Vytápění mělo okolo třiceti let. Jeho stav byl již havarijní, kotel by pravděpodobně nepřežil příští zimu. Knihovna nový nezíská, místo toho se napojí na teplovod vedoucí od stadionu, ze kterého čerpá teplo například Základní škola Husova.

„Hotovo není, snad je za námi to nejhorší. V současné době jsou vytrhány rozvody topení, demontovány staré radiátory, proraženy velké díry ve skladu. Začalo se se zavěšováním radiátorů. V pátek také pracovníci začali hloubit jámu pro vedení topení – ze školy přes školku k nám," pravila ředitelka knihovny Jana Benešová.

„O nutnosti rekonstrukce topení v knihovně jsem hovořila už několik let. Nahlédnutím do demontovaných kotlů a jejich součástí odborníci konstatovali, že bychom pravděpodobně další zimu už netopili. Jsem moc ráda, že jsme to stihli v pravý čas. Těším se nejen na teplo, ale také na nové a čisté hudební oddělení, kde zároveň sídlí klub pro mladé Free Time a zvuková knihovna pro nevidomé," doplnila.

Náklady na rekonstrukci topení a rozvodů jsou téměř milion korun, práce provádí firma TZB Kladno. Napojení knihovny na teplovod od stadionu přijde zhruba na další milion. Práce má na starosti Správa nemovitostí města Jičína. Knihovnu ještě v červenci čeká výměna oken v hudebním oddělení. Z tohoto důvodu je tato sekce zařízení uzavřena.