Jak jsme slíbili, mohou se děti z blízkého okolí v některých týdnech zúčastnit této akce i bez nocování ve stanech, tedy docházet/ dojíždět denně a podílet se na programu od ranních 8 hodin do odpoledne či večera (záleží na typu dílny – divadelní, výtvarná, taneční, fotografická -viz web).

V současné době je již spuštěn přihlašovací systém na internetových stránkách http://roskopov.open-art.cz/. Volná místa jsou dosud na dílně loutkářské v termínu 29. června – 5. července (s japonským loutkářem Noria Sawa – letos jsou tématem Ninjové), taneční 27. července – 2. srpna (podmořským světem či planetou emocí se děti i bez taneční průpravy mohou provlnit pod vedením tanečních pedagožek Evženie Šteflové a Sylvy Drábkové), výtvarné i výtvarně divadelní 3. – 9. srpna (tématem Moře se nechají inspirovat i odborní vedoucí – výtvarnice Alžběta Kumštátová a divadelník Jirka Jelínek) a fotografické 29. června – 5. července nebo 18. – 26. července. Léto, nebe, slunce, mraky, jsou společné všem dílnám, nejen na jejich pozorování, ale i užívání si během výletů je tentokrát zaměřena dílna her a výletů 6.-12. července, kam se také ještě lze přihlásit. Ostatní dílny, filmová, muzikálová, kamenářská a dílničky pro malé dětičky jsou už obsazené, tak neváhejte. Pojďte si hrát.

Pro fotografy

Víkend fotografování pro děti i dospělé – přijďte to v červnu zkusit, spí se ve stanech. Letos se nám konečně daří nabídnout tvůrčí dílnu nejen dětem, ale i jejich dospělým příbuzným.

Ve dnech 6. – 8. června se uskuteční v roškopovském táborovém areálu. Přijďte si s námi zavzpomínat na útulné podsady a noci u táboráku! Určitě neodejdete s prázdnou, čeká vás víkend plný přednášek a praktických ukázek v terénu. Pomůžeme vám osvojit si základní pojmy, vyzrát na kompozici a zkrotit váš kompakt či zrcadlovku.

Přednášky, diskuse

V programu jsou zařazeny přednášky, na začátek Úvod do fotografie, seznámení se s technikou, fotografickými žánry. Lovci světla pak v sobotu mohou vyrazit na svítání. Dopoledne si procvičí nabyté vědomosti z předchozího večera (práce s fotoaparátem, kompoziční cvičení). Odpoledne bude vyhrazeno pro zpracování fotografií, promítání a diskusi, dále též focení v terénu a využití informací z diskuse. Večer bude možné zachytit poslední paprsky dne, dále zpracovat fotografie a při diskusi je promítnout.

Pro nadšence bude možnost zařadit večerní focení s táborákem, kde bude jistě dostatek prostoru pro neformální diskuzi nejen o fotografii.
V neděli pak mohou odvážní a cílevědomí lovci vyrazit fotit za svítání. Dopoledne pak dle aktuální situace je opět možné vyrazit do terénu, případně se věnovat úpravám fotografií, promítání a diskusím.

Pro zájemce budou lektoři k dispozici ke konzultacím až do nedělního odpoledne. Kurzem vás provedou Petra Menclová (www.petramenclova.cz), Vašek Boch a Pavel Šťastný(www.pavelstastny.cz).

Více informací a přihlášky najdete na webových stránkách na http://roskopov. open-art.cz .  Open Art