Ochutnávka dobrot

Na dotazy odpovídala s úsměvem, jako občerstvení byly dobroty z její kuchařky upečené přesně podle receptů Francové. „Kuchařka se prodává dobře, z čehož má opravdu velikou radost, pokud se dohodnu s nakladateli, chtěla bych vydat i druhý díl," prozradila.

Máte povadlá prsa

Asi dvacítka přítomných lidí tvořila uvolněnou atmosféru, brzy se tak dostalo i na humorné zážitky spojené s vydáním knihy: „Jednou jsem šla u nás do železářství a ve frontě přede mnou stál takový tlustý muž, měl asi sto padesát kilo a povídá mi: Vy jste ta Francová? Vypadáte hrozně, jste vychrtlá a máte povadlá prsa," vyprávěla své zážitky Francová.

Přítomní upíjeli kávu, nechávali si podepsat kuchařky a zkrátka se dobře bavili. „Dneska jsem sem přišla s kamarádkou. Sama se zajímám o zdravou výživu, a tak sbírám tipy a recepty, kde se dá," svěřila se Jana Myslbeková.

Eva Francová po úspěšném večeru slibovala: „Hradec mám ráda, přece jenom jsem tu studovala a pak i pracovala. Dneska jsem kvůli cestě sem dokonce vylezla i s postele, skolila mě nějaká nemoc. Těším se, až zase přijedu," rozdávala úsměvy do všech stran.

Michaela Zumrová