V rámci této akce proběhlo vyhlášení Fotosoutěže Podkrkonoší 2014 na téma Města a obce v Podkrkonoší (více na www.podkrkonosi.eu). Akce se konala ve spolupráci s akcí ,,Běh na Zvičinu" a se spoluorganizátory z MAS Podchlumí, DDM Jedničky Dvůr Králové nad Labem, s Raisovou chatou, stánkaři a výrobci, kteří vyrábí produkty pod ochranou značkou Podkrkonoší regionální produkt® (pivo Tambor, med a medovina od Heleny Soprové, mošt z Podkrkonoší, Kulhánkova hořická keramika, Kubištovy hořické trubičky a trojhránky, Pravé hořické trubičky, Rýdlovy preclíky, Švamberkovo pečivo, ozdobičky ze Dvora Králové nad Labem, Bylinné kapky z Kuksu) a další stánky nabízející langoše, pečivo z pekárny Vít a vnuk, regionální produkty z Českého ráje – Roztomilosti z Nové Paky.

Návštěvníci mohli nasbírat nové propagační materiály z Podkrkonoší, Hradecka nebo z celého Královéhradeckého kraje. Kdo zatahal dráčka Zvičiňáčka za ocásek, dostal za odměnu obrázek. Pro potěšení i tanec hrála kapela Nou Bend, občerstvení pak nabízela Raisova chata. Bylo možné projet se na ponících a koníčkovi, v kostele sv. Jana Nepomuckého proběhlo hudební vystoupení flétnového souboru Pifferaios a letní turistickou sezonu nám již tradičně odzvonil kostelní zvon.

Dopravní spojení zajišťovaly dvě přepravní společnosti, Otevírání sezony se konalo v rámci společné akce Vítání jara v Podkrkonoší, kdy další program byl připraven v hotelu Pod Zvičinou – Festival regionálních produktů Východních Čech, a na Kuksu probíhalo Májové víno.

Počasí bylo dost chladné, ale i přes to děkujeme návštěvníkům i spolupořadatelům! Více foto i informací na www.podkrkonosi.eu v sekci fotogalerie.  DM Podzvičinsko