Pořadatelem byl opět místní Sbor dobrovolných hasičů v čele s panem Liborem Vaňkem za vydatné podpory rodinných příslušníků, několika místních nadšenců a chalupářů.

Spolupracovalo Město Libáň a poděkování patří i několika sponzorům, s jejichž přispěním mohla být tato akce, které se letos zúčastnil rekordní počet dětí – 170!, uskutečněna. Připočteme-li doprovod dospělých a množství diváků, je zřejmé, že o nabídnutý program byl velký zájem. Bylo se na co dívat a hlavně děti si své odpoledne určitě s chutí a nadšením užívaly. Pořadatelé pro ně připravili mnoho soutěží a dalších aktivit, které si mohly vyzkoušet děti velké i ty nejmenší, odvážné i bázlivější. Vše bylo přizpůsobeno stylu Divokého západu včetně oblečení pořadatelů a indiánského líčení, nechyběla indiánská vesnice s pravými tee – pee (týpí), její obyvatelé v čele s náčelníkem a šamanem, okružní jízda dostavníkem, samozřejmě i možnost rozmanitého občerstvení.

Všechny děti byly nakonec odměněny hodnotným dárkem. Kdo měl zájem, mohl si zakoupit knížku „Stulík a Silenka“ spisovatelky paní Ilony Pluhařové, která zájemcům knížku ochotně podepsala. Zpestřením programu bylo několikeré vystoupení malých a větších mažoretek z Kopidlna pod vedením paní Evy Chaloupské, ale také humorné vystoupení odrostlejších „mažoretek“ – Dračic z Bukvice. Nápaditost a provedení všech vystoupení oceňovali přítomní diváci vždy bouřlivým potleskem. Program moderovala velice vtipně a pohotově slečna Katka Hronová, o hudební doprovod se postaral D. J. Michal, který vytvořil nápaditou zvukovou kulisu celému odpoledni.

Uznání, obdiv a díky si zaslouží všichni, kdo se podíleli na přípravě a zdárném průběhu celé akce a můžeme si jen přát, aby jim jejich nadšení a obětavost vydržely i do dalších let a aby dál přinášely dětem i dospělým potěšení a zábavu.

(chaj)