Kostelem zněly tradiční i netradiční vánoční koledy, dále vánoční písně např. - Tisíc andělů, Půlnoční, Ryba rybě…, které si pro tento koncertní den připravili žáci a žáčci spolu s celým pedagogickým (i nepedagogickým) sborem místní základní a mateřské školy v Lužanech u Jičína. To vše pod profesionálním vedením Mgr. Jany Vávrové. Jako klavírní doprovod vystoupil Pavel Krčmárik, který svou profesionální hrou, podpořil učinkující a podkreslil atmosféru celého večera.

Výkony dětského sboru a sólistů - Terezky Kulhánkové a Adama Vávry, nenechaly nikoho chladným, především maminky nestačily utírat slzičky. Když se pak na závěr koncertu do prostor kostela slétl chór 14 malých, něžných andílků (převlečených za děti z MŠ), kteří na píseň „Andělé" protančily kostelem a nadělily přítomným úsměv, pohlazení a dárečky v podobě vlastnoručně vyrobených srdíček, neubránili se slzám ani přihlížející tatínci.

Atmosféra byla sváteční a opravdu nezapomenutelná a nám nezbývá nic jiného než poděkovat všem účinkujícím – zpěvákům, a zpěváčkům, andělům s křídly i bez křídel a také především letošnímu, početnému publiku, za mimořádnou odměnu v podobě potlesku a slovního ohodnocení, kterého se nám letos dostalo.

Nezapoměňte, že všechny děti jsou pro nás naděje, a víra, kterou do nich vložíme se nám vrátí… A - věřte, věřit se má !

Děkujeme za podporu a tolik pozitivních ohlasů!

Za celý pedagogický i nepedagogický sbor ZŠ a MŠ Lužany, Lenka Jandurová – učitelka MŠ