Prodloužené víkendy jsou programem určeným jak pro místní občany, tak pro turisty. Idea spočívá v představování jičínských pamětihodností v poněkud netradičním duchu. Počínaje tímto čtvrtkem budou konce týdnů ve znamení kulturních aktivit v zajímavých jičínských lokalitách. Program poběží až do září, kdy na Prodloužené víkendy naváže festival Jičín – město pohádky.

Pouliční hudebničení v Jičíně.„Vracíme se tím do stavu před patnácti lety, kdy k pohádkovému festivalu byly připojeny i další kulturní akce," zhodnotil místostarosta Vlastislav Matucha.
„Rozhodli jsme se, že budeme s Prodlouženými víkendy letos pokračovat. Každý den bude program zaměřen na jinou část města," uvedla pracovnice odboru kultury a cestovního ruchu Alena Stillerová.

Každý den jinde
Podívejme se na koncept detailněji. Čtvrtky se budou koncentrovat na Valdštejnskou lodžii, pátky na památky v centru města a soboty na trhy, pohádky v ulici Pod Koštofránkem a na Prachov, kde je Muzeum přírody. Neděle budou pojaty relaxačně, zájemci mohou strávit den na koupališti Kníže, kde budou rovněž přichystány aktivity pro obveselení.

Pokud se podíváme na nadcházející víkend, ve čtvrtek se občané například mohou těšit na koncert Radima Hladíka a Blue Effect v lodžii. V pátek se na stejném místě odehrají taneční tanga a klavírní koncert u sv. Ignáce. V sobotu se děti mohou v ulici Pod Koštofránkem podívat na loutkové představení Bramborové království. To je pouze výběr z programu. Více se dozvíte v Městském informačním centru.

Město se na Prodloužené víkendy připravilo. Zajistilo tisk brožur v nákladu čtyř tisíc kusů a dalších sedmi tisíc speciálních letních novin. Tyto materiály Pouliční hudebničení v Jičíně.jsou k dostání v Městském informačním centru. „Není vyloučeno, že v dalších ročnících vydáme i cizojazyčné brožury," naznačila Alena Stillerová.
Do Prodloužených víkendů se zapojí i Biograf Český ráj a všeobecně Kulturní zařízení města Jičína (KZMJ). „Kulturní akce byly i dříve, ale projekt Prodloužených víkendů jim dal jasný řád. Je dobře, že akce nejsou roztříštěné a díky tomuto projektu do sebe zapadají. Co se týče biografu, vše je nasměrováno k tomu, že letos má 90. výročí od vzniku, takže se připravte na klasiku. Jak se říká, bude to trochu oldschool," řekl ředitel KZMJ Pavel Nožička.

I letos bude v zámeckém parku zřízeno letní kino. začne promítat 26. července, skončí 9. srpna. Na pořadu bude letos devět filmů, i když oficiální program ještě není znám.

Festival Jičín – město pohádky se letos uskuteční v termínu 11. – 15. září. Motiv se tentokrát bude točit okolo rýmovačky Kolo, kolo mlýnský.