Kouzelníci všeho druhu se do Jičína začali sjíždět už ve čtvrtek, galashow v Masarykově divadle se ale uskutečnila až v sobotu. Na programu bylo vyhlášení výsledků kouzelnické soutěže, ale také vystoupení mistryň světa v mažoretkovém sportu a mistrů světa ve freestyle Yo-Yo nebo také drezúra králíků z klobouku. 

Klání, kdy iluzionisté a jiní mágové měli vystoupit před publikem a porotou v Masarykově divadle, bylo rozděleno na několik kategorií. Vyhlášeny byly i dvě juniorské. Účasten byl proto také mladý Brňák Daniel Dočkal. Jeho vrcholným číslem byla levitace.

„Věnuji se tomu necelý rok. Vždy se mi líbilo, když jsem triky viděl v televizi, a tak jsem se to začal učit. Naučit se něco náročné, trvá to dlouho," řekl mladý umělec. Pochválil i svého mistra Jaroslava Vaňáčka, známého brněnského kouzelníka, který v současnosti už nevystupuje.

Festival magie se dříve konal v Železném Brodě pod názvem Skleněný magik. Kvůli zhoršujícím se poměrům ve městě se loni přesunul do Jičína. Tehdy si ještě pro zachování kontinuity ponechal původní název, ale počínaje letoškem ponese nálepku Jičínský magik.

Pohádkové město tak získalo další výraznou každoroční akci. „Atmosféra v Masarykově divadle je perfektní. Pomohlo, že se nedávno zrušilo orchestřiště, takže se lidi dostali blíže k pódiu. V Jičíně magik už nejspíš zůstane," potvrdil organizátor Vladimír Gernat starší. Jičín se zřejmě natrvalo stal hostitelským městem této každoroční soutěže.