Hudební uskupení vzniklo počátkem osmdesátých let na pražské DAMU, kdy se zde potkali studenti herectví Bára Hrzánová, Pavel Anděl a další a nechali se inspirovat latinskoamerickými rytmy, hudebním stylem skupin Nerez a Marsyas i moderním českým folkem vůbec. Autorkou textů písní je převážně Bára Hrzánová, až na pár zhudebněných básniček Lorkových, Morgensternových, Březinových či Tolkienových. Hudební aranžmá je vesměs kolektivní prací. Členové skupiny Condurango se dnes umělecky realizují mimo hudební oblast (mezi členy najdeme herce, hráče symfonického orchestru i architekta), ale kapela přetrvává a má na svém kontě také album nazvané Live in Viola (2005).

Současnou tvář kapely, rozvíjející dále oblíbenou a nevyčerpatelnou latinskoamerickou orientaci, tvoří sestava z počátku 90. let ve složení Vladimír Kosík – kytara, Ivo Novák – kytara, Míla Šikola – violoncello a Bára Hrzánová – zpěv, perkuse. A právě její výrazný hlasový projev je pro zvuk kapely charakteristický. Vstupenky je možné zakoupit kdykoli na baru restaurace nebo rezervovat na čísle 493 722 872.

Chtěli byste se zúčastnit koncertu? Stačí odpovědět na soutěžní otázku a vyhrát jednu ze čtyř volných vstupenek. Otázka zní: Ve kterém českém filmu se Bára rolí retardované Johanky poprvé proslavila?

Své odpovědi na soutěžní otázku zasílejte na e-mailovou adresu michal.macek@denik.cz nebo na adresu Jičínský deník, Husova 48, 506 01 Jičín, a to do středy 19. června do 12 hodin. Uveďte své jméno, příjmení, bydliště a telefonní kontakt.