Tento nástroj je starý řadu staletí, písemné zmínky o něm pocházejí z čínské dynastie Ming, ale s největší pravděpodobností byl používán vědoucími ještě mnohem dříve.

Sedm kovů: jako sluneční soustava

Je složen ze sedmi kovů, které symbolizují naši sluneční soustavu. Vodnářský zvon vypadá jako kovová mísa, která má po bocích madla a obsahuje vodu.

Rozeznívá se tak, že se ruce ponoří do vody a různými tahy a dotyky na madla z tohoto nástroje vycházejí tóny. Tyto tóny jsou plny rozmanitosti, můžete v nich slyšet kromě zvonů a zvonků i violoncello, zvuky trub, chóry lidských hlasů. Je to rezonance, vibrace, která podle moudrosti dávných mistrů má vliv na buňky v našich tělech, na naši mysl i na prostor, ve kterém jsme.

Již sedmým rokem díky produkci známého biotronika můžeme zažít krásu, tajemnost i hlubokou výpověď filmového příběhu s všelidskými tématy.

Obrazový doprovod v unikátní parabolické projekci provede posluchače nejen jemností a barevností, ale i vzájemným lidským souzněním,. Vydá se i na cestu do hlubokého vesmíru. Ve skladbě Patria Deum lze zažít a vnímat dosud málo známé záběry vesmírných galaxií a hvězdokup. Vjem je umocněn tóny Vodnářského zvonu, které, dle poznání dávných mistrů, zní prostorem i námi a pomáhají harmonizovat celou bytost.

Umožňuje lidem i pohledy zblízka

Na závěr každého koncertu, s nímž Tomáš Pfeiffer jezdí po republice, se mohou účastníci přijít podívat na Vodnářský zvon z blízka.

Je potěšením i zážitkem vidět nádherný svět kapiček vody, které jsou obrazem jednotlivých hraných tónů.