„Pomáháme, pečujeme, podporujeme děti s postižením a jejich rodiče, protože nám osudy postižených dětí a mladých dospělých nejsou lhostejné," to je jedna ze stěžejních myšlenek společenství, které bylo založeno v roce 1996.

Na kontě organizace nyní přistála díky páteční charitativní módní přehlídce salonu Paris Look a obchodu s pánskou a dámskou módou Dante Fashion velice příjemná sumička, a to 58 743 korun.

„Peníze využijeme na zlepšení našeho stacionáře. Nyní od města převezmeme novou budovu, kterou budeme zařizovat, upravovat exteriér, zahradu a okolí. Získané peníze bychom rádi použili na tyto úpravy," uvedla ředitelka Apropa Jitka Králová.

Radost ze získaných peněz, to rozhodně Apropo má, ale překvapení to prý zas tak velké nebylo, protože mezi oběma subjekty už spolupráce funguje.

Elegance bez bariér
„Možná je to další vývoj našich vzájemných vztahů, které se začaly rozvíjet vloni, kdy nám paní Macková půjčila zdarma krásné slavnostní róby, které jsem potřebovali na naši benefici. Tím jsme se seznámili a ona se dozvěděla víc o nás a naší činnosti. Je to tedy pokračování naší spolupráce, při které jsme se shodli, že elegance může být i bez bariér a že i dívky na vozíku mohou být krásné, což potvrdila páteční přehlídka, při které se na molu představili i naši klienti."

Apropo nyní žije nejen zabydlováním nových prostor, ale především přípravou na čtrnácté benefiční představení, na které soustředí veškeré síly.
„Je to naše největší charitativní akce, a tak chceme návštěvníkům připravit na 14. listopadu krásný pořad, jehož výtěžek podpoří naši činnost," konstatuje Jitka Králová, která zároveň prozrazuje, na jaké téma se letošní benefice bude odvíjet.

„Je to takový kaleidoskop, v němž měníme pohledy veřejnosti na svět lidí s postižením. Často se mluví o bariérách, ale my chceme ukázat lidem pomocí sklíčka kaleidoskopu, jak lidé s postižením žijí, co dokáží, že jejich svět může být barevný a veselý, takže celá benefice bude pohledem na lidi s postižením."