Čekal ho bohatý program plný exotických tanců v provedení orientálních tanečnic.

V novém útulném sále kolonády bylo úplně plno. Přišlo téměř 200 diváků, kteří mohli obdivovat vystoupení skupin či jednotlivých tanečnic. Program začínal v 17 hodin a atmosféru orientu dokreslovaly pestrobarevné šaty, šátky a různé cinkrlaté doplňky. Celým večerem nás provázel sympatický moderátor Tomáš Sychra.

Jedno vystoupení pod exotickým názvem střídalo druhé: skupina Malika například předvedla egyptský tanec raks sharki, skupina Afrah zatačila na skladbu Harramt Ahhibak, Khattya nás zaujala folklórním tancem z Perského zálivu khaleegy, skupina Sahar předvedla velice veselý tanec iskanderani. Člověk se nechal snadno unést rytmem orientální hudby k doprovodnému potlesku. Během celého programu jsme viděli celkem 23 orientálních tanců, které předvedlo dohromady 48 tanečnic, přičemž nejmladší bylo 7 let.

Úspěchy tanečnic
Nutno dodat, že místní taneční skupiny se svými vystoupeními slaví úspěchy. Dvorská skupina Malika pod vedením lektorky Khattyi se například minulý víkend umístila na druhém místě v Náchodě na soutěži Hvězda Orientu. Mně se moc líbilo vystoupení jak této skupiny, tak například sólové vystoupení Míšy Sacherové, která představila tanec ulice shaabi. Z vystoupení dospělých tanečnic všechny určitě strhly Sahar a Tina Ahmed, které jsou obě profesionálními tanečnicemi a lektorkami.

Hlavní organizátorka akce Khattya (Kateřina Krupková) nevystupovala Pod Zvičinou poprvé, účastnila se už i předchozích akcí, které pořádala majitelka hotelu Nancy Engelen, a jistě se tam se svým programem vzhledem k ohlasu publika opět brzy vrátí. Lesku vystoupení přispělo možná i to, že ho natáčela Česká televize Ostrava, která v tu dobu točila pořad s holandskými majiteli hotelu. Atmosféra byla prostě báječná. To, že výhled z kolonády na Krkonoše nebyl tentokrát ideální, nikomu nevadilo, protože tanečnice na sebe stejně strhly veškerou pozornost.⋌Silvie Pýchová