O zdravé výživě v uspěchané době

Margit Slimáková je specialistka na zdravotní prevenci a výživu, autorka Velmi osobní knihy o zdraví. Ve čtvrtek od 18 hodin se na besedě v novopackém kině dozvíte jak zvládat jídlo, kariéru, rodinu, péči o sebe, kritiku, věk a třeba i chuť na čokoládu.

Tenerife o Vánocích

Koho by napadlo vydat se na Vánoce na 10 dní na pěší cestu po Kanárském ostrově Tenerife s batohem, karimatkou a spacákem? Ne každý chce zkrátka trávit konec roku sledováním pohádek a konzumováním cukroví. O své zážitky a dobrodružství se během zábavné diashow v jičínském K-klubu ve čtvrtek od 17.30 hodin podělí Tomáš Elstner. Vstupné 100 korun.

Politik Mečiar

Po pádu komunistického režimu se do konkurzu na ministra vnitra přihlásil do té doby neznámý právník z maloměsta – Vladimír Mečiar. Dokumentární snímek režisérky Terezy Nvotové sleduje bývalého slovenského politika a jeho dopad na slovenskou společnost. Snímek nepojednává jen o jedné etapě slovenských dějin. Popisuje archetyp politika, který se objevuje po celém světě. Promítání s následnou diskuzí začíná ve čtvrtek v 19 hodin v prostorách jičínského zámku.