Pozvánky

TRUTNOVSKO

SOBOTA 3. BŘEZNA
Skorec vodní – zpívající potápěč. Bílá náprsenka, hnědý pták velikosti špačka znovu a znovu mizí v rychle tekoucích vodách Labe. Co tam dělá? Jak to, že tak dlouho vydrží pod vodou?
Kde: KRNAP Vrchlabí
Kdy: sraz v 9 hodin u Hlavního informačního centra

5. Česko – moravský košt slivovice. Koštovat se budou stovky domácích pálenek, likérů a specialit. Bohatý kulturní program. Vstupné 200 korun.
Kde: KD Havlovice
Kdy: od 13 hodin

Pravá česká zabíjačka. Přijďte se podívat a ochutnat zabíjačkové speciality. K dobré náladě zahraje harmonikář.
Kde: Náměstí ve Svobodě nad Úpou
Kdy: od 10 hodin

Expediční kamera. Festival outdoorových filmů. Přijďte zhlédnout ty nejlepší filmy tohoto roku o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních sportech..
Kde: Divadelní klub Vrchlabí
Kdy: v 17 hodin

NEDĚLE 4. BŘEZNA
Kabinet létajících úžasností. Představení pro děti od 8 let kejklíře Vojty Vrtka. Alternativní divadelní představení, které reaguje na to, že současné děti a mládež mají zájem o žonglování. Jsou zde tedy divadelní formou prezentovány žonglérské a artistické techniky podpořené schopností Vojtky Vrtka komunikovat s publikem, reagovat na konkrétní situace, improvizovat a zapojit diváky do hry.
Kde: Uffo Trutnov
Kdy: v 16 hodin

14. dětský karneval. Rej masek, který pořádá pedagogický sbor Základní školy Úpice-Lány, je určen dětem a jejich „servisu“ z blízkého i širokého okolí. Připraveny jsou hry, muzika, občerstvení a soutěže o ceny (kategorie: 1/ masky, 2/ dospělácký doprovod – hlavní výhra: fotoaparát).
Kde: Závodní jídelna Juty Úpice
Kdy: od 14.30 hodin

III. karneval na lyžích. Každá maska má dopolední lyžování zdarma. Nejlepší masky budou ohodnoceny. Startovné 50 korun.
Kde: Ski Areál Kněžický Vrch
Kdy: od 8.30 hodin

PONDĚLÍ 5. BŘEZNA
Kde se zlobí sopky a telí ledovce. Jiří a Alena Márovi připravili program, ve kterém přiblíží zážitky ze své další expedice, tentokrát za evropskou exotikou na trase: Dánsko – Faerské ostrovy – Island – Grónsko.
Kde: Kino Vesmír, Trutnov
Kdy: v 19 hodin

ÚTERÝ 6. BŘEZNA
Super 8 – kino. Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli.
Vstupné 50 korun
Kde: Divadelní klub Vrchlabí
Kdy: v 19 hodin

STŘEDA 7. BŘEZNA
Vlastimil Vondruška. Setkání se spisovatelem historických románů.
Kde: Městská knihovna ve františkánském klášteře v Hostinném
Kdy: v 17 hodin

SEMILSKO

SOBOTA 3. BŘEZNA
Mše svatá v latině. Mnozí z Vás pravděpodobně navštívili nějaké poutní místo čí poutní zájezd. Nebo jste byli na mši svaté s papežem, když navštívil naši zemi? Takovéto mše svaté jsou povětšinou slouženy v latině, kterou již dnes ovládá jen pramálo z nás.
Kde: Kostel sv. Vavřince Jilemnice
Kdy: v 18 hodin

Velká Vánoční jízda. Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Vstupné 70 korun.
Kde: KD Jablonec nad Jizerou
Kdy: v 18 hodin

Tomáš Valík – Židovské hřbitovy. Vernisáž výstavy dvou desítek fotografií umělce a herce (na ilustrační fotce), známého v poslední době mj. jako představitel Richarda Zajíčka ze seriálu Ulice. Úvodní slovo na vernisáži pronese Marie Schneidrová z DPB Opava.
Kde: Zámek Lomnice nad Popelkou
Kdy: v 16 hodin

Věda na zámku – Úžasné divadlo fyziky. Jednorázové divadelní představení zaměřené na fyzikální jevy a prvky pro dospělé. Vstupné 20 korun.
Kde: Zámek Sychrov
Kdy: od 18 hodin

NEDĚLE 4. BŘEZNA
Vernisáž výstavy „Páni, kluci“. Monografická výstava o legendární režisérce dětských filmů Věře Plívové-Šimkové. Hold filmařce, která žije celý svůj život v Chuchelně u Semil a která do svých filmů obsazovala zdejší obyvatele i zdejší kraj. Ve spolupráci s kinem Jitřenka, kde proběhne kompletní retrospektiva jejích filmů.
Kde: Muzeum Semily
Kdy: od 16 hodin

Velký dětský karneval – Volaní divočiny. Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Turnov vás zve do džungle plné zvířátek, her, zábavy a soutěží pro maličké i větší. Chybět nebude ani tombola a velká promenáda masek
Kde: KC Turnov
Kdy: od 15 hodin

PONDĚLÍ 5. BŘEZNA
Jiří Schmitzer – recitál. Jiří Schmitzer, herec a písničkář, oslavil na podzim už 62. narozeniny a přesto si stále více stoupenců získává mezi mladou generací. Pochází z umělecké rodiny, jeho otcem byl známý herec Jiří Sovák. Vstupné 200 korun.
Kde: SD Jilm Jilemnice
Kdy: v 19.30 hodin

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRUTNOV
Muzeum Podkrkonoší – www.muzeumtrutnov.cz
Galerie města Trutnova – www.galerietu.cz

DVŮR KRÁLOVÉ
Městské muzeum – www.muzeumdk.cz

VRCHLABÍ
Krkonošské muzeum – www.krnap.cz

ÚPICE
Městské muzeum – www.kulturaupice.cz/Muzeum/muzeum.htm

JILEMNICE
Krkonošské muzeum – www.kmjilemnice.cz

HARRACHOV
Hornické muzeum – www.ados–harrachov.cz

Muzeum skla – www.sklarnaharrachov.cz/muzeum.php

SEMILY
Muzeum a Pojizerská galerie – www.muzeumsemily.cz

TURNOV
Muzeum Českého ráje – www.muzeum–turnov.cz

PONIKLÁ
Muzeum krkonošských řemesel – www.krkonose-muzeum.cz

Oznámení o pořádání kulturních a společenských akcí posílejte do Krkonošského deníku na adresu: miroslava.jasanska@denik.cz.