I když její tvorba není zaměřena výhradně na klasickou techniku olejo malby, ale zahrnuje také lavírované kresby, akvarely a kombinované techniky, tentokrát vystavuje především oleje žánrově zaměřené na naše i cizí krajiny a zátiší. Její největší doménou jsou však kytice, zářící různobarevnou paletou barev a tvarů. Většina krajin je motivována Podkrkonoším, ale nechybí ani obrazy ze zahraničních cest, především z Norska, Francie a Itálie.

Podobně jako většina současných novopackých výtvarníků získávala Eva Šinkmanová své první profesní zkušenosti od vynikajícího malíře a učitele Jana Pavlovce. Nejprve začala sama z touhy zobrazit krajinu a její proměnlivé nálady tvořit pastely. Až poté přišly na řadu oleje. Později se také stala členkou Spolku podkrkonošských malířů. Lomnická kulturní veřejnost již měla možnost se s tvorbou jednoho z členů tohoto spolku setkat. V roce 2004 zde proběhla úspěšná výstava výtvarníka Vlastimila Mužíčka. Své další zkušenosti získala autorka převážně na víkendových, ale i týdenních plenérech novopackých malířů.

Slavnostní vernisáž výstavy obrazů doplněných o keramiku proběhla včera dopoledne ve vstupní hale muzea.Úvodní slovo pronesl Jan Luštinec, spirituály zazpívala Lydie Halamová za doprovodu Marie Čančíkové. Výstavu Evy Šinkmanové, přístupnou ve dnech úterý až sobota od 9 do 16 hodin, v neděli od 9 do 12 hodin, si můžete v Městském muzeu a galerii Lomnice nad Popelkou prohlédnout až do 24. března 2009.