V rámci prvního ročníku akce s názvem PROMĚNA se vzdělávací místnost v Centru bez bariér v Nové Pace již brzy po ránu proměnila v kadeřnický, kosmetický a pedikérský salón, místnost sociální rehabilitace v nehtové studio a v objektu Denního stacionáře se otevřely dveře masážního salónu. V průběhu dne se pak klienti a zaměstnanci sdružení doslova měnili pod rukama kadeřnice Lenky Ottmarové, kosmetičky Heleny Bartošové, manikérky a pedikérky Anny Kracíkové, maséra Petra Šusty a pracovnice v přímé péči Markéty Jiráčkové.

Všichni účastníci si péči, která jim byla věnována v míře opravdu vrchovaté, velice užívali, obzvláště ti z nich, kteří ještě nikdy nezažili, co to znamená zajít si například na pedikúru či na kosmetiku. Ukázalo se, že název pro akci byl zvolen správně, neboť někteří klienti nebyli při odchodu domů téměř k poznání.

Život bez bariér děkuje všem dobrovolníkům za bezplatnou profesionální péči, kterou poskytli hendikepovaným klientům a zaměstnancům, za pozornost, kterou jim věnovali, a za jejich nadšení pro dobrou věc.

O tom, že toto doporučení není pouhou frází, se můžete přesvědčit, když si prohlédnete fotogalerii na webových stránkách sdružení PROMĚNA 2013 (www.zbb.cz/galerie/vanocni-promena-klientu-zamestnancu-zivota-bez-barier-2013).

Sdružení doufá, že tato akce bude inspirací pro všechny, kteří by rádi udělali dobrou věc a kteří často ani netuší, že podpořit zdravotně postižené a seniory lze pomocí vlastních schopností a dovedností.   Olga Banýrová, Život bez bariér, o.s.