Na Husově ulici si mohli prckové vyzkoušet navlékání korálků, malování, ale snad nejžádanější bylo zdobení perníčků. Pak jsme zamířili do farské zahrady.

„Vůbec tu nejsme vidět, nikdo k nám nechodí, nikde nejsou žádné poutáky," stěžovali si studenti hořické sochařské školy a my jim dáváme za pravdu. Kus papíru, který ležel na zemi u vstupu, opravdu nemohl nikoho uchvátit. V parku už bylo o poznání lépe, své místo zde našlo sdružení SASanka i Muzeum přírody Český ráj.

Žil Ryneček, kde se usadili skláři a kuchaři, rytci kovů, hrálo se tu divadlo, děti nadchly dřevěné bagry. Na náměstí se mohli zájemci pusti do hry Kolo se nám polámalo, při níž je čekala řada úkolů. Museli zvládnout pletení housek, plnění jitrnic, snad nejvíce nadšenců se sešlo v truhlářské dílně.

„Je to tu příjemné a těšíme se na dobrodružství," řekla nám učitelka mateřské školy z Havlovic Ivona Frýdlová. „Já jsem tu poprvé, moc se nám tu líbí, kluci moc tvořit nechtějí, spíš nakupovat," hodnotí akci učitelka Renata Eliášová z Hradce Králové. Výstav, soutěží a radovánek je tu dost, tak o víkendu určitě přijďte.