„Pochopit lásku je největším úsilím člověka a je to i vrchol a cíl, kam bychom měli všichni jednou dojít. Mou cestou a mou hlavní životní úlohou je muzika a v ní je soustředěno celé mé snažení." To jsou slova uměleckého vedoucího souboru Musica Bohemica, vynikajícího muzikanta, skladatele a člověka Jaroslava Krčka.

Zcela jistě mu v jeho snažení byla a je oporou jeho žena, hobojistka, pedagožka a manažerka souboru Gabriela Krčková. Energická, fortelná, usměvavá, sdílná žena, plná života, nápadů a životních pravd, která tvoří s J. Krčkem životní i umělecký pár rovných čtyřicet let.

Jak se žije umělecké manželství? Jak se zvládá organizace exponovaného souboru současně s výchovou tří dětí? Jaký je recept na rodinné štěstí? Jak klikatá a složitá je ta „Krčkovic" cesta za láskou?

O tom si s námi přijdou v cyklu Poetických podvečerů s Křeslem pro hosta povídat manželé Krčkovi. A určitě nepřijdou s prázdnou. Přislíbeny jsou harfičky, flétničky, loutny a dobrá přátelská atmosféra. Pořádá o. p. s. Foerstrovy dny, hudební festival ve spolupráci s Městskou knihovnou Libáň, kde si můžete u paní Lucky Hlaváčkové již nyní zakoupit nebo na tel. čísle 724 772 104 zarezervovat vstupenky. Jednotné vstupné 70 Kč.