Autor výstavy si nepřál oficiální vernisáž, ale i tak Bohumil Skalický ze šperkařské školy v Turnově pronesl v pátek navečer úvodní slovo, ve kterém seznámil přítomné jak s díly protagonisty výstavy, tak i jím samotným.

„Jirku Salabu znám už více jak dvacet let, poslední dobou k němu jezdím mnohem častěji. Salabovy obrazy vznikají dlouhodobě, je zde vidět klasická akademická malba," řekl k obrazům a samotnému autorovi packý malíř Vlasta Mužíček, v jehož galerii byly v minulosti rovněž Salabovy obrazy k vidění, a pokračoval: „Jeho díla se vyznačují nanášením světlých tónů a mají vždy vyvolat nějaký dojem a pocit u diváka. Maluje náměty, co vidí kolem sebe – své děti, pohledy z okna do zahrady. Kresba zde nehraje hlavní roli, ani zde nehledá hlubší filozofii. Spíše mu jde o barevnou symfonii v ploše plátna.

Komponuje často portrét a postavy do scenérie svých obrazů zachycujících především idylické posezení rodiny s dětmi například do kvetoucí zahrady."
Z obrazů tohoto semilského akademického malíře je cítit Jiroutkova škola získaná při studiu na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1972 – 1978.
Měl šestnáct samostatných výstav. Jeho obrazy znají v nejen přátelé umění v Evropě, ale i v Japonsku a USA. Je to velice oblíbený tvůrce, malující s lehkosti a optimismem, z jehož obrazů sálá láska ke světu.

Na výstavě je k vidění šestnáct velkoplošných pláten a téměř stejný počet obrazů menších rozměrů. Otevřená je denně mimo pondělí v 9 – 12 hod. a ve 13 – 16 hodin až do 31. října. ⋌Míla Pour