Jazz Q je jazz rocková a art rocková skupina spojená především se jmény dvou hlavních zakladatelů, významných skladatelů Martina Kratochvíla a skara Petra. Počátkem 70. let 20. století skupina vydala společně s Blue Effectem Radima Hladíka své první album Coniunctio. Jednalo se o elektrofonickou hudbu s pevnou rytmickou strukturou, která se v době právě probíhající normalizace stala průkopnickým počinem a jedním ze symbolů tehdejší hudební avantgardy. Prestižní hudební agentura Selectadisk zařadila desku Elegie skupiny Jazz Q na osmé místo z dvaceti alb, které nejvýznamněji ovlivnily progresivní rock minulého století.

Spolu s Jazz Q vystoupí i Oskar Petr, zakladající člen skupiny Marsyas, a autor několika českých hitů který mimo jiné složil hudbu k písni Medvídek od skupiny Lucie, písni Hříšná těla, Křídla, Motýli Anety Langerové a písni Zmrzlinář, kterou si vzal režisér Jan Hřebejk jako titulní skladbu do svého fi lmu Pupendo.

Jak můžete vyhrát vstupenky?

Napište, jak se jmenovalo první společné album kapely Jazz Q a Blue Effect?
Ze správných odpovědí vylosujeme výherce, který získá 2 vstupenky na koncert Oskara Petra & Jazz Q Martina Kratochvíla, který se koná dne 6. 12.
2013 v Nové Pace, v restauraci Novopacké sklepy.

Odpověď zasílejte na e-mail michal.macek@denik.cz do 4. 12. 2013 do 12:00 hodin.