Jeho dílem se jako červená nit vine ožehavé téma soužití české majority s romskou minoritou. Natáčí i píše o mnoha palčivých sociálních problémech naší doby, o kterých se tzv. „nemluví".

T. Magnusek se narodil 7. července 1984 v Náchodě. Po maturitě na Evangelické akademii v Náchodě šest let působil na nejrůznějších zvláštních školách a z tohoto prostředí čerpá bohaté zkušenosti při realizaci své tvorby, ať už knižní, tak i filmové. V letech 2007 – 10 studoval speciální pedagogiku na Universitě J. A. Komenského v Praze. Poté se stal učitelem na Základní škole v Broumově, přičemž jeho žáci si zahráli v některých z jeho filmů.

Přes autorův nízký věk je jeho filmografie pozoruhodně bohatá. Řadu snímků, které v aktuální české tvorbě patří mezi divácky náročné s velmi naléhavým a dramatickým podtextem, měla možnost veřejnost zhlédnout jak na plátně kin, tak i na obrazovkách televize. Za všechny jmenujme filmy: „Pamětnice" (2009), „Školní výlet" (2010), „Bastardi" (2010), „Hranaři" (2011), „Bastardi 2." (2011), „Bastardi 3." (2012), „Jedlíci aneb Sto kilo lásky" (2013) a „Modelky s r. o." (2014). Je také režisérem nového českého šestnáctidílného seriálu z prostředí psychiatrické léčebny „Stopy života", který se stal jedním z nejlépe herecky obsazených za posledních dvacet let.

Zveme všechny zájemce o současnou českou filmovou tvorbu. Vstupné je 30 Kč. Vzhledem k předpokládanému většímu zájmu doporučujeme si včas zajistit vstupenky v předprodeji v pokladně muzea.   (jdm)