je každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Viděli jste už někdy pravého čerta? Všemožné spisy je za ta léta popisují i zobrazují různě a jen sám čert ví, který z těch popisů je ten pravý. Představa lidská je nevyčerpatelná a co teprve ta pekelná?

Přijďte navštívit pekelná muka v Dětenicích. Uvidíte různé podoby čertů, ďáblů i padlých andělů, mučicí nástroje a techniky smrtelníků.
Celoročně každou sobotu od 10 do 17 hodin se lze zúčastnit v zámeckých komnatách netradiční prohlídky v doprovodu čarodějnice. Za světla plápolajících svíček ježibaba Žizelda barvitě a po svém povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo.

Zámek Dětenice s krásnou červenou fasádou se nachází na samém okraji Českého ráje nedaleko Libáně. Hned vedle zámku stojí středověká krčma, která věrně kopíruje zvyky své doby, a pivovar.
Více a foto: www.detenice.cz