Ačkoliv se původně měla uskutečnit přímo na Valdštejnově náměstí, kvůli povětrnostním podmínkám byl místem konání nakonec samotný K-klub. Akce se rozjela v půl druhé odpoledne, přestože malí zájemci se scházeli velmi pozvolně.

„Improvizujeme kvůli počasí, ale obsahově se nic nezměnilo. Přesunuli jsme se do foyer, kde se budou plést pomlázky a vyrábět píšťalky, rumba koule, jarní aranžmá a jidáše, které se tu budou i péct. Před čtvrtou hodinu vyrazíme s průvodem a vyhodíme Moranu do Cidliny," seznamuje s náplní akce pracovnice „káčka" Zuzana Kynčl. Dětští šikulové dostali například za úkol přetvořit obyčejné kelímky od jogurtu v barevné travní květináče.

Pletl jsem jidáše
Bylo zatraceně obtížné někoho z organizátorů odchytnout, protože neustále nosili suroviny na výrobu jarních a velikonočních symbolů.

A práce se rozjely. Osobně nejvíce jsem byl osloven pekařstvím, neboť jidášů jsem za svůj život dosud mnoho nepozřel a vlastnoručně jsem jich upletl ještě méně. Koneckonců podle toho mé výtvory také vypadaly. „Jidáše se pečou asi dvacet minut, ale to je jenom odhad. Je potřeba je hlídat, dokud nezezlátnou," podotýká ředitelka K-klubu Lenka Vacková.

Mezitím se počet návštěvníků rozrostl na pár desítek a učebny se zdárně zaplnily. Nakonec vůbec nevadilo, že se akce nekonala na otevřeném prostranství.