Po dohodě se ZŠ budou pro děti pořádány literární besedy a exkurze. Do projektu se zapojí Nová Paka výstavou obrazů Jiřího Vavřiny a třeba kulinářskou akcí Brambory a jablka, tak vařila naše babka aneb Vaříme pro všechny v MKS.

Bohatý program chystá knihovna v Kopidlně, kde bude k vidění výstava knih Ondřeje Sekory. Jičínská knihovna provádí i výprodej vyřazených knih a CD. Hořická chystá na příští týden výstavu dětských prací ze soutěže Strašidla v nás.

Zde přinášíme podrobný přehled:

Pecka – Celostátní akce na podporu četby a knihoven se zúčastní i Knihovna Kryštofa Haranta v Pecce. Připravena bude spousta zajímavých akcí po celý týden: minivýstava Velká válka, vyhodnocení soutěží, přihlašování nových čtenářů zdarma, amnestie dlužníků, výprodej vyřazených knih. Losování o ceny při zapůjčení minimálně jedné knížky nebo časopisu. Prodloužená otvírací doba knihovny.

Miletín – V týdnu od 6.10. do 10.10. probíhá celostátní akce Týden knihoven. A právě v tomto týdnu budou mít nepořádní čtenáři šanci zdarma vyrovnat všechny pohledávky, dále všichni noví čtenáři budou osvobozeni od registračních poplatků až do konce roku 2014. Po dohodě se ZŠ budou pro děti pořádány literární besedy a exkurze. Ve středu 15.října od 16.30 hodin se v přednáškovém sále Spolkového domu v Miletíně setkáme s oblíbenou skupinou Ze šuplíku. Ta nám tentokrát přiveze hudebně-literární pořad Cestička k domovu. Tématicky se tento program hodí k letošnímu výročí založení Miletína, a proto také budou během programu vyhlášeny výsledky soutěže, kterou knihovna K.J. Erbena k tomuto výročí vyhlásila. Dále pak premiérově zazní písnička o Miletíně, která byla složena právě k příležitosti výročí založení Miletína. Kdo z vás má rád Četnické humoresky, tak ten si určitě nenechá ujít setkání s plukovníkem JUDr. Michalem Dlouhým,Ph.D., což je autor knih, které se staly předlohou pro zfilmování. Zároveň se také účastnil filmování Četnických humoresek jako odborný poradce, takže může při své besedě zodpovědět řadu jistě zajímavých dotazů. Beseda se uskuteční v sobotu 8. listopadu od 14 h. v přednáškovém sále Spolkového domu v Miletíně. Knihovna srdečně zve na všechny akce a těší se na nové čtenáře!

Hořice – Hořická knihovna chystá na příští týden (i následující) řadu akcí: Výstavu dětských prací ze soutěže Strašidla v nás od 6. října v prostorách knihovny, besedu se spisovatelkou Ivou Procházkovou – 7. října – určenou pro ZŠ, v případě zájmu jednotlivců je možné se domluvit.
S Evou Francovou – kuchařkou ze Svatojánu se setkáme 8. října od 18 hodin v přednáškové místnosti. Připravena bude beseda, prezentace knihy a autogramiáda hořické rodačky, kterou můžete vídat v televizním pořadu Kouzelné bylinky.
V následujícím týdnu 14. října se chystá akce Listování – cyklus scénického čtení – Petra Braunová: Ztraceni v čase a Mikaël Ollivier Život k sežrání pro ZŠ a Gymnázium SOU, SOŠ a VOŠ. Milovníci cestopisných přednášek si přijdou na své 14. října od 18.30 hodin, kdy bude Petra Nazarová vyprávět o ročním pobytu na Havaji. V týdnu knihoven jsou noví čtenáři registrováni zdarma a dlužníci budou amnestováni.

Kopidlno – Knihovna se připojí k celorepublikové akci Týden knihoven.
Akce: výstava knih Ondřeje Sekory (110. výročí), kvízy a soutěže pro děti, amnestie dlužníků – kdo vrátí knihu po upomínce, bude osvobozen od poplatku za upomínku, beseda pro 4. a 5. ročník ZŠ se spisovatelkou Petrou Braunovou, Provázkiáda – navažte přátelství s knihovnou, pro vyšší stupeň ZŠ beseda s Jiřím Plachým na téma Legionáři z Kopidlna a okolí, s družinou ZŠ proběhne projekt Staň se knihovníkem, kdy si každý žáček vyzkouší povolání knihovníka, pro MŠ knihovnice připravila besedu na téma Seznam se s knihovnou spojenou s četbou klasické české pohádky, práce s on – line katalogem knihovny a nahlížení do konta čtenáře, po celý týden den otevřených dveří v KVC, beseda na téma Příběhy léků" s Tomášem Cikrtem v pondělí 13. října od 17 hodin.

Jičín – Knihovna Václava Čtvrtka zve všechny na tyto akce: Pohlaď zemi. výstava prací dětí z výtvarně-ekologické soutěže spisovatelky Dany Beranové – Galerie na schodech, Zahájení půjčování her pro děti – pondělí 6. října, Vietnamská odysea – přednáška MUDr. Čermáka a jeho hostů – středa 8. října od 18.00 hodin, vstupné 20 Kč, Čteme všichni – vypráví jen někdo – čtvrtek 9. října od 8.30 hodin. Vernisáž výstavy Tvořivé jičínské knihovnice – čtvrtek 9. října 9.00 hodin. Ruční práce v knihovně – háčkování a pletení – čtvrtek 9. října 17.00 hodin, Madagaskar – cestopisná přednáška manželů Vackových – pátek 10. října dopoledne pro ZŠ. Zahájení virtuální univerzity třetího věku – pondělí 13. října. Verše o lásce – poezie Josefa Jindry. Recitace a křest knihy – úterý 14. října od 17.30 hodin. Zahájení počítačových kurzů – čtvrtek 16. října. Knihovna v tomto týdnu dále nabízí: registraci nových čtenářů zdarma, odpuštění poplatků za upomínky, výprodej vyřazených knih a CD.

Nová Paka – V městské knihovně připravili tyto akce: výstava obrazů Jiřího Vavřiny, knihovnická lekce pro střední odbornou pedagogickou školu, putování Balkánem (cestopisná přednáška) – pro Domov seniorů, Brambory a jabka, tak vařila naše babka aneb Vaříme pro všechny (společně s MKS).

Sobotka – Městská knihovna Fráni Šrámka vás zve na tyto pořady:
Pondělí 6. října od 17.00 – léčebná kosmetika – prezentace a beseda.
Úterý 7. října od 17.0 hod. – Povídky Josefa Jindry – veselé povídky a fejetony, většinou ze Sobotecka. Zazní v podání Jany Ouředníkové a Josefa Horáčka, kteří tak uvedou připravovanou novou knihu Josefa Jindry. Středa 8. října od 17 hod. – Tvorba rodokmenu. Čtvrtek 9. října od 16.30 hod. – Mandaly – zajímavá tvůrčí dílna pro všechny věkové kategorie. Přijďte si vytvořit vlastní mandalu a zažít tak dobrý pocit z tvůrčí práce. Pátek 10. října od 17 hod. – Japonsko – přijďte si poslechnout vyprávění cestovatelů Moniky a Jiřího Vackových o krásách Japonska.