„Poslední tři roky je finalistů pouze deset, ne jako zpočátku patnáct. V každém případě jejich výběr je stále nesnadný,“ informuje ředitel velišské Základní školy Bodláka a Pampelišky Jan Jiterský, hlavní organizátor.

Velký zájem

Do soutěže byli tentokrát přihlášeni zpěváci a zpěvačky z Dolního Bousova, Horního Lochova, Chomutic, Chyjic, Jičína, Kumburského Újezda, Libáně, Milíčevsi, Milkovic, Pařezské Lhoty, Podůlší, Popovic, Slatin, Sukorad, Třebovětic a Valdic.

Porota i diváci

Porota ve složení Jan Klika, Denisa Hrnčířová, Jakub Kazda a ředitelka velišské mateřské školy Jitka Votýpková hodnotila výkony soutěžících, své hlasy rovněž odevzdalo obecenstvo. Právě cenu diváků obdržela a tedy i Velišským slavíčkem roku 2007 se stala Simona Tlustá, pořadí za ní získaly Veronika Stříbrná a Žaneta Papayová. Odborná porota vyhodnotila jako nejlepší Veroniku Stříbrnou, druhé místo obsadila Simona Tlustá a třetí se umístila Štěpánka Barkmanová.
Projekt je podpořen Královéhradeckým krajem, v rámci koncertu bylo také slavnostně pokřtěno hudební cédéčko Velišský slavíček 2007.