Jak jsme vás již informovali, připravuje Senát ve spolupráci s dalšími institucemi a městy velkolepou výstavu, která přiblíží osobnost Albrechta z Valdštejna a jeho dobu. Začínat má v listopadu a svým rozsahem se má vyrovnat expozici o Karlu IV. Města, spjatá s touto historickou osobností, jako jsou Jičín, Frýdlant, Cheb, zároveň budou mít možnost se v září prezentovat v Senátu.

Výstava

Další akcí pořádanou v rámci Roku Albrechta z Valdštejna je výstava Valdštejnská města – Frýdlant, Cheb, Jičín. Její vernisáž se uskuteční dnes v 15 hodin ve výstavní síni Senátu.
Expozici o Jičíně instalovali manželé Renata a Martin Lhotákovi a Jičín je zde představován jako město pohádkové, kde se koná tradiční festival Jičín – město pohádky, ale především místo, které má díky působení Václava Čtvrtka a Radka Pilaře vztah k pohádkám.


K vidění budou i knihy a publikace, na jejichž vydání město přispělo, což má deklarovat podporu Jičína všem kulturním aktivitám.

Místostarosta:

„Samozřejmě je část věnována Albrechtu z Valdštejna, muzeu, Jičína a okolí, snažili jsme se i přes malý prostor vytvořit komplexní pohled na Jičín. Ze zajímavých objektů je tam například panoramatické kukátko, které bylo vyrobeno pro výstavu v holandském partnerském městě Wijk bij Duurstede,“ přibližuje místostarosta Richard Koníř. Expozice je instalována ve výstavní síni, která se nachází ve veřejně přístupné zóně Senátu.