Jde o druhé pokračování velmi úspěšné expozice užitkové keramiky a hraček pro děti i dospělé z různých materiálů od českých výtvarníků a výrobců.  Návštěvníci se mohou těšit na keramiku a keramická domovní znamení z dílny Petry Bláhové z Nového Města nad Metují, hračky z pedigu Petry Kopecké, textilní hračky Lídy Birkeové a Heleny Foltánové, skleněné figurky Zdenky Štrohalmové a spol., originální hlavolamy Josefa Voborníka, háčkované hračky Petry Štarmanové a dřevěné hračky Jana Pavla.

Zároveň se lidé mohou přijít podívat na dvůr Rudrova mlýna v Babiččině údolí, kde se ve dnech 19. dubna až 21. dubna vždy od 10 do 16 hodin koná program Velikonoce na mlejně. Čeká na ně velikonočně vyzdobený mlýn, mohou ochutnat velikonoční pečivo a okouknout jarní zvyky.

Po celou dobu bude akci provázet program pro děti (malování kraslic, výroba velikonočních dekorací). Chybět nebude stylové občerstvení: chleba se sádlem a cibulí, s tvarohem a podmáslím, bramborové placky se škvarky, koláče a buchty. K tomu tradiční pečené klobásy. Prostě, co se ve mlejně o velikonocích vysmejčí. Akce se koná pod heslem „Když počasí dovolí, sejdeme se v údolí. U nás se vstup neplatí." V neděli 20. dubna bude vyhrávat kapela Klapeto z Náchoda.

Akci pořádá Posezení na mlejně a Správa Státního zámku Ratibořice.