V rámci promoakce se uskutečnilo vyhlášení Fotosoutěže Podkrkonoší 2013 na téma Život v Podkrkonoší (více na www.podkrkonosi.eu) a soutěže pro děti v malování.

Spolupráce
Akce proběhla ve spolupráci s MAS Podchlumí, Domem dětí a mládeže Jednička Dvůr Králové nad Labem, Raisovou chatou, stánkaři a výrobci, kteří vyrábí produkty pod ochranou značkou PODKRKONŠÍ regionální produkt® (pivo Tambor, med a medovina od Heleny Soprové, mošt z Podkrkonoší, Kulhánkova hořická keramika, Pravé hořické trubičky, Rýdlovy preclíky a koláčky pekárny Švamberk).

Návštěvníci mohli nasbírat nové propagační materiály z Podkrkonoší, Hradecka nebo Krkonoš. Kdo zatahal dráčka Zvičiňáčka za ocásek, dostal za odměnu obrázek. Pro potěšení i k tanci hrála kapela Nou bend, na chuť nabízely prodejní stánky trdelníky, langoše, pečivo z pekárny Vít a vnuk, občerstvení pak Raisova chata. Bylo možné projet se na ponících, v kostele sv. Jana Nepomuckého proběhly dva varhanní koncerty a letní turistickou sezonu nám již tradičně odzvonil kostelní zvon.

Dopravní spojení bylo zajištěno autobusy, otevírání sezony se konalo v rámci společné akce Vítání jara v Podkrkonoší, kdy další program byl připraven v hotelu Pod Zvičinou; na Kuksu bylo připraveno Májové víno a ve Dvoře Králové nad Labem koncert.

Počasí se nám vydařilo, návštěvníkům i spolupořadatelům tímto děkujeme a těšíme se zase 7. září při Zavírání turistické sezóny na Zvičině spojené již tradičně s drakiádou! Více foto i informací na www.podkrkonosi.eu v sekci fotogalerie.⋌DM Podzvičinsko